Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem merek beszélni! Állandóan...

Nem merek beszélni! Állandóan elvörösödöm, nagyon zavaró! Mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés

Fiu vagyok, 18 éves és épp ezért is, mert már ennyi idős vagyok, nagyon zavaró ez a dolog. Egyszerűen szinte nem merek felszólalni ismeretlen emberek előtt, sőt van amikor még olyanok előtt se megy normálisan, akiket ismerek.

A másik dolog az állandó elvörösödés. Könnyen zavarba jövök, nem tudom mit mondjak és egyszerűen elvörösödöm, ami csak tovább ront a helyzeten...

Szerintem lehetséges okok:

1. Szégyellem a hangom. 18 éves vagyok, és még mindig elég vékony és erőtlen hangom van, ezért sem merek hangosan beszélni, utálom a hangom.

2. Önbizalomhiány... Ugye a hangomból adódolag is, meg kicsi is vagyok. 173cm kb, és vékony.

Bármiféle segítséget szívesen elfogadok, szakemberhez nem akarok ezzel fordulni, úgy érzem meg tudnám oldani, csak még nem tudom, hogy hogy.



2014. márc. 11. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a bajom.

Én is zavarba jövök de nem tudom,hogy miért és elvörösödöm.


Ezen kívül én is önbizalomhiányos vagyok soha nem is csókolóztam még.13 cm pénisz miatt és 168cm magasságom miatt lehet ez szerintem.


Az elvörösôdés nálam pedig valami beidegződés lehet.Ahogy nálad is sztem.

2014. márc. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én se csókolóztam még, barátnőm se volt. Nekem is ekkora a szerszám, de ez sokat nem zavar be szerintem beszélgetésnél.. Bár mondjuk önbizalomhiány oka lehet.

Amúgy a külsőm nem vészes, jó a megjelenésem, csak alacsony vagyok

2014. márc. 11. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:

szia! nehéz lehet így, de ahogy látom ez egy ördögi kör. szégyenkezel hogy nem mersz megszólalni, és elvörösödsz, így elvörösödsz. a hangod meg ha vékony és erőtlen, pont azzal teszed még vékonyabbá, és erőtlenebbé, hogy félve szólalsz meg.

nagyon nehéz az önnbizalomhiányt leküzdeni, nekem még családi okok miatt volt 15 éves korom környékén, nem beszéltem mert nem mertem, és bántottak is a többiek, mert látták a gyengeséget.

ennek a leküzdésében elsősorban új barátok segítettek, akik megértettek, de én is mindent megtettem.

ajánlom neked,hogy menj egyedül helyekre úgy hogy eldöntöd, erős leszel, és nem fog látszani rajtad hogy önbizalomhiányos vagy.

egyszerűen csak menj el te bevásárolni, és ezt tedd nagyon magabiztosan. ha nyaralni mentek esetleg, az a legjobb, ülj be valahova egy kávéra vagy sörre, egyedül és döntsd el, hogy nem vagy félénk. egy idő után megtanulod hogy kell magabiztosnak lenni, és úgy maradsz.:)

2014. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A jéghideg víz segít, ha például előadás előtt kell beszélned. Ha elvörösödsz, és kényszeríted magad, hogy még jobban elvörösödj, csodák csodájára enyhülni fog. Soha ne rejtsd el, attól csak rosszabb lesz. Csinálj úgy, mintha nem érdekelne.


Én is sokszor elvörösödök, de ezek nekem bejöttek.

2014. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi, igen sajnos ez egy ördögi kör :|
2014. márc. 11. 19:41
 6/6 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám. Elvileg van egy műtét erre. Arról te valaki valamit? Esetleg írjon mar privátba
2014. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!