Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Főzeléket milyen evőeszközzel...

Főzeléket milyen evőeszközzel illik enni?

Figyelt kérdés
Pl. sült oldalas paradicsomos káposztával. Vagy spenót-tükörtojás: kés-villa vagy kanál? Esetleg mindhárom?

2014. jún. 2. 19:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Hát, én most komolyan elkezdtem kételkedni az illemtudásomban, bár a józan eszem szerint is kanállal illendő enni azt, amit nem lehet mással. Nosza google arra, hogy 'főzelék illik', és láss csodát, találtam más, szintén nem nagyon hiteles forrásokat, amik egytől-egyig a kanalat mondják, vagy állagtól függően kanalat vagy villát ajánlanak. Te persze nyugodtan szerencsétlenkedhetsz akár pálcikával is, nincs ki megállítson.
2014. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

'szameg!

Már értem miért néztek az étteremben idiótának, amikor a pálcikákkal kotortam a számba a spenótot!

2014. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nincs olyan elmebeteg ember, aki villával enné a spenótot. Tudok késsel-villával enni, de ez egy lidércnyomás lenne, ráadásul mindenki rajtam röhögne az étteremben. Nem lehet folyadékot villával enni, mert nem arra találták ki. Vagy spenótot nem láttál még, vagy villát.
2014. jún. 3. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
A NORMÁLIS spenót NEM folyadék!!!!
2014. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
34%
Linkelnél róla képet, ahol a spenót FŐZELÉK, NEM EGÉSZ LEVÉL (csak mert látom, vonzódsz a csupa nagybetűhöz) ehető villával, mert nem folyadék? :)
2014. jún. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Most csak egy régebbi illemtankönyv van nálam (Fejér István: Tudni illik, hogy mi illik, Minerva 1966), ez azt írja a 99. oldalon, hogy: "Nagykanállal csakis levest illik enni. Ezért is nevezik a nagykanalat leveses kanálnak. Húst, tésztát, főzeléket nem illik kanállal enni". Ebből az következik, hogy néhány évtizede bizony nem illett. Hogy most mi a helyzet, azt nem tudom, én kanállal eszem a főzeléket, mert otthon a kényelem a fontos, étterembe meg nem azért megyek, hogy főzeléket egyek.
2014. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a húst előre felvágod késsel-villával,utána villával a húst,kanállal a főzeléket.
2014. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!