Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell saját életet...

Hogyan kell saját életet kezdeni, saját talpra állni 22 évesen, ha csak 37 ezer ft-ot keresek egy hónapban? Kétségbe vagyok esve, hogy majd örökké a szüleim segítségére szorulok. Idősebb tapasztalt emberek válaszaira lenne szükségem.22/n

Figyelt kérdés

2014. máj. 23. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37e ből én a kajámat tudnám fedezni és ennyi. ha albérlet rezi stb sehogy nem tudsz saját életet kezdeni. mi a végzetséged? mit dolgozol most?
2014. máj. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógiai végzettségem van, egy ált. iskolában dolgozom oktatási asszisztensként, de csak 4 órába vettek fel.
2014. máj. 23. 15:12
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

A 37 ezer az nem "kereset", csak valami juttatás.

Tehát kell keresi becsületes munkahelyet, s elővenni a borítékokat: vízre, villanyra, ruhára, kajára...Előfordul, hogy ruhára, fodrászra nem jut a borítékba minden hónapban.

És keresni a főállás mellé egy mellékfoglalkozást.

Egyébként sok család kénytelen a nyugdíjas szülők támogatását elfogadni.

2014. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nagyon jó lenne más munkahely, de egyelőre örülök, hogy ez van és ezt találtam.

1 éve kerestem állást, mire végre felvettek valahova.

2014. máj. 23. 15:18
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Ezt mindenki tudja, hogy megcsípni egy jó állást, az főnyeremény.

Én a szemfülességre gondolok, de persze nem könnyű kereset az sem.

A két szomszédasszony idős, öreg, beteg emberekhez jár a környéken: megmelegítik az ebédet, beadják az injekciót, lefürdetik őket.

Egy férfire úgy rákaptak itt a szomszédok, nem győzi a munkát: permetez, metsz, gazol, kerítést fest. De piszok nehéz munka, melegen, szélben.

Van, aki minden nap elhozza egy család gyerekét az iskolából, s foglalkozik vele, amíg a szülők érte jönnek.

Attól függ, hol élsz, napi 4 óra munka mellett elvileg volna még időd, ha a kereslet és kínálat megtalálja egymást. De nem kedvtelés, hanem kötelezettség, amihez csak annak van ereje, akinek fontos a pénz.

2014. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, rengetegen döntöttek már úgy, hogy otthagyják a tanügyet, mert őrületes a verekedés a jó helyekért, a jó fizetésekért. S még az sem garancia arra, hogy városban tudsz oktatni, jó fizetésért, ha vizsga tantárgyat tanítasz, pl. magyart, matekot vagy angolt, s azokat az éveket is hasznosabban tudnád tölteni, ha átmennél a privát szférába, csak hát igen: oda sokszor rámenősség és találékonyság kell, ettől félnek leginkább azok, akik közszférában dolgoznak.
2014. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

A valasz egyszeru, keress tovabb. Az hogy egy munkat mar talaltal meg nem eleg, olyat kell talalni amibol meg is elsz.


Es nem feltetlenul a sajat varosodban, oda kell menni ahol a munka van.

2014. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen folyamatosan keresek mást ez idő alatt is, csak eddig sikertelenül.
2014. máj. 23. 15:55
 9/18 anonim ***** válasza:
3%

Pedagógus nem lehetsz, mert az nem ír ilyet, hogy "gyógypedagógiai végzettsége" van.

Ha az volnál, annyi lemaradott, elmaradott, részképesség hiányos gyerek van, hogy egy jó hirdetéssel tudnál néhány tanítványt begyűjteni. Te is kapsz tőlem egy 0 értékelést, mert te igazán nem is akarsz dolgozni, mert azokat az ötleteket, hogy a környezetemben hogyan egészítik ki az emberek a keresetüket, 0 % hasznosságúnak tartod. Van barátnőm, aki heti háromszor kikerekezik 10 kmre, hogy kitakarítson, mosson, vasaljon egy elfoglalt vállalkozó házaspárnak. Ő azt csinálja, amit talált, nem sopánkodik, havi 150 ezret kap így, legálisan csinálja, bejelentve. Várj akkor, amíg felajánlanak egy jobb állást, addig meg oszd be a 37 ezret!

2014. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy pedagógus vagyok.

Oktatási asszisztens az más. GYP asszisztens vagyok egyébként.

Nyugodtan pontozz nullára, ha ennyiből te meg tudod állapítani milyen ember vagyok.

Direkt az volt a kérdésem lényege, amit szerinted 0%-osnak tartok.

2014. máj. 23. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!