Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen egyetemistának lenni?...

Milyen egyetemistának lenni? Akiket ismerek azok egy része folyton bulizni meg kocsmázni jár. Akkor eléggé laza?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha felvesznek(szerintem nem mert elég rossz lett az érettségi) akkor Szeptembertől megyek egyetemre.


És nem tudom milyen egyetemistának lenni!

Nincs közeli ismerős akit kérdezgethetnék!

Akiket ismertem, azoktól meg nem kérdeztem.


2 típust hallottam: Egyik aki kocsmáról komcsmára jár, meg buliról buliba, aztán előadja hogy milyen nehéz egyetemre jár, meg jövőhéten vizsga, és 500 oldalt még meg kéne tanulnia...

A másik aki nem jár kocsmázni bulizni sokat tanul, és azt mondja nemér rá, tanulnia kell, fontos az egyetem-


Az irodalom tanárunk elég laza típus volt, azt mondta: "Nem kell félni az egyetemtől nem nagy szám! Én alig tanultam csak a vizsgák előtt tanultam, hetekig ki se nyitottam a könyvet, meg bulizni jártunk, nem kell ott sokat tanulni! Beosztod az idődet, akkor mész be amikor akarsz! Az egyetem as legjobb hely!"


Mások meg azt mondják az egyetem kemény, és több ezer oldalt kell elolvasnod hetek alatt! És nagyon sokan kiesnek, nem bírják.


És pénzügyileg? Siok ismerős panaszkodott hogy vajas kenyeren élt hónapokig meg"igazi koleszos csorókaja!"

Amire azt mondták hülyeség hogy csoró leszel egyetemista ként! Ha a szüleid továbbra is fizetnek ugyan annyi pénzed lesz mint gimisként!


Most akkor milyen az? Van aki sokat tanul, és elvégzi, vagy van aki végig bulizza, piázza és és elvégzi?

És van aki csoró lesz és van aki ugyan olyan pénzes mint gimiben?

Köszi hogy elolvastad meg az esetleges válaszokat/történeteket! :D



2014. máj. 20. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Minden attól függ, hogy melyik egyetemre mész: magyar tanárod könnyen beszél, nem biztos, hogy a legkeményebb szakra járt, még ha jó egyetemre is járt.

Az igazság a tanulást illetően a középúton van: van ahol meg lehet úgy is csinálni, hogy csak dolgozatra és vizsgára tanulsz, de van olyan, ahol folyamatosan tanulni kell, mert mindig van valami házi, beadandó, vagy akármi.

Időd mindenre lesz, a bulira, a szórakozásra is, de tanulni is kell ám.


De mindezt majd magad is megtapasztalod, úgysem lehet felkészülni erre előre, teljesen más életforma, mint amihez eddig szoktál.

2014. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tipikusan a képebe tolták a két végletet, rohadtul semmi értelme nem volt. Egyetemen lényegében azt csinálsz, amit akarsz, nincs ott a tanárnéni/bácsi, hogy fogja a kezed közben. Attól függ, mire van igényed. Heti 1 bulira? heti 7 bulira? Én az első félévben kitomboltam magam, utána már csak fogtam a fejem azokat hallgatva, akik 2-3 naponta azt mesélték, hogy beb__sztak előző nap, de nagy buli volt meg állandóan piáltak. Így indul az alkoholizmus végülis.

A másik a tanulás. Most ha elmész valami kamu büfészakra, ahol már arra megadják a jó jegyet, hogy felírod a vizsgán a neved a papírra és közben kellemesen elvakargatod a tökeid, ott nyilván nem fogsz megszakadni év közben sem. Más kérdés, hogy mire végzel (ha végzel), kitörölheted a popsikád az ilyen papírral. Ajánlatos év közben is készülni, jegyzeteket írni, tanulgatni, mert meglepődhetsz vizsgaidőszak alatt elég keményen.

Harmadrészt meg a pénz. Ha elbarkácsoltad a 4 évedet gimiben és fizetősre tudsz csak bejutni, hát az egyéni szociális probléma. Vannak kkülönböző ösztöndíjak mindenhol (bár jórészt nem a fizetősök számára), el lehet ám menn irészmunkaidőben melózni is, csinálni valami diákmunkát, az ismerőseidnek könnyebb az, hogy sír a pofájuk a vajaskenyér miatt, nemhogy mentek volna heti 20 órát pl. Metró újságot osztani vagy a Mekiben sütni a hambit. Abból is van pénz. Úgy nekiindulni a felsőoktatásnak amúgy, hogy fizetned kell mindenért de mellé csóró vagy, na az az égő, nem a faláb. Nem azért, mert ciki a pénztelenség, hanem mire eljutsz a papírodig, szarásig leszel adóssággal és ha büfészakot végzetél mellette, na akkor kezd el az a bizonyos matéria hullámozni is a fejed fölött.


