Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan védjem meg magam a...

Hogyan védjem meg magam a külsőmre tett megjegyzésekről?

Figyelt kérdés

Általános iskolában volt egy lány, aki folyton beszólogatott a hajamra(nem rossz szándékból, de nagyon száraz volt a hajam, és ezt jegyezte meg egy csomószor).

Gimnáziumban elkezdtem "egyedien" öltözködni. Mivel gyerek voltam, elég furcsára sikeredett ez az egyediség(gombokat hordtam fülbevalónak, ceruzával tűztem fel a hajam,stb.). Erre is kaptam megjegyzést.

Aztán idén volt, hogy kaptam a hajamra viccből gy megjegyzést, hogy olyan, mint az ázott kutya, meg, hogy tiszta töredezett, száraz. A ruhám miatt egyszer már kinevettek. Múltkor fekete cicanadrágba, fekete csizmába és fekete csipkés felsőbe mentem iskolába, mire jött a megjegyzés, hogy gót vagyok? Én mondtam, hogy nem, és egyből mondta a gyerek, hogy színeset kellene hozzá felvennem, meg ilyenek. Hiába próbáltam megvédeni magamat...

Tudom, hogy eze apróságok, de elegem van, hogy mindig kapok megjegyzést a külsőmre! Más hiába öltözik fel hülyén,(van erre példa), mégse bántják őket így! Miért?

Pl. van egy lány osztálytársam, aki múltkor fekete ünneplőszerű szoknyába jött, zöld harisnyával, barna bakanccsal és blézerrel, mégse tettek megjegyzést.

Sőt, érte oda van mindenki. Tudom, hogy a kisugárzás számít, de mégis hogy érhetném el, hogy ne szóljanak be?


2014. febr. 25. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy tudomást sem veszel róluk. Ha azt látják, hogy téged ezzel könnyen meg lehet bántani, és reagálsz is a véleményükre, akkor tovább fognak piszkálni. Egyik füleden be, a másikon ki. Majd ha észreveszik, hogy nem foglalkozol velük, akkor ők is békén hagynak.


(Egyébként kérdeztél már meg fodrászt arról, hogy ő mit tanácsolna a hajadra? Vannak olcsó hajpuhítók is, de lehet, hogy csak más fazonra kellene vágatnod, kicsit ritkábbra, stb. Nekem is nehezen kezelhető a hajam, néha teszek rá hajpuhítót, de ha vállnál hosszabb hajam van, az sem sokat segít rajta.)

2014. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most vagy egyéniség vagy és akkor azt veszel fel, amit magadhoz illőnek tartasz és lepereg mások csesztetése, furkálása, vagy pedig csak szeretnél az lenni, és közben majd megveszel, hogy olyan emberek elfogadjanak, akik csak bántani tudnak.


Hiszen még meg sem tudod magad védeni! Azért szállnak rád, mert nem vagy képes úgy leugatni a fejét a téged állandóan csesztető leánykának, hogy csak úgy csattanjon;

vagy nem vagy képes elegánsan vállat rándítani és ignorálni őket (figyelembe sem venni, üvegnek nézni).


Mindig lesz valaki, aki beleszól, aki megszól, ha nagyon csinos vagy, és jó ízlésú, jól öltözött, akkor azért, mert irigyelnek, ha nem, akkkor azért, mert valakinek éppen te szúrod a szemét.


Tudom, hogy fáj, ebben az életkorban minden apróság fáj, de hidd el: nem kell velük foglalkozni! Ostoba véglények az ilyen libák, és életük csúcspontja 16 évesen van. És annyi. Ezt te mindig tudd és ne legyél ilyen.

2014. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!