Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ugyan miért lenne jobb egy...

Ugyan miért lenne jobb egy VTEC vagy egy Vr6 egy TDI-nél?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 20:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%

Mert jobban lehet őket pörgetni mint egy dízelt.

Vtec vagy mondjuk egy 1.9tdi akkor én a Vtecet választanám mert jobban megy és benzines ami az én kedvencem.

2014. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 smitwesson ***** válasza:
25%
igaz a gázolajjal fűtünk a benzinnel meg autózunk, de egy TDI az igen!!! ott öcsém hiába nyit a vétek meg hörög a vr6 a tdi nyomatékból lealázza mindet. Persze csak egy jó, de ha valami kehe van akkor az csak pénznyelő...
2014. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem igen akarok benzinnel autózni.Számomra csak a diesel létezik autók szempontjából!

Csak ma volt egy kis vitám másokkal és azért kérdezzem meg,hogy ki mit gondol.Nem fogok megsértődni,ha leszóljáka tdi-t...ő dolguk

2014. ápr. 25. 21:19
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Én a gázolajat meghagyom a vonatoknak, hajóknak, traktoroknak, kombájnoknak....


Autóba meg tankolunk azt, ami bele való.


Ha választani kéne, akkor VR6 - Vtec - TDI

Nem értem egyeseket, hogy egy gyönyörű VR6, vagy V8, sor6, de legyen csak egy 6ezren nyitó Vtec, hogy maradhat alul egy csattogó ótvar gyárkéménnyel szemben.

2014. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Beviz Elek ***** válasza:

Szerintem kár volt feltenni a kérdést, csak szájkaratét fog szülni.


De azért illene válaszolni is ugye...

Miben jobb? Hallgasd meg a hangját. Szagold meg az üzemanyagot. Böven elég indok:)

2014. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Igen, ebből csak szájkarate lesz-értelmes érvek nélkül.

Ez kb olyan, mint : nekem a szőke tetszik, neked a barna. Kinek van igaza? :D


Miben jobb egy VTEC? Attól függ milyen szempontok fontosak. Biztos van amiben jobb és biztos van amiben rosszabb. Viszont az elég vicces, hogy egyesek képesek összeveszni ezen, amikor két már már letűnt 25 éves technológiáról van szó :D

2014. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
ízlés kérdése, kinek a rízs kinek a füst jön be jobban, van olyan ismerősöm aki x éve épített egy turbós vti-t és most vett egy tdi kombi pasatot nellé. Ez az egész vita abból fakad hogy mindenki azt hiszi az a legjobb amit ő hajt
2014. ápr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Valóban ízlés kérdése, én speciel benzin párti vagyok. Hadd porogjon a motor 5000folott. Dieselek nemritkan fustolnek, kormolnak ami visszataszito tud lenni. A vtec motor a maga idejeben egy hatalmas elorelepes volt. Amikor a honda elerte az 1,6os motorban a 160loerot turbo nelkul, aztmondak, hogy nem birja a motor 100,000kmnel tovabb. Nem igy lett. Fogyasztása kituno, eros, es a tudat h egy vtec motorral mesz sokaknak felemelo. A tdi sem rossz, de ha barmi tonkremegy akkor ontheted bele a penzt.
2014. ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 VarMa ***** válasza:

Se jobb se rosszabb... Ez a harom teljesen kulon kategoria szerintem nem lehet normalisan osszehasonlitani mert a dizel az dizel, megvan tolva turboval van benne nyomatek es forog maximum 5000-et es relative jol fogyaszt. Azert nem rdemes hasonlitgatni egy VTEC-hez mert az eleve kevesebb cm3 es nincs rajta turbo... Miert nem az 1.6 szivo D-vel hasonlitgatjak ossze?? hja mert ugy mar rosszabbak az adatok (54le es kb150nm nyomatek szemben a VTEC-el 160le 160nm). Azert mondom rohadtul nem egy kategoria.

Volt szerencsem mindharom motorhoz es mindegyik mas miatt tetszett.

TDi: nem kellett sokat valtogatni es nem egyszer 4,5 liter volt az atlag fogyasztasa.En hosszu uton szerettem

VTEC: ami nalam volt az egy 98-as Civic VTi sedan volt, konnyu es kivanja hogy az ember nyomja neki es amikor fordulaton megindul azzal a hanggal... Alairom japanosan fapados(nekem kenyelmes volt es a klima is tokeletesen mukodott) a kocsi de barmikor beleulnek egy normalisba megint (sajnos mar keves van belole). A fogyasztasa sem volt veszes 6litertol 12-ig (lab es helyszin fuggo)

VR6: elkepesztoen szep hangja van...es nagyabbol ennyi amit en pozitivumkent eltudok mondani rola. Nekem nagyon nem jott be (Seat Alhambra VR6 automata 174le).Szerencsere nem volt meg tovabb mint 1 honap. Lehet az automata nem kellett volna hozza de a menet teljesitmenye nem volt egy huha (szerintem a 130le dizel siman tudja ezt kb 7-8 literbol).

Amikor eldolt hogy nalam nem marad tovabb az egy BP-Aggtelek tura volt orszaguton (temposan haladva) 28liter atlagfogyasztassal. Az autonak nem volt semmi baja (92e km volt benne) mielott valaki azt mondja, hogy biztos a lambda szonda vagy a termosztat rossz volt es azert. Ennyit evett es pont, de azt a hangot a mai napig emlegetjuk...

2014. ápr. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
Azért az a 160le a VTeCnél csak 6000 fordulat felett jön elő, addig csak egy sima kb 100 lóerős 1.6-os benzines. Tudod, ki akarja folyton vinnyogtatni, meg szétpörgetni a motorját, hogy jöjjön már egy kis nyomtaték. Akkor inkább már egy kb. ugyanannyi lóerős TDI, kétszer annyi nyomatékkal. Ha nem tuningolt és rendben van a motor, akkor nem is füstöl, hiába dízel. Minden vinnyogás nélkül szinte már alapjárattól húz.
2014. ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!