Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy visszahúzódó, magányos...

Egy visszahúzódó, magányos típusú embernek jót tehet a kollégiumi élet, vagy csak ront rajta?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkodok azon, hogy koleszba költözök, mert az olcsóbb. Jelenleg albérletben élek, igazából telik rá, de mégis több pénzem maradna, ha koliba mennék. Eléggé visszahúzódó vagyok (persze azért lehet szólni hozzám, meg beszélgetek is másokkal, nem csak ülök ott mint egy kuka), szeretem ha van magánszférám, és zavar, ha valaki úgymond "látja az életem", látja ahogy élek.

Még sosem laktam együtt idegenekkel, nem tudom merjem-e bevállalni. Mindenkitől csak azt hallom, hogy a kolis élet milyen szuper.


2014. márc. 17. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Jót tenne, nyitottabb emberré válnál.
2014. márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ezt csak te tudod eldönteni, neked kell ismerni magadat annyira, hogy ez belefér-e vagy nem, ott nem lehetsz egyedül sosem, nemcsak a szoba, a fürdő, a konyha is közös, ha olyan szobába kerülsz ahol valami nagyvilági életet élő szobatárs van, könnyen lehet, hogy zavarni fog téged, viszont az is lehet, hogy te leszel nyitottabb a bulizásra.
2014. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tenne jot.

Ha tudod h szereted a maganyt es igenyled is, akkor nagyon faraszto lesz, bele fogsz rokkanni

Lehet peched is lesz a lakotarsakkal , lehet horkolnak , vagy csamcsognak, vagy kutatnak a dolgaid közt

Es hallgathatod majd a baromsagaikat reggeltöl estig

En nem birnam

De te ismered magadat a legjobban

2014. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha tudod h szereted a maganyt es igenyled is, akkor nagyon faraszto lesz"


Magányos típusú emberként ezzel tudok egyetérteni.


Én magamon azt vettem észre, hogy ha csak akkor megyek emberek közé, amikor igényem van rá, jól elvagyok, de ha megpróbálom magamra erőszakolni, hogy társaságibb legyek, csak rosszul érzem magam, és a negatív tapasztalat miatt még inkább emberkerülő leszek.

2014. márc. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem elfuserált anyuka kedvencét az életre nevelt a kollégium.

Keserves volt, én később érő típus voltam....., de a nagyfiút kellett játszanom, különben aláztak, lenéztek.

Tőlünk aki tehette inkább albérletbe menekült, ők jobban is tanultak nyugodt körülmények között.


Két előnye volt.....:

- Az akkor még kötelező sorkatonaságot fél lábon állva kibírtam a koleszon edződve.

- Megtanultam a helyén kezelni mások rólam alkotott véleményét, vagyis tojni rá, ha nem építő jellegű a kritika.

2014. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Aspartia ***** válasza:

Nekem elég necces volt a kollégiumi elhelyezésem tavaly. 4 különböző helyen laktam. Az első csajjal még kijöttem úgy ahogy...vele igazából jól meg is voltam, ha többiekhez viszonyítok. Vele laktam az első 2 helyen.

A 3. helyen egy kicsit fura lánnyal éltem, ő még nem is lett volna idegesítő, ha a koliszoba nem lett volna zsebkendőnyi terület. Az zavart benne nagyon, hogy BORZASZTÓ rendetlen volt. ÉS ha kis szobában laktok egymás s.eggében szinte akkor ez nagyon irritáló tud lenni. Ráadásul én ugye tanultam volna, ő meg állandóan zenét hallgatott, foylton ottrohadt a szobába, de sose láttam egyszer se bármit csinálni, csak ült és netezett.


Aztán megint költöztem a 4. helyre. Itt már 4-en laktunk együtt, de a szoba nagy volt maga. Na ide aztán többet vissza nem költözök. Az egyik csaj még normális is lett volna, de a másik kettő...késő estig (még lefekvés után is) sokáig beszélgettek, meg vihorásztak. Jaa, mer ugye ők nem jártak be előadásra, csak gyakorlatra, ergó felkeltek 10-11 körül. De még amikor korán kellett volna kelniük is az volt, hogy én keltem inkább fel korábban, mer tudtam h ők nem fognak, és nem akartam hogy torlódás legyen a fürdőszobában.

Természetesen ha tanulni akartam, én mentem el, hogy ők tudják csinálni a nagy semmit, meg a vihorászást...

Szóval engem nagyon megviselt, hogy ilyen vadbarmokhoz kellett alkalmazkodnom, ráadásul én is magányos típus vagyok, szeretem a csöndet, szeretek egyedül lenni, de ugye én alkalmazkodjak inkább ha nem akarok balhét. Mert ezekkel te ugyan meg nem tudod normálisan beszélni a bajod. Mer még ők lesznek felháborodva, hogyha csak annyit kérsz h maradjanak csöndbe.


Szóval ha koleszba mész, feltétlenül vmi ismerőssel lakj, mert máshogy nem fog menni...


"Mindenkitől csak azt hallom, hogy a kolis élet milyen szuper."

Hát persze, ha szeretsz vedelni, inni, késő estig bulajozni, partizni, ordíttatni a zenét, és másokat nem hagyni aludni, akkor neked való...


Szuper.

Hát perzse.

2014. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!