Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek hülyeség hogy én...

Szerintetek hülyeség hogy én nem elbulizom, elcigizem, a pénzt, hanem gyűjtögetem, és veszek belőle valami használati tárgyat? Mert mindenki más pont elbulizza a pénzt!

Figyelt kérdés

Ezen töröm a fejem, lehet én vagyok a hülye!

Az osztálytársaim mennek bulizni, cigiznek, isznak, nyaralnak, fesztiválra járnak jól érzik magukat.

Én meg spórolok ilyen hülyeségere, hogy telefon, ruha, laptop, autó...


Ami végül is úgyis is elromlik,, ellophatják, elhagyom, eltörhet...

Ők meg befizetnek egy hetes fesztiválra 20-30 rugót és felejthetetlen élményben lesz részük!


És elgondolkoztam, hogy lehet én vagyok a hülye aki valamire gyűjt hónapokig akár évekig, és nem pedig ha pénze van elissza, elbulizza, elnyaralja, amitől jól érzi magát!


Szerintetek hülyeség ilyen dolgokra spórolni ami úgyis csak elromlik, eltörik, ellopják, mintha fognám magam, és mennék nyaralni, bulizni, piálni ami egy örök élmény?

19f



2014. jún. 5. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Arra költöd, amire akarod, erre nincs szabály. Nem ez a 2 véglet létezik. Az a gáz, ha ők mindig elisszák-cigizik minden pénbzüket, de az is hüyleség, ha te meg soha nem mész sehova, mert "spórolsz".
2014. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jobban megéri elbulizni, stb. Jobb, ha az ember jól érzi magát. Én akkor kezdenék el félretenni, ha a bulizós pénzemen kívül is félre tudnék tenni.
2014. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul közelíted meg a kérdést. Mindenkinek arra kell költenie a pénzét, ami érdekli. Én pl. nagy veszteségnek élném meg, ha ki kellene fizetnem egy beugrót valami bulihelyre, tekintve, hogy valszeg még ingyen se mennék be oda. Viszont van egy erős pc-m egy laptopom, drága videokamerám. Ezekkel egész nap elvagyok, és jól érzem magam, tehát megérte megvenni őket.

Szóval ha tényleg örök élménynek tartod, a fent említett tevékenységeket, persze hogy menj. De ha csak unatkozol ott, és sajnálod még az időt is, amit ott eltöltöttél, ahogy én is szoktam, akkor nehogy. Ne törődj vele, mit mondanak mások, élj úgy ahogy neked tetszik, és legyen egyéniséged. Én mindig így álltam hozzá és nem bántam meg.

32F

2014. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Amire most 19 évesen gyűjtögetsz heteket-hónapokat, azt később, teljesállású fizetéssel napok alatt összekeresed. Most még bulizz, élj, elégedj meg a ratyifónnal, laptop, autó ráér, ruhákat meg kérj ünnepekre :)
2014. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én most adtam ki 4000Ft-ot csúzli gumira, úgyhogy arra költesz amire akarsz.
2014. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

nézőpont kérdése.


ha felnőttként meg akarsz élni valamiből, inkább egy felsőfokú nyelvvizsgára és egy külföldi kiutazásra spórolj.


telefonálni, gépezni, ruházkodni lehet olcsó funkcionális eszközökkel is.


a tanulást pedig ne hanyagold el, érezd jól magad, de a bulizás helyett inkább dolgozni menj, hogy legyen 3 év tapasztalatod és 2 nyelvvizsgád, mire kikerülsz az életbe.

2014. jún. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindenbe van egy kis igazság, főleg a legutolsóba. Én is sokáig spórolgattam, aztán elment valamire ami elromlott, ami kaja, meg ami értelmetlen, és mellette nem is szórakoztam.


Nekem az tett be, mikor egyetemen kellett kifizessek csomó pénzt...fizetsz mert pótleadás, fizetsz a 3-ik vizsgáért, fizetsz a kreditekért...és arra megy el a pénzem amire nem akarom.


Azt vallom, hogy bár kell félre is tenni, és megvannak azok amiket meg kell venni, de arra költsünk ami boldoggá tesz, ha bulizni akarsz bulizz, ha telefon kell vegyél. A bulizás, piálás sem feltétlen örök élmény, de pl egy jó nyaralás, vagy program olyan, hogy bármikor szívesen gondolsz rá vissza.


Nézd úgy, hogy ha te nem szeretsz csinálni valamit, akkor csak azért ne kezdj bele mert mások csinálják, de ha csinálni akarod, akkor költs rá.

2014. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De egy fesztivál keretében egy felejthetetlen élményben lesz részed, és a jó élmények, a jó pillanatok tesznek boldoggá. Élvezni kell a nyarat. Sok pénzem elment, de majd visszajön, majd szívok érte annyit, de belefektettem egy tuti jó üzletbe.:D

A tárgyi öröm meg nem az igazi. Van egy jó mobilom, de azon kívül siváran tengetem szürke, silány mindennapjaimat. Van pénzem is hehehe.

2014. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Te tudod. Én úgy vagyok vele, hogy minek valami szuper telefon, mikor engem úgysem érdekelnek ezek a dolgok, csak telefonálni szoktam rajta. Egyenlőre autó sem kell, a BKV sokkal viccesebb, szeretem nézni az embereket és sok furcsa arcot láthatok így. És ruhából is felesleges sokat felhalmozni.

Számomra a buli a barátokkal sokkal többet ér ezeknél. Mert engem az kapcsol ki, ha hetente legalább 3-4 alkalommal elmegyünk valahova, iszunk egy sört, vagy eszünk egy pizzát. A nyaralásokat, fesztiválokat is kár kihagyni. De ha neked ezek nem olyan fontosak, akkor nyilván ne ezekre költs. Csak azért szerintem fiatalon kár ennyi mindenből kimaradni egy új póló vagy egy telefon kedvéért.

2014. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a galaxy minimet lecserélhetném valami pda funkcióban hasznavehető vasra, meg a rossz vén bicajomat legalább egy kis marutira, rögtön buliznék egyet jól besörözve valami rusnya drogpartin, de addig még ha lenne is mit elszórni, miért az legyen előbb?
2014. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!