Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hova nézel, ha egy ismeretlenn...

Hova nézel, ha egy ismeretlennel táncolsz?

Figyelt kérdés

Pl. tánciskolában az oktató azt mondja, hogy ne a válla fölött nézz el, hanem a partneredet nézd. De ez kicsit furcsa, hogy egy ismeretlennel átkaroljátok egymást a tánchoz, az arcotok közel kerül, és aztán közelről bámulsz egy ismeretlen szemébe, ha nem nézel másfelé.


Nem is ment az embereknek általában. Én sem akartam bámulni, mert furcsa lett volna a farkasszemnézés, és ők is inkább oldalra pillantgattak.


Szóval nem igazán tudom, hogyan kell érteni a partnerre nézését úgy, hogy ne közvetlen közelről farkasszemet nézés legyen belőle.


Tapasztaltabb táncosok, ti hogyan kezelitek ezt? Hova néztek és hogyan?



2014. jún. 4. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Legbiztosabb szerintem az ha megnézel pár videót a témában. Amúgy haver szalag avatóján voltak profi táncosok is hogy kitöltsék a holt időt. Ők egymás szemébe néztek és néha a másik lábaira. Szerintem ugyan így kellene ott is akkor is ha ismeretlen.
2014. jún. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy összeszokott párosnak nyilván nem gond a szembe nézés, de egy ismeretlen emberrel furcsa a dolog, mert nincs meg vele az a személyes kapcsolat, ami ezt oldottá teszi.
2014. jún. 5. 07:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értek egyet azzal az oktatóval. Folyamatosan egymás szemébe nézni nem lehet. Forgásoknál kifejezetten tilos, hiszen elszédülsz tőle, egy külső pontra kell figyelni. A fiúnak tánc közben folyamatosan figyelnie kell a környező teret is, hogy más táncosokhoz, tereptárgyakhoz ne ütközzetek neki, a partnerére is vigyáznia kell, tehát a fiúk rendre ki KELL, hogy tekintsenek. A folyamatos farkasszemet meg úgy sem lehet bírni, ha nem táncolsz.

Mivel tök szemben van a partnered és együtt táncoltok, mindenképpen rá fogsz nézni rövidebb-hosszabb pillanatokra, és ennyi kell.

A másiknak a lábára én soha nem néztem, ahogy a földre sem szabad egyáltalán nem szabad nézni, csak amíg betanulod a figurákat. Tánc közben nem.


Itt volt még erről a témáról beszélgetés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2014. jún. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Mivel tök szemben van a partnered és együtt táncoltok, mindenképpen rá fogsz nézni rövidebb-hosszabb pillanatokra, és ennyi kell."


A gyakorlatban inkább a fej mellett oldalt eltekintés volt a jellemző. Én is oda néztem, és ha néha rápillantottam, akkor láttam, hogy ő is arra nézett.


"A folyamatos farkasszemet meg úgy sem lehet bírni, ha nem táncolsz. "


Ha táncolsz, akkor se nagyon. Legalábbis nekem furcsa volt, hogy tánc közben a szemébe meredek, ezért nem is tettem.


Eleve az szokatlan, hogy egy ismeretlennel közeli testi kontaktusba kerülsz, a szembe nézés erre még rá is tesz egy lapáttal.


A való életben sem megszokott, hogy egy ismeretlennek ilyen közelről az arcába nézel. Ez már az intim zónán belül van (az arcok közel vannak), amibe általában családtagokat vagy közeli kapcsolatokat engedünk csak be, ezért zavaró ugyanez egy ismeretlennel.


Szóval az a tanács, hogy a partnert kell nézni tánc közben, nekem sem tűnt praktikusnak, illetve megvalósíthatónak.

2014. jún. 5. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!