Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kell fenntartani egy...

Hogyan kell fenntartani egy beszélgetést?

Figyelt kérdés
Szóval, elég csendes típus vagyok, szóval keveset beszélek, de szeretnék ezen válaszolni. Vannak olyan helyzetek, amikor egyszerűen nem tudok mit mondani, nem jut eszembe semmi, pedig nagyon szeretnék beszélgetni az illetővel. Hogyan lehet tovább szőni a beszélgetéseket, van erre valami taktika? És a másik az, hogyha például többen vagyunk (és nem ismerem nagyon a társaságot) nem merek megnyílni, beleszólni a beszélgetésbe. Hogyan tudnék ezen változtatni?
2014. jún. 5. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdeklődj! Az emberek általában szeretnek magukról beszélni, és addig is nem neked kell. Én legalábbis így szoktam. Felmerül egy téma a beszélgetés elején, és én kérdezek, kérdezek, kérdezek, így tovább szőve a társalgást, az illető válaszol és máris társalgunk, és én irányítom a beszélgetést. Addig sem kell magamról beszélnem ;)
2014. jún. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is olvass sokat, hogy nagyobb legyen a szókincsed, másodszor pedig egyetértek az első válaszolóval kérdezz kérdezz és választ fogsz kapni ami már egy beszélgetés kezdete. Beszólni egy beszélgetésbe tanán úgy tudsz a legegyszerűbben, ha kifejted a véleményed az adott témáról.
2014. jún. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Uhh én ilyenkor benyögöm,hogy kínos csend van nem?! :D

Vagy "Kérlek mondj valamit,mert nekem nem jut eszembe semmi.. "

Persze ezeket nem játszhatod el sokszor..

2014. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, egész jól működik :D
2014. jún. 9. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!