Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki azt,...

Miért hiszi mindenki azt, hogy ilyen nagy dolog a ballagás?

Figyelt kérdés

Középsuliból ballagok. Nem akartam senkit se meghívni így hoztam haza 2 meghívót: 1 anyáéknak 1 tesóméknak. Tesómék lemondták mert akkor valami gyakorlatuk van amit nem bírnak áttenni.

Nekem így jó volt, hogy leszünk 3an haza jövünk bográcsozunk majd jönnek tesómék haza.


Anya kérdés nélkül odaadta nagybátyáméknak a meghívót. /2 hete kaptuk meg kb. rá 2 nappal/ Most jelentették be tegnap, hogy akkor biztos, hogy jönnek. --> izéltek egy sort mert valaki ismerősük is ballag.


Anya elkezdett nyavajogni, hogy akkor étterem stb. Persze ilyenkor nincs már étterem mert telt ház van mindenütt. /ezt hiába magyarázzuk neki/


Most apa letámadott, hogy nagyném /apa nővére/ hívta, hogy nem hívjuk meg. Neki nem tudom ezt az egészet elmagyarázni.


Így is elég szörnyű ballagás lesz mert elég sok problémánk van. /tatát most műtik, nagyon kevés az esély, hogy túl éli ezt viselem a legnehezebben tán de millió más is van/


2013. máj. 2. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Én a helyedben kijelentém, hogy tekintettel a körülményekre, nagypapa állapotára, szeretnéd, ha nem lenne ünneplés.


Egyébként én sem értem, mi ez a felhajtás, nekem is anyu, apu, tesó voltak ott, aztán otthon megebédeltünk, és ennyi.

A diploma után beültünk egy kisebb étterembe, de ott is csak ennyien voltunk.

2013. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Mert a ballagás hagyományosan nagy dolog. Igazság szerint előre meg kellett volna beszélni a szüleiddel, hogy mit szeretnél, de most már mindegy. Ülj le velük és beszéljétek meg, ki mit gondol a dologról.
2013. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Amikor ballagtam jópár éve,én se akartam,erre kisebb lagzit rendeztek anyámék.Hú de utáltam.

Csodálkoztak amikor diplomaosztóra csak előtte héten szóltam,és megmondtam hogy én haza se megyek utána,hanem megyünk bulizni..

2013. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Mindenkinél mások a szokások. Nálunk 47 fő volt :s


Viszont a tatádra való tekintettel én sem "buliznék"


Másrészt 11 fővel simán lehet otthon bográcsozni, mégcsak nem is megterhelő.

Nálunk minden szülinap ennél több fős vacsis vagy ebédes (anyu, apu teso, nagymama nagypapa, keresztanya, 2 lánya a párjukkal és én a vőlegényemmel)

Tehát tudom, hogy nem egy nagy dolog... Főleg bográcsban....

2013. máj. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

2-es: szerinted én nem mondtam nekik?


Anya eléggé nem tudom milyen. Eléggé iés az apa családjával. Most kifogásolja azért, hogy tata. De mindig mond valami kifogást.


Úgy gondolom, hogy ebből még balhé lesz. Mert tudjátok akkor szimetrikusan kellene meghívni az embereket. Tehát ha jön nagybátyám akkor jöjjön nagynéném. De mikor kiderült, hogy hívta anya nagybátyám kérdeztem, hogy nénje?. Anya meg csak vonta a vállát, hogy őt nem kell meghívni...


Ma hívta apát nénje fel a ballagásom miatt.

Apának annyit mondtam, hogy rendezzék le anyával egymás közt mert nagybátyámért is ő felel.



Az itthoni bográcsolással az a baj, hogy anya mással tényleg úgy van, hogy húzza a száját, hogy hova ültetjük meg mituomén. Mindig kifogásol valamit.

2013. máj. 2. 15:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom.. nálunk úgy volt, hogy mivel alig értek rá akkor ismerősök, ballagási ebédet étteremben csak augusztusban tartottunk. Úgy is jó volt. :)

Magára a ballagásra meghívót csak szüleimnek hoztam, mert diákonként 2 fő mehetett csak be az épületbe ahol a műsor volt. -.- Szóval többen eljöttek, de csak ketten mehettek be, a többiek kint vártak, nézték, ahogy ballagtunk. Még szerencse, hogy jó idő volt. De senki nem csinált gondot abból, hogy nem nagyon vettem meghívót, mert nem ingyen volt, szóval gondoltam, akkor minek külön venni?!

2013. máj. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert Magyarországon él, és ott ez a szokás.

Németországban pl. NINCS is ballagás. Semmi fölösleges rongyrázás vagy hiszti.

2013. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hívtam meg senkit, az én ballagásom, nagykorú vagyok, ne döntsék már el mások, hogy szeretném magamat ünnepeltetni. A ballagással még semmit nem tettem le, csak nem buktam meg, az meg nem telejsítmény. Fölösleges a nagy felhajtás. Kérd meg a rokonokat, hogy nem te akartad őket meghívni, szűk családi kör elég, (nagypapa állapota miatt sem szeretnéd az ünneplést), és ajánld fel, hogy esetleg máskor összeülhetnétek, ha rendeződnek a dolgok.
2013. máj. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!