Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A buszon, ha egy idegen férfi...

A buszon, ha egy idegen férfi ekezd (barátságosan) kérdezgetni, akkor illik visszakérdezni, mármint őróla?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 20:02
1 2
 11/16 Harcikacsa ***** válasza:
70%
Örülök neki, hogy hasznos és elgondolkodtató választ tudtam adni. Rengeteg munkát és tanulást fektetek abba, hogy elindítsak valamit a valódi és helyes értékrendek társadalmi szinten történő visszaállításásra :)
2014. ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Harcikacsa ***** válasza:
65%
Egy konkrét választ kifelejtettem : Ha kérdés barátságos és nem érint intim szférát, mindenképpen illik válaszolni, de kérdezni csak akkor kérdezz, ha tényleg érdekel amit kérdezel. Udvariasságból kérdezni bármit, hát annak semmi értelme. Ha viszont a kérdés olyan témát feszeget, amiről nem szívesen beszélgetsz idegenekkel, akkor add a tudtára hogy erről a témáról nem szeretnél beszélgetni. Ezt viszont szavakkal tedd, mert a jeleket általában csak az érti aki jelez, nem az aki kapja. Kevés a kivétel aki ért jelekből is, ez viszont nem ösztönös senkinél, bármit is mondanak erről, ezt akkor is tanulni kell :) a megérzés csak szerencsejáték, a tiszta kommunikáció eredményt hoz.
2014. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát, biztos hasznomra fog válni!:)
2014. ápr. 17. 15:29
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy illik, szerintem is csak akkor kérdezz bármit is, ha tényleg érdekel valami, szeretnél beszélgetni. Nekem is volt már negatív tapasztalatom. Viszont van mellette sok pozitív tapasztalatom is. :) Én szeretek idegenekkel beszélgetni a buszon, vonaton. Szerintem érdekes dolog. A múltkor is feldobta a napomat, hogy hazafele úton beszélgethettem valakivel.

Egyszer énekelni kezdett nekem egy bácsi a buszon! Ez inkább a "furcsa" élmények közé tartozik. :D

Külön kategóriába tartoznak a nénikék (és bácsikák), akik elmesélik az életüket, ha érdekel, ha nem, volt részem már hasonlóban is, ezt nem szeretem. És megígérem, hogy nem leszek ilyen! :)

Szép napot mindenkinek!

2014. ápr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, most már elmúltam 30, amikor ez történt még egyetemre jártam.
2014. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

40 múltam, lányaim vannak és azt tanítom nekik, hogy inkább tartsák őket bunkónak mert idegeneknek nem válaszolnak kedvesen, minthogy bármilyen kellemetlenség érje őket.

Az a baj, hogy sokan - főleg a férfiak - nem látják, hogy hol van a határ a szimpla kedvesség és a "d..gj meg" felhívás között. Ha kollégákkal, ügyfelekkel esetleg kedvesebb voltam mint az udvarias távolságtartás, akkor azt úgy értelmezték, hogy annyira bejönnek, hogy ajánlatot lehet tenni. Volt, hogy kedves akartam lenni és beszélgettem egy kollégával privát dolgokról is, erre ott győzködött, hogy ebédszünetben ugorjunk fel hozzám egy kis etyepetyére. Legutóbb épp egy kolléganőmnek volt rossz tapasztalata. Irodában dolgozunk, a portán a biztonsági őröknek is mindig kedvesen, udvariasan köszönünk, vagy válaszolunk ha mondanak valamit (időjárás vagy más egyéb). Erre az egyik megpróbált vele kikezdeni. A "vőlegényem van és együtt élünk" kitérés sem használt (pedig tényleg így van), a srác folyamatosan zaklatta egyre jobban nyomulva és erőszakosabban addig, amíg a kolléganőnek emelt hangon kellett befenyítenie, hogy jelenti a főnökeinek.

2014. ápr. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!