Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem tudok nyitni az emberek...

Nem tudok nyitni az emberek felé. Hogyan tudnék változni?

Figyelt kérdés
Csendesebb típus vagyok. Csak pár emberrel vagyok jóban, máshoz hozzá sem merek szólni. Ha kialakul valakivel egy beszélgetés, akkor mindig ők kezdeményezik, mert én nem tudok, nem merek nyitni az emberek felé.
2014. ápr. 30. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Dehogynem, csak ragaszkodsz a rögeszméhez miszerint képtelen vagy rá. Pedig te is tudod, hogy csak lazán odaállsz és beszélni kezdesz. Az akadály ami ebben meggátol pusztán illúzió amit te tartasz életben, mert félsz az ismeretlen folytatástól. És amíg táplálod magadban az falat addig félni is fogsz. Meg kell erőszakolnod magad, és csak azért is meg kell tenned ha kiakarsz gyógyulni. És ha megteszed láss csodát a félelem átalakul valami fantasztikus érzéssé, mert lehull a lepel és a félelem ereje immáron tisztán tölthet fel azzal az erővel ami eredendően a szeretet.
2014. ápr. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Hasonló cipőben járunk, de én sem hittem el, hogy ez tanulható/gyakorolható.


Egy kis gyakorlat, amit minden nap kellene gyakorolni, s akkor nem esik ki az ember az ütemből:


- eleinte olyan emberekkel beszélgess, akiket ismersz, még ha csak látásból is, pl: egy fitnessórára jártok vagy nyelvsuliba. Ilyenkor megteszi az időjárás is, mint téma vagy bármi.


- ha ez már jól megy, akkor idegenekkel próbálkozz, például a buszmegállóban (késik a busz, ugyan miért nem jön, megkérdezheted, hogy mennyi az idő vagy merre utazik az illető vagy segítséget kérhetsz útbaigazításban. Ugyanez boltban stb.


- Így egyre magabiztosabb leszel, s egy idő után már nem fogsz félni.


A gyakorlatban azért nem ilyen egyszerű, mert nekem még mind a mai napig jár az agyam, hogy ugyan mit mondhatnék


Sok sikert!

2014. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, arra már rájöttem hogy ingereknek kell kitenni magam, mert ha túl vagyok valamin, akkor mindig magabiztosnak érzem magam, csak tényleg nehéz.


Köszönöm a válaszokat, jöhet még pár ötlet.

2014. máj. 1. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!