Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valaki tud tanácsot adni a...

Valaki tud tanácsot adni a helyzetemre? 17/f

Figyelt kérdés

Szorongok ha emberek közt vagyok, ha kommunikálnom kell velük. Ismerős körben ez nem gond. Osztályból ki vagyok közösítve, barátaim nincsenek. A családom egyáltalán nem áll közel hozzám lelkileg. Apával pár naponta beszélek egy-két szót, anyával sem sokkal többet. Rosszul vagyok, ha hozzám érnek. Ha bárki megérint, vállamra teszi a kezét, vagy megsimogat, én lesokkolok, szorongok és szörnyen érzem magam. Nem tudok, képtelen vagyok új dolgokat egyedül megtenni, amivel még nem volt tapasztalatom.


Jövő héten érettségizem, és nagyon félek tőle. Mivel csak gyakorlat, így még talán képes vagyok rá, de a szóbeli részét félek, hogy meg sem tudom majd próbálni. Feleleteknél is sokszor azt mondom, hogy nem tanultam, vagy megpróbálom de nem tudom összerakni a mondanivalóm értelmes mondatokba, pedig tudom.


Ezeket nem tudja senki rólam személyesen, és nincs olyan, akinek képes lennék elmondani. Emiatt pszichológushoz sem merek menni, főleg mert szüleimnek kötelessége beszélnie a dolgaimról, illetve pénzügyileg nem hiszem, hogy megoldható.


Egy lány tudott rólam mindent, de egy hét után nem beszélt többet velem, magamra hagyott. Ez is egy oka, amiért nem tudok megbízni már senkiben szinte.


Mit tehetnék? Nem igazán tudom, hogy kihez kellene fordulnom. Szeretnék változtatni, és próbálok, de nem tudom hogyan. Sok mindenre képtelen vagyok, apróbb dolgok is csak szörnyű érzés mellett mennek.



2014. máj. 10. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy nem nagyon beszélsz a szüleiddel, és nem mondasz el nekik semmit. EZT el kell mondani! Komoly problémáid vannak belőle, sajnos ez később sem lesz máshogy,ha nem változtatsz. Ha ezt itt ilyen összeszedetten el tudod mondani(egyáltalán nem tűntél zárkózottnak), akkor a szüleid is meg fogják hallgatni. Önbizalom és bátorság!-ez az első tanácsom.

Annak a lánynak meg tudtál nyílni? Ha igen, akkor már olyan nagy probléma nem lehet. Hogy magadra hagyott, az lehet azért volt, mert kicsit megijesztetted a problémáiddal(gondolom). Érdeklődj, az mindenkinek tetszik. Esetleg sportolhatnál valamit, ott új közösségbe kerülnél, vagy valamilyen csoportos hobbi után nézhetsz. Ha segít az, hogy kiírod magadból a feszültséget, akkor naplót is vezethetsz.Mit értesz azon, hogy "apróbb dolgok is csak szörnyű érzés mellett mennek"?

2014. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Képtelen vagyok elmondani nekik. Volt egy pánikrohamom, amit észrevett. Támadóan, agresszívan kérdezte, hogy mi bajom van, és hogy most azonnal mondjam el. Másnap már nem is foglalkozott vele, úgy tett, mintha semmi nem történt volna.

Szüleim lennének az utolsók, akiknek elmondanám.

2014. máj. 10. 21:25
 3/5 anonim válasza:
Ez mióta kezdődött nálad? Én egész életemben ilyesmi,de enyhébb problémákkal küszködtem, csak az elmúlt fél évben kezdett súlyosbodni. Nem lehetséges,hogy autista vagy asperger-szindrómás vagy?
2014. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3: Nem tudom mik ezek, de nem valószínű. Az emberektől kapott folyamatos megaláztatás és egyéb negatív dolgok miatt alakult ki, azt hiszem. Folyamatosan, lassan.
2014. máj. 12. 23:18
 5/5 anonim válasza:
Túl vagy már az érettségin? Ha igen, remélem rendben ment.
2014. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!