Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék változtatni...

Hogyan tudnék változtatni ezen? Nem tudok lányokkal kommunikálni.

Figyelt kérdés
Zavarban vagyok lányok társaságában, főleg ha csinosak. Sajons fiúosztályba jártam középsuliban is, így itt sem tanultam meg változtatni. Először azt gondoltam önbizalomhiány, ezért elkezdtem megvalósítani önmagam. Csináltam egy diplomát és még mellé két szakmát. 7 éve edzőterembe járok és 5 évet voltam a légierőnél katona. A probléma még mindig nem szűnt meg és nem tudom mit tehetnék még, mert még mindig zavar, bár már nem olyan mérékben mint régen, de ez nem normális. Van egy menyasszonyom, akivel 6 éve vagyunk együtt. Nem csajozásra gondolok, a problémám a zavartalan kommunikáció.

2014. márc. 11. 07:48
 1/6 A kérdező kommentje:
A kérdés lemaradt. Szerintetek mit tudnék még tenni az ügy érdekében? Hogyan változtathatnék a dolgon és hol gyökeredzik a probléma? (bocs a helyesírási hibákért, nem igazán komám a tapipados telefon)
2014. márc. 11. 08:07
 2/6 lac1434 ***** válasza:
Asszonykád szokott eljárni barátnőivel? Összeülni, shopingolni ilyesmi. Ha igen, akkor érdemes párszor elmenni velük, hogy szokd meg a környezetet, hogy nők társaságában vagy.
2014. márc. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

pedig mégis önbizalomhiány. de amiket leírtál, azok éppenséggel nem túl konzekvensen jelentik a kommunikációs problémák és a zavar okait. vagy esetleg az összes volt osztálytársad zavarban van csinos lányok között? a "megvalósítom önmagam" az nem abból áll h szerzel egy diplomát és katona leszel. sőt .... ez így elég pathológiás önbizonygatásnak tűnik. itt sokkal de sokkal mélyebbre kell ásni mélylélektanilag, mert a probléma gyökere máshol van.

1, pszichológust kerestél már?

ő mit mondott?

2, a fiúkkal mi a helyzet? voltak fiús ügyeid? most vannak?

3, csajozás hogy ment középiskolában?

4, milyen jellegű szorongás fog el csinos lányok társaságában?

5, és akkor házibulikon pl mi a helyzet?

6, konkrétan hogy is fogalmaznád meg a problémát, ha egyszer menyasszonyod is van? hát ezek szerint valahogy őt is felszedted valamikor.... nem? vagy ő szedett fel?

7, mit értesz zavartalan kommunikáció alatt? de mitől jössz zavarba?

8, és csinos fiúkkal zavartalan a kommunikáció?

2014. márc. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltam már kisebb koromban dokinál, mert fejfájós voltam. Semmi okosat nem mondott, csak annyit, hogy szorongós vagyok. Hála égnek a fejfájásaim elmúltak. Nem voltak fiúügyeim, a csajokat szeretem (főleg a Páromat). A csajozás sem ment igazán, inkább engem szedtek fel. A Párom volt az első, akit én akartam megszerezni. Házibulin nem volt sosem gáz, 1-2 rövid és a probléma elmúlik. Amikor helyzet van elkezdek ideges lenni, de sajnos nem tudom mi lehet az oka. Lehet hogy nem szeretnék hülyeséget mondani vagy nem tudom mit is mondjak. Az idegen lányokkal ez a probléma jobban előjön. Akiket ismerek, már velük kicsit könnyebben megy, de az sem az igazi.
2014. márc. 11. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:
hát ez az! a szorongás .. na de annak oka van! a fejfájás meg persze lehet egy pszichoszomatikus tünet, na de önmagában semmit se árul el, ha éppen elmúlik vagy elő jön. ezt tisztázni kellene, de itt mindenképpen önértékelési problémák vannak, ezt kellene első lépésben tisztázni.
2014. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Az önértékelési gondjaimat úgy próbáltam semmissé tenni hogy: nem vagyok egy lángész és a testvéreim is okosabbak voltak a suliban mint én. Ezért szereztem sok végzettséget és diplomát. Gyengének éreztem magam, ezért járok konditerembe. Nem éreztem fontosnak magam, ezért mentem a seregbe, hogy egy csapat fontos része leszek. Idáig mindent véghez vittem, ami minimálisan növelte az önbizalmamat. Az a baj, hogy még mindig a béka segge alatt van, annyit értem el ezekkel a dolgokkal, hogy már ritkán fáj a fejem. A stressz és a szorongás még mindig sok problémát okoz. Nem tudom hogyan tehetnék még többet, mert kezdek már elfáradni. Nem tudom honnan eredhet ez a dolog. A suliban nem szekáltak, sok barátom volt és komoly szerepem van/volt a baráti körben is; otthon én hordom a nadrágot; most már elég jól keresek és ezekkel is úgy érzem csak csillapítom a problémát, de nem szüntetem meg. Még egyszer köszi az értelmes válaszokat!
2014. márc. 11. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!