Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nagyon zárkózott vagyok, nem...

Nagyon zárkózott vagyok, nem tudok felszabadulni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok,rettenetesen zárkózott vagyok és alig beszélek.Társaságban nem tudok felszabadulni,mindig szorongok,és csak hallgatom a többieket,semmihez nem tudok hozzászólni, ami nagyon zavar, de nem tudok rajta változtatni. A zárkózottságom zavarja a környezetem,amit teljes mértékben meg is értek. Lehet ehhez köze annak, hogy soha sem beszéltem az érzéseimről,problémáimról? Hogyan tudnék egy kicsit felszabadultabb lenni?

#szorongás #zárkózottság #felaszabadulás
2014. máj. 19. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőd nincs? Akivel meg tudnád ezeket beszélni? Vagy próbálj meg a neten fórumozni, csetelni olyan témákról, ami téged érdekel. Én is hasonló mentalitású voltam mint te, és elkezdtem egy oldalon fórumozni, ami téma érdekelt. Eleinte elég bátortalan voltam, még egy mondatot is alig mertem leírni. De aztán ahogy haladt előrébb az idő, úgy bátorodtam fel, és ma már teljes mértékig kinőttem a bátortalanságomat! Itt, ezen az oldalon is megteheted, nézd meg a friss témákat, és ami érdekel, szólj hozzá, mondd el a véleményedet, válaszolj a kérdésekre, és meglátod, egyhamar elfelejted, hogy valaha is zárkózott voltál! Pont azért vannak ezek az oldalak, hogy a problémákat, mint a tied is, orvosoljuk! Hajrá! Mindent bele! :)
2014. máj. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,az mindenképpen jót tenne,ha valakinek tudnál a problémáidról,érzéseidről beszélni,ha lenne egy jó barátod.Mindamellett ha van valami hobbid,érdeklődési köröd,akkor erről is tudnál beszélgetni másokkal.Gondolj arra,hogy semmi okod nincs zárkózottnak,félénknek lenni,te is vagy olyan jó mint a többiek.
2014. máj. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
nekem is pont ez a bajom,nem tudok felszabadulni a társaságban..
2014. máj. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
van néhány barátom,de nem tudok beszélni a problémáimról,mert attól félek ők nem értenék meg,ők nagyon nyilt emberek,közvetlenek,és nem tudják megérteni h én nem vagyok olyan nyilt mint ők. van amikor még el is megyek velük a városba, vagy hasonlók,de van hogy több 10 emberrel összejövünk,és közülük senkit sem ismerek,és elkezdek szorongani,bezárkózom,és hallgatok egész este,leblokkolok. Igy nem lehetek a legjobb társaság... és legtöbbször még alkohollal sem tudok felszabadulni.
2014. máj. 19. 14:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,ez egy időben rám is jellemző volt.Ugyanígy nem tudtam társaságban érvényesülni,képtelen voltam feloldódni.Bár ez néha most is előfordul.. Nekem az segített,hogy eljártam emberek közé,olyan szituációkat kerestem,amikor kénytelen voltam beszélni emberekkel.És lassan hozzászoktam,és már nem is feszengtem,mikor idegenek között voltam.Megtudom érteni mit érzel,és remélem,hogy neked is sikerül magadat ezen túltenni.Amúgy szerintem nyugodtan beszélhetsz erről a barátaidnak,lehet hogy tudnának ők is valahogy segíteni.
2014. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia kérdező!

Sikerült valahogy megbírkozni a problémával? Ha igen, akkor segítesz? Én is ezzel küzdök

2022. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!