Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen sok középiskolásnak/egye...

Ilyen sok középiskolásnak/egyetemistának miből van ennyi mindenre pénze?

Figyelt kérdés
Egyetemistaként, egyetemre rendszeres bejárás, és tanulás mellett havi 80-100 órát dolgozom gyakornokként, mellette általában szombaton is, vagy 1-2 éjszakai műszakban hetente valami fizikai munkát, tehát mondhatni, kidolgozom a belemet, havi 70-80.000 ft-ért. Ebből a pénzből nagyjából elég albérletre, bkv bérletre, kajára, szerencsés esetben havonta vagy 2-szer elmenni egyet sörözni haverokkal, vagy valami olcsóbb koncertre. Nem dohányzom, nem élek fűvel/droggal/szerencsejátékkal, ha néha szórakozom, akkor sem szoktam eszeveszettül inni, általában 2-3 sört, hogy jó kedvem legyen. Azt veszem észre, hogy majdnem minden fiatalnak ki nem esik a kezéből a márkás cigi, az energiaital a legújabb telefon, majdnem minden hétvégén buliznak, ott meg jól lerészegednek... Egyesek szerint ez lenne a nagy szegénység a fiatalok között? Nem csak Pesten tapasztalom ezt, vannak tizen-huszonéves ismerőseim az ország minden tájáról.

2014. ápr. 8. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az, amit én se értek.

Nem keresünk rosszul csajommal(havi 400 kiló nettó, de volt már több is), de nem értjük, h fér ez bele egyes családoknak, h a gyereknek Iphone 5 meg a legdrágább ruha, minőségi cigi, holott egy doboz 1000 forint akkor McDonalds minden nap meg a többi.

És ez csak egy gyerek, hol van még a családi autó, anyu autója meg a többi.

Nem értem.

2014. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nyilván keresnek annyit a szüleik, és támogatni tudják őket, másrészt ha ugyanabban a városban tanul valaki, ahol a szülei élnek, és otthon marad, máris megspórolta a lakás, megélhetés költségeit, és vígan költheti a kapott vagy keresett pénzét, amire akarja.
2014. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, én már 28 éves vagyok és dolgozom, még sincs annyi pénzem, mint nekik. Fene érti ezt...
2014. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Más az értékrend, ilyen idős korban még kocsival nem lehet vakítani, így marad a telefon.. Lehet, hogy az iFÓN amúgy 0 Forintra van 2 éves törlesztővel.

A fiatalok egyébként se nagyon tekintenek a jövőbe ami a pénzügyeket illeti. Nincsenek nagy céljaik. Azt a pár ezret amit kapnak otthon, elverik cigire, piára, stb. Ezért tűnnek úgy, mintha tele lennének zsetonnal. Szórakozóhelyen hatványozottan igaz, hogy garantáltan mindenki többnek láttatja magát, mint ami. Egy jó ruhatárral meg 10 ezer Forinttal eljátszom neked a discoban, hogy milliomos vagyok.


A durva, hogy a látszat jólétben a szülők is partnerek. Nyomják a gyereknek a pénzt, nehogy szó érje a ház elejét. De a kocsi, ház minden csutkára be van hitelezve mellette. Mi egy drágább árfekvésű lakóparkban lakunk. Múltkor ismerős megjegyzi, de jól mehet itt mindenkinek ha ilyen házakat építenek. Mondom akkor nézz végig jól az utcán, mert ameddig a szem ellát 60%-ban az OTP-é minden. Erről ennyit.

Rendszeresen látom, hogy több milliós BMW-kbe 2-3000 Forintokért tankolnak! :D Minimális részét látod csak 1-1 ember életének, ezért nagyon megtévesztő.

Alapigazság, hogy aki játssza az eszét, meg el akarja hitetni, hogy nagyon megy a szekér, na annak 10-ből 9-nek nincs 50 ezer Forintja félretéve.

2014. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon igazad van! Nekem 1100 eurom van félretéve, de inkább félrerakosgatom 26 éves korom óta, mint, hogy nagy lábon éljek...
2014. ápr. 8. 23:21
 6/6 A kérdező kommentje:
* 16 éves korom óta, bocs
2014. ápr. 9. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!