Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy valakit...

Miért van az, hogy valakit nálam alacsonyabb rendűnek, mást felsőbbrendűnek érzek? És ezeket az embereket máshogy is kezelem.

Figyelt kérdés
Van az, akit úgy érzem "alattam van", ugyanúgy jóba vagyok vele, szeretek vele lógni, ha lány és járok vele ugyanúgy tudok szerelmes lenni, cska valahogy én irányítok és tökre határozott vagyok, magamat adom, és elfogadnak úgy ahogy vagyok, kedvelnek stb.. akit meg úgy állítok be magamnak alapból hogy ő "fölöttem van", annál meg óvatosabb vagyok, inkább kevesebbet irányítok, de azért nem hagoym hogy eluralkodjanak fölöttem, csak látszik, hogy erőltetem magam, hogy ne legyek elnyomva.. ezt hogy tudnám kiküszöbölni?
2014. febr. 22. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Egyszerűen csak gondolj bele, hogy akiről azt érzed, hogy feletted van, lehet, semmi oka nincs rá, csak úgy nevelik, mint egy kis szuperment.

Akiről meg úgy érzed, "alattad van" őt otthon elnyomhatják a tesói, szülei, viszont lehet, olyat tud, hogy hú....

Manapság is megvannak azok a dolgok, amik alapján az ember be tudja sorolni magát valahova, de az biztos nem 20 éves kor alatt van, annál kicsit idősebbnek kell lenni.

Meg ki hova sorolja magát, ez is furcsa dolog, nekem a kőbunkó szomszédom azt hiszi magáról, hogy az ő s...ből süt a nap, de két értelmes szót nem tud kinyögni, viszont van egy rakás pénze, mert túrja a földet a traktoraival egész nap. És úgy beszél az emberrel, mintha a kiskutyája lenne kb.

Érdekes a kérdésen nagyon, ezt inkább a politika topicba kellett volna feltenni, a jobbikosok közé...

2014. febr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a semmitmondó válaszod. Itt ne politizálj.
2014. febr. 22. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy szó: DOMINANCIA


Nézz meg Cesar Millan-tól egy videót, vagy olvasd el egy könyvét.

Nem mondok olyat, hogy "az emberek is állatok", de ugyanazok vonatkoznak ránk is.

Társas lények vagyunk, akár csak a kutyák, farkasok. Néha magányra vágyunk, akár csak ők.

Köztük is van főnök, köztünk is. (munka helyen a magasabb beosztású, otthon meg a családfő férfi vagy nő)


Nem tudom hány éves vagy, de biztos van/voltak olyan tanáraid suliban, akire jobban hallgattatok, míg a másik bármit is csinált fegyelmezés terén nem viselkedett senki.

2014. febr. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezzel szerintem mindenki így van, legalábbis én igen, én némelyik "felsőbbrendűt" kifejezetten utálom, mert mindenkit túlharsognak, ráerőltetik másokra a saját gondolataikat, csak az jó, amit ők mondanak.. Persze nem általánosítok, de sok ilyen van. Melletük nem tudsz önmagad lenni. De most nézem, te is majdnem ugyanezeket írtad..:)
2014. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!