Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudom megvédeni azokkal...

Hogyan tudom megvédeni azokkal szemben magam, akik parancsolgatni akarnak nekem? Meg ugráltatni, hogy helyettük végezzek el valamit!

Figyelt kérdés

Tesóm idősebb ugye, és azt hiszi, hogy én a csicskája vagyok. Apa neki mond valamit, hogy csináljon meg, Ő meg nekem azt mondja, hogy csináljam én meg!


Vagy az osztályban velem akarják kivitetni a dolgozatukat, mikor Ők is feltudnak állni!


Mit lehet az ilyenekre mondani, mikor elkezdik, hogy "vidd már ki! Csináld már meg!" Te vagy a fiú! Ne álljál már ott, segítsél már neki!!!"


Szóval amikor elkezdenének engem csicskáztatni, postásnak használni, mit mondjak nekik, hogy nem vagyok a beosztottjuk? Frászt csinálom meg!

?


2014. márc. 4. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Például azt, hogy a "Frászt csinálom meg!"

Mondd nekik, hogy van neked kezed lábad, ki tudod vinni te is a dolgozatodat.

Ha meg a tesód parancsol rád, akkor az a legegyszerűbb hogy azt mondod megcsinálom, szívesen. Aztán mégse teszed meg. Aztán amikor apukád kérdőre vonja, úgyis ő kerül kínos helyzetbe. És pár ilyen helyzet után nem fog téged csicskáztatni. Ha pedig a tesód azt mondja apukádnak, hogy "de hát az öcsi azt mondta megcsinálja". Akkor tagadd le. Mondd, hogy "te nem mondtál nekem ilyet, ne akard már rámkenni a felelősséget".

2014. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
erkölcsi 0ák vagytok, egyszerűen amit nem akarsz valamiért megtenni, arra NEMet mondasz...
2014. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves 2.válaszoló! Térden állva kérek bocsánatot! Elnézést mr. tiszta erkölcsű, nem gondoltam volna, hogy maga Jézus Krisztus is a válaszolók között lesz, különben nem vetemedtem volna eme szörnyű cselekedetre, hogy segíteni akarok a kérdezőnek!

Csupán csak arra akartam felhívni a figyemet, hogyha láthatóan a bátyja ennyire rászállt, akkor hogyan tudná leállítani a zsarnokoskodását, mivel kétlem, hogy egy egyszerű "nem" szócska ilyen esetben elegendő lenne.

Amúgy nagyon igénytelen az írásképed. A mondatokat például nagy betűvel kezdjük. -> Látod, hogy mindenkinek van olyan tulajdonsága, amibe bele lehet kötni? További szép napot!

2014. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még egy dolog, ketteske!

Ha már olyan fogalmakkal dobálózol, mint "erkölcs", előtte nézd meg, hogy mit jelent! Az általad emlegetett erkölcsi nulla egyáltalán nem azt jelenti, amire te gondolsz.


Segítek:

[link]


Ha már bántó stílusban akartál írni, akkor a "nyápic", "anyámasszony katonája", "alárendelt személyiség" kifejezések sokkal ideillőbbek lettek volna.

2014. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!