Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért arra kell irigykedni...

Miért arra kell irigykedni aki nem is igazán gazdag?

Figyelt kérdés

Az emberek akiket ismerek, azokra irigykednek, akik nem is igazán gazdagok!

Mondok 1 példát! A haverom irigykedik a szomszédjára, mert hogy "gazdagok!" ami annyit tesz, hogy férj-feleség-gyerek 1-1-1 kocsi. Az is átlag autó 10 éves Renault, meg Opel, meg Ford. Van munkahelyük, meg elmennek nyáron a Balatonra 1 hétre! Ez a "kőkemény gazdagság?"

Akkor akinek van vadonat új 40 milliós Audija, az micsoda?

És másoknál is ezt látom! Akinek új telefonja van, az gazdag, akinek van bármilyen kocsija, akár egy régi 20 éves lepukkant autó, az megint pénzes....

Most ezt kell irigyelni? Miért?


Most ezt miért kell irigykedni?


Tehát, úgy értem a kérdést, hogy Bill Gatesre még nem hallottam senkit irigykedni! Pedig neki luxus hajója van! Kitudja hány!


Arra miért nem tudja más csorgatni a nyálát?

Az átlag emberekre meg irigykednek az emberek!



2013. dec. 31. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Az, akinek még annyija sincs, hogy legyen egy saját kocsija vagy elmehessen nyaralni valahova, nyilván gazdagnak véli azt, akinek erre futja. Hogyne lenne irigy!


Basszus, képzeld el, hogy tisztességesen dolgozol és próbálsz előrejutni az életben, és akkor még egy telefont, egy nyaralást nem tudsz kifizetni... szerinted ez normális élet?

2013. dec. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

kérdező, akiket te írtál az középosztály, sajnos ez a réteg a társadalomból eltűnőfélben van a gazdasági válság óta, a társadalmi olló kinyílott ebben az osztályban, és nagy részük a szegényebb néprétegek felé csúszott le, egy kis részük megmaradt ebben a társadalmi környezetben, bár a régi életvitelükhöz képest vegetálnak inkább, és egy piciny részük, pedig a felsőbb osztályok felé ment.

üdv:egy társdalom kutató.

2013. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt át tudom érezni. Példaképp a szomszédunkat említeném. Nem gazdagok, igaz a férfi és a felesége is dolgozik (egy gyerekük van).

Megvették a mellettünk lévő házat, ami akkor nem volt túl jó állapotban. 10 év alatt olyan első osztályú kis házat rittyentett belőle a szomszédunk kívül belül, hogy az valami fantasztikus. Emellett az udvart is úgy megcsinálta, hogy jobban mutat mintha egy kertrendező csinálta volna meg.

De ezt úgy, hogy mindig munka után dolgozott rajta. Tehát hazaért délután 4-re utána sötétedésig dolgozott.

Természetesen jöttek az irigyek, hogy miből csinálta meg ilyen jól a dolgokat.

Egyik id*óta pont tőlem kérdezte meg, hogy "hogy telik ennek ilyenre, ugyanannyit keres mint én". Én meg válaszoltam, hogy "ja igazad van, csak ő nem issza el minden nap a kocsmában a pénzét mint te".

Meg persze záporoznak rájuk a különböző megjegyzések is: "könnyű nektek mert csak egy gyereketek van". Aztán ki kérte, hogy te 4-et csinálj?

Szándékosan a szomszédunkat írtam példaként pedig nekem is vannak hasonló történeteim.

A lényeg, hogy az embereknek nem számít, hogy valaki nehéz munkával, vagy spórolással teremt jobb körülményeket magának (ahelyett, hogy mondjuk venne részletre egy BMW terepjárót, vagy minden nap a kocsmában lógna), a lényeg, hogyha másnak 1%-kal jobban megy, akkor tudjanak kire irigykedni meg kibeszélni a háta mögött.

2013. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Én is irigykedem arra, akinek munkahelye van, arra még jobban akinek jó munkahelye van és nem is túlóráztatják + e mellé jó fizetést kap.
2013. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Mert be kell vallani pénz az érték mérő tahát szarabbnak érzi magát mert te gazdagabb vagy.

Nagy divat irigykedni, irigykedő soha nem látja az érem másik oldalát a sok munkát, vagy takarékoskodást. PL: van aki nem vesz okos telefont, hogy menőzzön vállalja, hogy ezért kinézik, valaki meg félevent vesz egyet.

Másfelől pedig megértem a senkházi közgazdászok bankosok szarrá keresik magujkat eközben alig kap egy fizetést egy orvos meg egy mentős.

Szerintem Bill Gates-re is irigykednek. De jogos a kérdés.

A nagy vállalkozóra kevésbé irigykednek mert ő megérdemli, hogy gazdag legyen nekik nyalják a segg*ket.

Aki takarékoskodik az a szemét mázlista.

2013. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!