Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegnap hozzánk költözött apa...

Tegnap hozzánk költözött apa barátnője és azzonnal parancsolgatni kezdett nekem, hogy állítsam le?

Figyelt kérdés

Gyerekes dolgokra kezdett utasítani, mint hogy mosogassak el, meg rakjak rendet, pedig ezeket alaból megcsinálom, akkor is, ha nem mondja senki. Engem nem zavar, hogy itt van, és nagyobb bajt sem csinált eddig, de félek, hogy ez el fog fajulni.


16l


2012. nov. 5. 06:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
még az elején le kellene ülni megbeszélni ezeket a dolgokat hármasban, hogy ne legyen belőle utálatos mostoha.
2012. nov. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
26%
Valoban nem tul szimpatikus belepo a baratnotol.... DE engedd meg hogy megkerdezzem ha te ezeket ahogy irtad alapbol megcsinalod akkor hogy hogy rendetlenseg volt es mosatlan? Mert ugye pl otthon en sem arra vagyok kivancsi hogy a lanyon rajon 3 oraval az ebed utan hogy je van mosatlan hanem csinaljunk rendet rogton kaja utan.
2012. nov. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ebéd után törvényszerűen keletkezik mosatlan, azt kellett megcsinálnom. Mondjuk, ha be szeretne illeszkedni, mecsinálhatta volna ő is, de ez csak kotözködés.
2012. nov. 5. 06:57
 4/27 A kérdező kommentje:
A rendetlenség mondjuk relatív dolog szerintem rend van a szobámban. Legközelebb nem valószínű, hogy beengedem, most is csak azért tettem, mert körbevezettük a házban.
2012. nov. 5. 07:01
 5/27 anonim ***** válasza:
21%
S
2012. nov. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

" de félek, hogy ez el fog fajulni."


szerintem ,jól érzed,

minden esély megvan rá,hogy ez a dolog elfajuljon,és szép lassan átmenjen nemszeretembe

2012. nov. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Részemről biztos nem, én inkább csöndben maradok, csak nehogy ezért szaladjon el vele a ló!
2012. nov. 5. 07:19
 8/27 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem meg eddig elvooltál eresztve, ezért esik most rosszul az új sherrif. :-)

Kicsit nagyképűen is írod "h ha be akar illeszkedni".

Értem én, h ő jött hozzátok. De nem vendégnek. Ő apukád barátnője. Attól kezdve h betette a lábát oda, elkezdte a közös életet apukáddal és ő lett a ház asszonya. És ez daját szabályok nélkül nem megy.

Ne csodálkozz pl azon sem, ha akarsz egy plusz új cipőt és apukád azt mondja, h előtte megbeszélem XY-nal. Aztán mégsem kapod meg.

Más lesz a költségvetésetek. Mások az értékrendek. Így tudtok majd haladni.

Mellesleg nem értem, h első napján miért kellet volna mosogatnia? Szép kis fogadtatásban részesítetted.


Mellesleg én is mostohaanya vagyok. Igaz én nem a páromhoz költöztem. Hanem új helyen költöztünk össze. Később jött hozzánk lakni a 13 éves fia.

Én voltam a gonosz sárkány, mert "parancsolgattam". Olyat kértem amit nem szokott csinálni. Mosogatás, rendrakás, pizsamaválltás.

Ő is és az apja is azt hitte h rendszerető fiú. Addig amíg ki nem derült, h honnan jön a penészes szendvics szag vagy a hangyák.....

Ha valakinek új párja van, új lesz a háztrtás is.

Üljetek le és alkossatok szabályokat, amiket betartotok mindhárman. Mielőtt átmegy acsarkodásba az egész.

Ő, mint kívülről jött szemlélő, több mindent észrevesz. Legyetek egymással türelmesek.

2012. nov. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

Egy kívülálló több mindent észrevesz, de akkor sem szép bemutatkozás rögtön parancsolgatni. Képzeljétek el, h van mikor én se mosogatok el rögtön kaja után, mert éppen WC-nem kell, vagy lejárt a gép és újat teszek be minél előbb, hogy hamargyorsan lejárjon az is, vagy megnézem a híradót, mert érdekel, de utána el van mosogatva 1 órán belül.

Én leállítanám a csajt a helyedben még most. Mi az, h első nap szóvátesz meg parancsol? Szóvá tenné elmenne, de a parancsolgatás nálam betenné a kaput!

2012. nov. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

16 éves vagy, könyörgöm. Majdnem nagykorú... nehogy már parancsolgasson neked egy idegen nő.

A saját otthonodban.

Szüljön gyereket magának, aztán ugráltassa azt.

2012. nov. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!