Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kisfaludy Györgyről mi a...

Sztersz kérdése:

Kisfaludy Györgyről mi a véleményetek? Hihetetlen dolgokat állít: sakkozik a földönkívüliekkel, elment a "nem tér, nem idő"-be, űrhajót épít, stb. Senki nem kérdőjelezi meg az állításait az előadásokon. Nem értem. Véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

1. Ha tudatosan csinálja, és közben pontosan tudja, hogy ez az egész hazugság és átver másokat a süket dumáival, akkor csak egy hazug pojáca, aki állandó hírverést akar maga körül, mert kell neki a reflektorfény.


2. Ha komolyan is gondolja, amit süketel, akkor sajnos elmebeteg. Hasadásos elmezavara van, valószínűleg paranoid skizofrén.

2014. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tisztelet Gyuri bácsinak. Már megkérdőjelezték sokan általában tudott rá értelmes elgondokoztató választ adni. Persze vannak olyan dolgok amit még ő sem tud. Olyankor nem hülyézi le a másikat, hanem azt mondja, hogy elnézést ehhez nem értek.

Ami vissza fele nem mindig szokott előfordulni, ha például ő kérdez tudósokat, akkor az első válaszuk, hogy ő elmebeteg vagy hülye, nem pedig a kérdés vitatnák.

Akinek egy tudományos kérdésre az az érve, hogy a másik elmebeteg hülye, az nem biztos hogy megfelelő dolgot végzi.

2014. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MultiLevElTarget válasza:

Tisztelel mindenkinek!


Legelső találkozásom a Kisfaludy úrral és az elméletével, akkor történt, amikor az időről és a fényről kezdtem el gondolkozni. Rá is gugliztam, ha már van gugli és egyből a wikipédiás oldal jött elő, meg a pontos idő és az időjárás-jelentés oldala. Olvastam, olvastam, olvastam, semmi előrehaladás, hagytam is a fenébe a dolgot, de mégis zavart, hogy nem tudtam választ kapni. Később a fény kezdett jobban érdekelni, majd a guglizgatás-jutubozás közben már az "energia-termelő" berendezések jöttek elő. Alapvetően szkeptikus voltam e témában, de megnéztem egy Kisfaludy-Takács "jövőnk energiaforrásai" című előadását ami 2010-ben volt Tatán. Hát, megnéztem. Kicsit sok volt egyszerre, de végignéztem, a 2. résszel együtt. Hát belecsaptam a lecsóba, mert alig értettem belőle valamit, de feltűnt, hogy az előadást hallgatók már valamivel többet értenek és ez zavart. Érteni akartam én is mindent. Rákerestem Kisfaludyra és be is jött az oldala, www.hunok.hu címmel. Kicsit furcsán néztem az oldalt, nekem akkor nagyon régies, népies hatást keltett, ahhoz képest, hogy a menüben eléggé tudományos jellegű cimkéket olvashattam. (Magyar vagyok, magyarul gondolkodok és magyar értelmiségi családból származom, ahol majnem mindenki pedagógus volt. Jómagam is annak készültem, vegyipari osztályba jártam, kémia tanár akartam lenni, annak ellenére, hogy iszonyatosan nem fizetik meg. Egészségügyi okokból nem folytathattam ezirányú tanulmányaimat.)


Alapvetően a fény érdekelt, de amit írtak róla, alig értettem valamit, hagytam a fenébe. Így telt el legalább 1 hónap, de közben elgondolkoztam a fényen. Persze tanultam, hogy elektromágneses hullám, meg stb, de ahogy a wikipédiás oldalon is látható, hogy a hullámhossz rövidülésével a rádióhullámok átmennek mikrohullámba, infravörösbe, látható fénybe, ultraibolyába, röntgenbe és gamma-sugárzásba. De nekem valahogy nem fért a fejembe, hogy egy analógáival élve, egy rádió-adónak "világít" az antennája? Vagy a tranzisztor, esetleg az ellenállás, vagy a kondenzátor? Lehet, hogy én vagyok hülye, de ez nem passzol. Nem vagyok sem fizikus, sem elektronika-szakember, csak próbálok gondolkodni. Akkor lehetne építeni egy sugárzó gépet, amin folyamatosan állítani lehetne a kiadott sugárzás hullámhosszát, így elvileg eljuthatnánk a rádióhullámoktól a fényig és a gamma-sugárzásig? Ezzel a géppel, ha meg lehet építeni egy ilyet, igazolni, vagy cáfolni lehet a tudomány elképzelését a fényről.


