Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A "Rómeó" roma név?

A "Rómeó" roma név?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy nevezzem el a fiamat... Nekem személy szerint nagyon tetszik a Rómeó, mint név. Általában a kicsit "szokatlanabb" nevek jönnek be, mint pl.: Adonisz, Orlando stb. Nem vagyok se roma, se olasz, magyar vagyok. Nem rasszistaságból teszem fel ezt a kérdést, hanem, hogy megtudjam, hogy ki csúfolnák-e a fiamat. Mikor mondtam az ismerőseimnek, hogy Rómeónak szeretném elnevezni őt, akkor első reakció: "Tipikus roma név"... Hogy is van ez?

2014. jún. 14. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem roma, olasz eredetű név, de itthon tipikusan a romák szoktak ilyen különlegesebb nevet adni a gyerekeknek ezért mondták az ismerőseid azt amit.
2014. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Aki szerint ez roma név, az elég műveletlen. Mellesleg hívhatod akárhogyan a gyereket, ha csúfolni akarják, úgyis találnak majd rá valami okot.
2014. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Romeo, mint magad is írod, olasz név, és Shakespeare tette híressé a Rómeó és Júlia című, Veronában játszódó drámájával.

Nem tudom, miért lenne "tipikus roma" név...

2014. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Tényleg nem tipikus roma név, hanem Itáliából származik, ugye az egyik leghíresebb dráma címszereplője is Romeo, ahogy előttem írták.

Semmi baj nincs vele igazából, de sajnos, ha a realitások talaján akarunk állni, látni kell, hogy sokak szemében mégis pejoratív, mert itt Magyarországon a romák névadási szokásaihoz asszociálják ezt a nevet. Tehát sokan műveletlenségből stb. miatt csúfolni fogják a gyereket. Ha nem akarsz neki kellemetlenségeket a gyerekkorában, inkább ne nevezd Magyarországon Rómeónak.


Van egy ismerősöm, akit Valentinnak hívnak, szerintem az egy fokkal jobb név, ha már ilyen "különlegeset" akarsz.

2014. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem jelent, hogy olasz, mert itt a romákat szokták többségben elnevezni Rómeónak. Szerintem NE nevezd így el.
2014. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem roma név, mint már előttem is írták. De hosszas gondolkodás után sem találtam olyan Rómeót, akinek a szülei nem romák. Inkább válassz másik nevet.
2014. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Nem az, azonban van egy pár roma akit úgy hívnak.
2014. jún. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy ismerősöm, akit Valentinnak hívnak, szerintem az egy fokkal jobb név, ha már ilyen "különlegeset" akarsz."


A Valentin név egész egyszerűen a magyar Bálint megfelelője. Semmi "különlegeset" nem látok benne, ha csak azt nem, hogy ő a szerelmesek "védőszentje"!

2014. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Shakespeare egy cigánypárti, liberális jogvédő volt
2014. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat :) Minden valasz normalis, ezt is koszonom :) Sokat segitettetek, de meg mindig nem tudom, hogy megvalok-e ettol a nevtol... Nekem nagyon tetszik... Van egy ismerosom neki ikerfiai vannak, Adonisz es Romeo. Ciprusi Gorog az edesapjuk. Akkor hallottam ezt a nevet eloszor nem romaknal... Hallottam mar nagyon sokszor, de egyik sem volt """"""magyar""""" Bodi Margo unokaja is Romeo :)
2014. jún. 15. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!