Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A "Rómeó" roma név?

A "Rómeó" roma név?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy nevezzem el a fiamat... Nekem személy szerint nagyon tetszik a Rómeó, mint név. Általában a kicsit "szokatlanabb" nevek jönnek be, mint pl.: Adonisz, Orlando stb. Nem vagyok se roma, se olasz, magyar vagyok. Nem rasszistaságból teszem fel ezt a kérdést, hanem, hogy megtudjam, hogy ki csúfolnák-e a fiamat. Mikor mondtam az ismerőseimnek, hogy Rómeónak szeretném elnevezni őt, akkor első reakció: "Tipikus roma név"... Hogy is van ez?

2014. jún. 14. 15:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg a romáknál divatos ezt a nevet adni. Nekem nem tetszik. A te dolgod, én a helyedben biztos nem hívnám a fiamat Rómeónak. Egy külföldi apuka esetében még "elmegy", de két magyar ember gyerekének eléggé cigányos.
2014. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én a Vanessza névvel vagyok ugyanígy-hasonlóan. Viszont engem nem zavar. Ha ti nem olyan helyen laktok, ahol ez éppen nagyon gyakori a romák között, nem fogják csúfolni a fiadat, a gyerekek maguktól nem jönnek rá, hogy romás név, ahogy pl te sem tudtad.
2014. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A Vanessza legalább annyira szörnyű név, mint a Rómeó... szerintem...
2014. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy sokak így gondolják, pont ezért írtam le... :O)
2014. jún. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
50%
Olyan jó érzés olvasni Vanesszaként ( nem roma) ;) hogy a nevem ilyen rossz...igazság szerint nekem az elmúlt 16 évem alatt idén jutott a tudomásomra, hogy a Vanessza nevet sok roma használja...Nos se a környezetemben nem volt más Vanessza és ismerőseim se problémáztak, senki. Inkább mindig mondták, hogy milyen szép és különleges nevem van....Na meg gondolkodjunk egy kicsit, nem tudom ti hogy vagytok vele de én előbb hallok Éva, Péter, Géza, Anna nevű romáról mintsem Rómeó vagy jelen esetemben Vanessza...Igaz az én nevemet jobban szeretném Vanessa ként, de annó nem lehetett. Végül mi lett a neve? :)
2017. júl. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!