Visszatértem tehát Kisfaludy úrhoz, és egybe letöltöttem az "Ablak a világra" lapsorozatot. Kemény heteken át olvastam, olvastam és olvastam. Néha kicsit megfájdult a fejem, mert elszoktam a gondolkozástól és a lapoknak is van egy sajátos nyelvezete. Sok oldalra vissza kellett térnem később, mert úgy állt össze a kép. Ettől eltekintve ajánlom mindekinek a lapsorozatot, mert mire végigolvastam, majdnem mindent értettem belőle. Jöhettek az előadások, amiből jutubon többszáz, ha nem ezer órányi előadása van, kép- illetve hanganyag formájában. Nosza, elkezdtem nézegetni és közben folyamatosan néztem utánna a neten, hogy amit mond, van-e alapja. Sokra találtam ellenpéldát, sokra igazolást, sokra semmit. Jelenleg túl vagyok 3-400 órányi előadáson és már én is látok olyan összefüggéseket, amiket az elején nem láttam. Van egy ábra, amit első ránézésre úgy gondoltam, hogy értem - nem úgy volt. Most már negyedszerre értem, mert közben háromszor belezavarodtam, mert nem egyszerű, de olyan mint a biciklizés, ha egyszer megérted, nem tudod elfelejteni. Legjobb bizonyítéknak talán a templom-építészetet hoznám fel, ami nagyon jól mutatja, hogy néhány dolognak mélyebb értelme is van. Nem állítom azt, hogy 100%-ig igaza van Kisfaludynak, de ha már a 80% igaz annak, amit mond, akkor már van értelme. Biztos vagyok benne, hogy felfedezett valamit, kutat valami után, de nem mindíg sikerül átadni a megszerzett információit. Láthatunk hozzá hasonlókat, akiket nem értettek, a szerencsésebbeket nem égették el a tanai miatt, másokat halálra kínoztak, vagy keresztre feszítettek. Hitbéli megújulást is hozott számomra, mivel nem "elméleti" dolgokban hisznek, hanem a valóságban, a természetben, a realitásban. Két éve már, hogy elsőre hallottam Kisfaludyról, ateista, materialista voltam, de már egyáltalán nem vallom ezeket a szemléleteket. Hozzáteszem, hogy régebben a református nagyanyám cipelt el Istentiszteletre és adott be hittantáborba, de ennek ellenére nem motivált túlzottan a dolog. Régimódi és riogatós dolognak tartottam, mivel a lelkész úr, aki borász is volt, a szemem előtt égette el a kénszallagot és mondta: "Így égnek el a pokol tüzében az Istent tagadó lelkek!". Persze be is csináltam a látványtól tizenpár évesen, de ez inkább csak rémisztgetés, nekem ez nem logikusnak, hanem "hidd el mert így van" dolognak tűnt. Ha félelemből hiszünk el valamit, akkor nem is valódi az a hit. Persze most sem hiszem úgy az Istent, mint a nagyanyám.


A másik fontos bizonyíték a fény, ami állítólag elektromágneses hullám, nem változtat irányt sem elektromos, sem mágneses térben. Ha így lenne, a mágneseink nagyon máshogy néznének ki, pusztán mert eltérítené a fényt. A nagyfeszültségű trafó látványa is megváltozna a beindítást követően, mivel eltérítené az elektromos tér. Persze megintcsak lehet, hogy én vagyok színtiszta idióta, de indokolja meg nekem valaki, hogy ez a fizika mostani állása szerint miért nem így van! Nem anyázást kérek, hanem tudományos magyarázatot! Ha idióta vagyok, azt normálisan is meg lehet mondani, nem kell minden irányba elküldeni, meg vissza!


Összegészében Kisfaludy szerintem nem átverni akar embereket, pusztán abból adódóan, hogy minden előadásában KÉRDEZNI hallom az embereket, ami nemsok előadáson divatos. Inkább konzultáció jellege van, ahogy mondja is. Sokat anekdotázik, ami a drága műsoridőt viszi, de néha kifejezetten élvezetes dolog egy-egy vicces történetet meghallgatni egy öreg szakitól, az átkosból és annak körülményeiről. Elsősorban azért tartom fontosnak e felvételeket és a tevékenységét, mert nem dogmákat tanít, hanem buzdít a kutatásra és a GONDOLKODÁSRA. Lehet támadni, anyázni, pocskondiázni, engem is itt. De tisztelet tartom mások véleményét, hitét - ugyan ezt várom el én is.

Szóval ha valakinek eltérő véleménye van, indokolja, de ne dogmákkal, hanem érthető következtetésekkel és magyarázatokkal!

2015. jan. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!