Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sokat olvasom, hogy full...

Sokat olvasom, hogy full hd-ban kihajtja, alacsonyabb felbontásban nem, ez mit jelent? Alacsonyabb felbontás még kevesebb képkockából áll nem pont fordítva kéne legyen? Vagy hogy működik?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A CPU kiszámítja egy frame adatait, a VGA "megrajzolja". A CPU kiszámítja a következő frame-et, a VGA megint megrajzolja és így tovább. Kisebb felbontáson a VGA gyorsabban megrajzol egy frame-et, mivel kevesebb pixelből áll, így a procinak gyorsabban kell adogatnia az adatokat.
2014. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt hívják CPU, vagy Processzor limitnek.


Ennek a fordítottja a VGA limit.

2014. febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem hívják semmilyen limitnek.

Limit az, mikor a CPU olyan gyorsan számít egy frame-et, hogy a VGA még nem fejezte be az előző frame megjelenítését (VGA limit) és fordítva, a VGA már megrajzolta a frame-et, de még nincs kiszámítva a következő (CPU limit).

Az ideális eset csak elméletben lehetséges, ezért GPU limitre kell törekedni, hogy maximálisan kihasználjuk a videokártyát.

2014. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hármas ülj le, mert nyitott kapukat döngetsz.

Én ugyan ezt mondtam.

2014. febr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen? Hol? Mert az 1. komment nem ez.
2014. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na jó. Látom az egód az egekben. Inkább bontok egy SÖRt. PEACE!
2014. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide az egó?

Azt írtad, idézem

"Ezt hívják CPU, vagy Processzor limitnek."

Nem értem mire vonatkozik az "Ezt", erre vagyok kíváncsi, mivel az első kommentben nem a CPU limitet írtam le.

2014. febr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jaaaa már értelek.

Akkor félreértettük egymást.

Ha elolvasod a GYK felhasználási feltételeit, akkor ott külön megkérnek, hogy ne a válaszokra válaszoljunk.

Én a kérdezőnek írtam.

2014. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek:) megértettem!
2014. febr. 15. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!