Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kreolbőrűek, sötétebb bőrűek!...

Kreolbőrűek, sötétebb bőrűek! Hogy dolgoztátok/dolgozzátok fel ha a cigány jelzőt kaptátok?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és zavar ha valaki ezt gondolja/mondja, mert semmi közöm nincs hozzájuk és nem is vagyok cigányos..
2014. jún. 15. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjad azt hogy te márpedig Cherokee vagy.Uff.
2014. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda ***** válasza:

Ha többen mondják, akkor valami hasonlóságod csak van.

Ha egyszer fordul elő, akkor az rosszindulat, de ha többen mondták, akkor van benne valami. (kinézetre értem)


Mit tudsz ezzel kezdeni?

Sajnos, és ez tény, Magyarországon komoly előítéletet gyártott a cigányság lumpabb (finoman fogalmazva) része.

Ha ennek levét iszod, akkor különösebbet úgysem tudsz csinálni, mint egyesével döntögeted a tabut, vagyis egyesével elmondod az embereknek, hogy nem vagy az, hanem ez és ez.


Egyébiránt pedig van a magyarságnak olyan része, mint pl. én, akik (talán kevesebben vagyunk)

- nem a bőrszínből, hanem beszédből és tettekből ítélünk meg egy embert, de nem is velünk van/lesz gondod.


Utolsó lehetőség, és engedd meg ezt, -ne sértődj meg, hisz ne ismerlek, de amúgy akár lehetséges, hogy ha nem is a közvetlen szüleid, de azok szülei, vagy azok szülei között, -lényeg, hogy lehetett cigány felmenőd. Miért is ne?

Egyébként is hozott anyagból dolgozol és adott helyzetben vagy. Akár így, akár úgy-ez az alap kiindulásod és úgy tűnik ebből kell élned.

2014. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy mert nem is érdekel, mások szerint rá is teszek egy lapáttal hogy vastag nyakláncot hordok, kondizok, szerinted nem néztek cigánynak milliószor? Aki meg érdeklődne efelől, hidegen hagyna.
2014. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Másodunokatesóm is ilyen,alapból kreol,nyáron meg fekete. :D

Apának is van egy ilyen ismerőse,őt meg ,,tesózták" a cigányok.Személy szerint simán meg tudom különböztetni a cigányt a kreoltól.

Szerintem nincs semmi baj a kreol bőrrel.

Ha nagyon zavar,kend be magad 50-es naptejjel és nem fogsz barnulni.

Én nagyon fehér bőrű vagyok,bár hamar lebarnulok.Engem meg azért szólnak le mert falfehér vagyok...

Mindenkinek megvan a maga baja. :/

14L

2014. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ismerős szitu :-/ engem a külsőm alapján mondtak már töröknek, arabnak, olasznak, spanyolnak,stb., de persze főleg itthon cigánynak. És igen, baromira idegesít. Egyik szülőm, nagyszülőm sem cigány, bár az egyik nagyamamám is igazi latin típus, valszeg rá hasnlítok. Hab a tortán, hogy amúgy imádom a latin táncokat, a színes ruhákat, a nagy fülbevalókat :-)

16/L

2015. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!