Jótanács: ha nem vagy egy észkombájn, semmi baj. Menj el OKJ-ra, szerezz egy ÉRTELMES szakmát. Diplomásokkal már Dunát lehet rekeszteni, diplomás munkanélküliekből meg méginkább. Tapasztalat, sajnos. Gondold meg sokszor, van-e értelme belekezdened egy főiskolába.

2014. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon erősen függ a szaktól. Nekem pl. az egyik szakom nagyon erős volt, a másik nagyon laza.

Az egyiken akkor is alapból 3-asról indultál, ha nemm tudtál semmit(mert a tanároknak eszébe nem volt, és a mai napig sincs buktatni, mert az olyan snassz, meg nagyon kevés a hallgató az adott szakon így is), a másiknál meg 1000x annyit kellett kb. tanulni a 2-eshez, mint az előbb említett szakomon az 5-öshöz.

2014. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pénzre én is azt tudom mondani, hogy elég jól meg tudod szedni magad.


Korábban míg nem b..szták el az ösztöndíj rendszerünket, addig kaptunk egész korrekt havi pénzeket, 1-2 heti kaja kijött belőle. Lehetsz kezdetben kolis is, az jót tesz a társasági életnek is, meg olcsóbb mint egy albérlet.


Legrosszabb esetben meg heti 1-2 napot simán el lehet menni egy gyárba melózni diákmunkában, 2x4 ezer forint, és kb fedezi a heti kaja adagod. Az csak rinya hogy nincs idő, meg jajj előadásra kell bemenni (aludni egy jót). De ha valamiből jó vagy, akkor korrepetálásokból tudatosan is elég jó összegeket összeszedsz. Vagy van szociális alapon is támogatás, bursa, satöbbi, sok kicsi sokra megy alapon.


De pl valamilyen programozói szakon akiket látok, már egyetem mellett is dolgoznak itt-ott, egész jó órabérekért.


De másoknak megrajzolt házik, satöbbi megint tudnak egy kis pénzt behozni.


Persze tényleg van olyan időszak, hogy örülsz hogy élsz, és nincs időd pénzt is keresni, de ahogy én észrevettem, leginkább azok jönnek a "vajaskenyér" szöveggel, akiket anyuci-apuci ellát pénzzel a hónap elején, aztán 3 napig isznak, a többin meg éheznek.

2014. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szaktól függ. Magyar szakon ahová a tanárod járt, a semmire is 5-öst adnak. Mérnöki szakokon például a 2-esért is meg kell küzdeni (persze ez egyetemfüggő is).
2014. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, ha ilyenek.
2014. máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hát nem tudom...én óvodapedagógiára járok, amiről mindenki azt gondolja, hogy hú de könnyű...hát nem

18 tárgyam van, és mind a 18-ból lezárnak rendesen

komoly számonkérések vannak, a gyakorlathoz is rengeteget kell tanulni, meg oda kell azért lelkierő, felkészültség, és hatalmas felelősséggel is jár

rengeteg tervezetet kell megírni ami akár 10 oldal is lehet, és kb 5 milliárd kritériumnak kell megfelelnie, plusz folyamatosan önelemzést tartasz, pszichológiát, pedagógiát, mindenféle ismeretet kell magadévá tenned (matek, földrajz, anatómia stb. stb.) és közben baromira lelkesnek és kreatívnak kell maradni

én széttanulom magam, és nem bulizok

a szorgalmi időszak első két hónapja valóban lazának tűnhet, mert még nincs olyan nagyon sok beadandó meg zh, de ha bejársz órákra, mert komolyan veszed amit tanulsz, akkor elég megterhelő az egész, akár este hétig is bent ülhetsz reggeltől.....

sokat számít, hogy mindenből csak át akarsz csúszni, vagy tényleg meg akarod tanulni a dolgokat, és a lehető legjobbat próbálod kihozni magadból



20/L

2014. máj. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!