Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, hogy a mi...

Mit tehetünk, hogy a mi gyerekeink ne legyenek olyanok mint a tipikus mai fiatalok?

Figyelt kérdés
kb 10-15év múlva lesz aktuális a kérdés számomra, de már most kapkodom a fejem, amikor az unokahúgaim a FB-on írják, h vááá behgyozok,és b*sszájba, meg h valaki raboljon már el be vagyok zsongva és amikor visszaír vki neki, h ne írj ki ilyeneket, visszaüt, az a válasz h de én erre vágyok. 15-21évesek, pedagógus az édesanyjuk, látja elvileg mit írnak ki. A buszon, plazakban látom h mi megy, nyilván az otthon ülő normális ifjúsággal nem találkozok, nem tudom hány %uk a "normális", de elég kétségbeejtő a helyzet és ezt így gondolja a barátaim többsége, 30asok vagyunk, apró gyerekekkel. Minket nem taposhatott agyon a diszkóban a tömeg 16évesen, mert nem engedtek a szüleink diszkóba 16évesen és igényem sem volt rá, otthon tanultam, edzésekre, énekkarba jártam, vajon az én gyermekeimet hogyan tudom megóvni ezektől? Mi sem voltunk szentek, de ami most megy, az durva és attól tartok, később ez hatványozottan így lesz. A barátnőm már most azon agyal, h vidéki suliba íratja 10év múlva a gyerekét, hátha nem kebelezi be egy nagyvárosi banda, de én a nevelésben látom inkább a megoldást, mégsem menekülhetünk ki a civilizációból,h megvédjük őket... mit gondoltok erről?
2011. dec. 9. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyre nehezebb lesz jól nevelni őket. Tinikorban már a csordaszellem mnködik. Hiába tiltod el a nem megfelelő társaságtól, az iskolában együtt van velük. A netről már jobb is nem beszélni.
2011. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

engem elengedtek a szüleim 16 évesen diszkóba semmi bajom nem lett nem kurvultam el, nem drogoztam, nem hánytam össze magam csuma részegen, nem s.optam le senkit a wc-ben, nem dugott meg vadidegen a kocsijában. és mind azért nem történtek ilyen dolgok mert a szüleim normálisan neveltek, volt barátom már 16 évesen ritkán megengedték hogy együtt is aludjunk de persze kellő felvilágosítást tartottak előtte. soha semmit nem tiltottak meg mégse lettem egy útszéli


a saját gyerekemet is úgy fogom nevelni ahogy engem neveltek a szüleim, nem tiltok meg neki semmit, lehet barátja 16 évesen, bulizni is elengedem, fogyaszthat alkoholt is, ha kiakarja próbálni a cigit akkor nyugodtan megteheti,nekem csak annyi kell cserébe hogy ne hazudjon , ha vmi baja van akkor bizalommal forduljon hozzám

2011. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

csak egy dolgot fűznék hozzá, gondolatindítóként:

nem is olyan rég mi voltunk "ezek a mai fiatalok". az idős nénik némi negatív felhanggal, sóhajtozva mondták ki ezeket a szavakat. Mi is felnőttünk és lassan lesznek belőlünk az új generáció idős nénijei.

2011. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen, pontosan így érzem, h már most úgy beszélek erről mintha a saját öreganyám lennék, de a férjem is így tekint erre (pedig ő pasi, nem egy mindent túlparázó aggódó anya...), mert ő is érzi h ez a helyzet durvul és nagyobb kihívás, mint a mi szüleinknek volt anno.
2011. dec. 9. 16:58
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

El se olvastam, csak a cimet.

Ne csinálj gyereket, ez a kor el van cs.szve, de nagyon.

2011. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 pici gyerek mellett ez számomra is dilemma. Én úgy gondolom, hogy a legnagyobb részt a szülőkön múlik, hogy nyilvánul meg egy gyerek, mennyire beszél rondán, stb...
2011. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az említett félelmeid tárgyától megpróbálhatod megtiltani, de én azt tartom a legjobb megoldásnak, ha arra tanítod meg, hogy választani tudjon. Először a megfelelő értékrendet kell kialakítani benne, utána pedig nyugodtan útjára engedheted.

Persze amikor még nagyon kicsi és nem alakult ki a személyisége, akkor én is azt mondom, hogy ki kell kapcsolni a tv-t és nem engedni az internethez. (egyedül)


Menni fog! Ne aggódj ennyire jövőbeni dolgokon. Mindig a mai nap problémáit tartsd szem előtt.

2011. dec. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

De jó lenne tudni a választ :( Ma pl teljesen lehaltam. A 4 éves gyerekem azzal dicsekedett itthon , hogy az XY-nal ezt meg azt kinevették bizonyos dolgok miatt.

Eddig semmi gond nem volt. Nem beszél sem ő sem mi csúnyán. sose szólunk meg senkit. Folyamatosan tanítom az illemszabályokra. És egyszercsak, mintha idegen gyereket hoznék haza az oviból. És ez csak az ovi.

Folyamatosan beszélgetek azóta róla, erről a dologról vele, de hogy mennyit ér?? Nagyon aggódom. Mert ha újra a kis barátaival együtt lesz félek elfelejti mit mondott anya.

Rettenetesen félek a jövőtől.

2011. dec. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Hanyszor de hanyszor agyaltam mar ezen.

En sem volatm jo gyerek de tudtam mi is az az illem,nem sminkeltem/buliztam 13 evesen.

Igen sokat szamit a tarsasag mind az oviban mind az iskolaban.De ha valaki nem akar valamit arra nem fogjak "kenyszeriteni".Ugy ertem ha az en gyerekem nem akar logni/diszkozni/plazazni egyebb dolgokat akkor nem fog menni es kesz.Nem fogom eltiltani de ha valami nagy hulyeseget akar csinalni vagy nem neki valo dolgot azt nem fogom megengedni.Ugy fogom nevelni ahogy engem is neveltek(okostelefon,szamitogep stb nelkul)tanitani fogom az illemre stb.

Persze jo is ezt tervezgetni gondolom,nem biztos hogy bevalik.Terjunk vissza a temara 12-14 ev mulva. :D

2011. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem a rohanó világ az oka és az hogy ma a sok munka és stressz mellett nagyon kevés idő jut arra, hogy a szülők és a gyerekek igazán mélyen ismerjék egymást. Én abban hiszek hogy ha meg tudod tartani a belsőséges bizalmas viszonyt a gyerekeddel, akkor talán kamasz korában is majd hozzád fog fordulni elsőként a gondjaival, és akkor kell majd nagyon észnél lenni. Unokahúgom pl anorexiás volt, elképesztő milyen összeszedett volt akkor keresztanyám és ő segítette ki a lányát a bajból.

Nekem két pici fiam van. Bele se merek gondolni.. amik ma vannak. De talán még egy jó hobbi pl rendszeres sport zenetanulás, stb miatt is lehet fegyelmezettebb később a gyerekünk, ha van valami ami érdekli akkor azt ezerrel támogatni, így talán nem keveredik az unalom és az érdektelenség miatt kétes társaságba, és a barátai is onnan kerülnek majd ki, akiknek ismerni fogod a szüleit és magát a gyerkőcöt is. A mi házunk továbbá nyitva fog állni a barátoknak, inkább otthon legyen mint az utcán. Én kb ennyit gondolok tenni az ügy érdekében, de rettegek is mert a saját bőrömön tanultam meg mennyire könnyű lett volna lezülleni, és már értem miért ült hajnalig anyám az ablakban ha elmentem szórakozni.

2011. dec. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!