Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ennyire nagy dolog a...

Miért ennyire nagy dolog a ballagás?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak mostanában lett ennyire felfújva? Amikor én ballagtam (15 éve), persze akkor is eljött a család, de csak azok akikkel amúgy is minden hétvégén találkoztunk. Volt utána otthon ebéd meg torta, de kb ennyi, én már ezt is kicsit túlzásnak éreztem.

Itt meg most hogy mindenki ballag, kb mintha a lagzijukat terveznék egyesek (mit vegyen fel akár vendégként, milyen haja/körme/sminkje legyen, mennyi pénzt szokás adni, van-e meghívó, aki azt írta hogy lapossarkúban ballagna azt lehurrogták). Van akinek ez tényleg ENNYIRE fontos?


2014. máj. 1. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű rongyrázás minden tekintetben, nálunk volt már asztalcsapkodás meg repült a pohár is hogy mi az hogy valaki 2-3x ballag.

Láttam már elég cifrákat én is, molinó kifeszítve a limuzin oldalára, hogy mettől meddig tanult, kíséretnek ott volt mögötte a családi karaván, egy esküvőt el sem mertem volna képzelni azokkal.

21F

2014. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja. Az én családomban nagy dolog a ballagás, viszont volt olyan osztálytársam, aki nem is igazán törődött a dologgal.


Nálunk az osztályfőnökünk is közrejátszott. Begyakorolt bevonulási "koreográfia" volt, a fiúknak egyforma nyakkendő, a lányoknak egyforma hajcsat.


Szerintem ezzel nincs gond. A nyakkendő és a hajcsat pár ezer ft-os tétel volt, ezt egy ballagás alkalmával mindenki megengedheti magának, pénzt adni pedig nem kötelező. Én is max. 5-6 embertől kaptam pénzt, pedig min. 50-en voltak a ballagási bulimon, és a vendégek fele minimum családtag volt.

2014. máj. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kulcsfogalom: fogyasztói társadalom. Ugyanaz a téma, mint a karácsony, az is pár évtizede még a szeretet ünnepe volt, ma már arról szól, hogy kinek mit és mennyiért vegyél, mit főzz, kit hívj meg, hova menj stb. Egyre anyagiasabb a világ, minden a pénzről és a felvágásról szól.
2014. máj. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Van, akinek nagy dolog. Én most ballagtam és volt egy osztálytársam, aki korábban azt számolgatta mennyi virágcsokrot és pénzt fog kapni és nagyon örült magának.

Nekem anyukám, nagymamám, bátyám és a barátom jött el a ballagásomra, utána mindenki ment haza a saját dolgára. Nekünk ünnepekkor sincs semmi összejövetel igazából.

Ennek tükrében én úgy voltam vele, hogy adok magamra(haj és smink tekintetében), hogy ne egy unott hétköznapi fej köszönjön vissza az emléknek készülő képekről. Akik megtehetik, hogy "lagziként" kezeljék a ballagást, azok szerintem más dolgokkal/ünnepekkel kapcsolatban is megteszik. Náluk ez a szokás, így jó nekik.

A ballagás egyfajta ünneplése annak, hogy a kisgyerek felnőtt és új, komolyabb utakra tér, ezért rendeznek sokan felhajtást. De szerintem ez mind családi szokások alapján dől el.

2014. máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Még hozzátenném, hogy az iskola is eléggé felfújja. Nekünk egyen kosztümöt kellett csináltatni(az évfolyamon mindenkinek egységesnek kellett lenni, persze az osztályok maguk választhatták milyen kosztümöt akarnak a saját közösségükben)már a szalagavatóra és a ballagáson is mindenkinek abban kellett lenni. Lányoknak 20 ezer volt, fiúknak 25 ezer. És a különleges tanári ajándékok is nagyon elvárt dolognak számítanak, pedig ez csak egy mezei szakközépiskola, semmi extra.

2014. máj. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
itt a csodás falumban nagy dolog megy a bulizás igaz ezek csak 1x ballagnak az életük során
2014. máj. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én el sem mentem, egyáltalán nem érdekelt az egész.
2014. máj. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinél van így, családonként eltérő. Városokban szerintem kisebb a felhajtás, főleg, akik panelban élnek... ballagás után elmennek egy étterembe, megkajálnak, beszélgetnek és mennek a dolgukra. Vidéken nagyobb a felhajtás, mindenki meg akarja mutatni, hogy náluk mekkora esemény ez.
2014. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom,de most ballagtak a végzősök szerdám,akkor puccparádé,hogy azt hittem az angol királynő jön.:D
2014. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most ballagtam és nem volt semmi extra. A legszűkebb család jött csak el a ballagásomra, nem voltam sem fodrásznál, sem sminkesnél, sem körmösnél. Pénzt 2000Ft-ot kaptam, azt is csak azért, mert szóltam anyámnak, hogy elmennék utána bulizni, adjon már valamennyit.

Osztálytársaim körében azt figyeltem meg, hogy 2 féle ember típusnak fontos ez. Vagyis inkább lány típusnak, mert a fiúk nem annyira izgulnk ra erre a témára. Az egyik a bombanő-cicababa aki a hétköznapokon is full kicsípve hódít. Értelemszerűen egy ilyen "kivételes" alkalomra még jobban kiöltözik. A másik meg a csendes, népszerűtlen csaj, aki ilyenkor pacekba vágja magát, hogy megmutasssa, tud ő is jó csaj lenni.

2014. máj. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!