Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Te mit tennél a helyemben, ha...

Te mit tennél a helyemben, ha két baráti társaság közt kéne választanotok?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és vannak a régi barátaim, akikben már régóta megbízom, nevezzük őket "A" barati tarsasagnak. Szeretem őket, mindössze egy a gond velük. Ha velük találkozom, az égvilágon semmi sem történik, borzasztó unalmas velük lenni, az együtt töltött idő javarészt telefonos kockulással telik. Már arra is azt mondják, hogy gáz, ha csak hangosan nevetek, vagy elbambulok, vagy ha nem suttogva beszélek.

Most hogy elkezdődött a nyár, belendült nekem is a társasági életem, és új barátokra tettem szert. Nevezzük ezt a baráti társaságot "B" baráti társaságnak. Ebből a baráti társaságból van pár nagyon nagyon régi barátom, akikkel régen iszonyatosan jóban voltunk, csak elfeledkeztünk egymásról, de most, űgymond újra felfedeztük egymást.ebben a "B" baráti társaságban azért szeretek lenni, mert ha velük vagyok, mindig történik valami nemmindennapi, vagy valami vicces, valami váratlan, és ha velük lógok nem kell csöndben sutymorognom, azért, mert ha hangosan beszélek, vagy ha elbambulok, vagy hangosan nevetek, az gáz.

Eddig nem is lenne gond, mindössze egy a probléma. Az "A" baráti társaság nem túlzottan kedveli a "B" baráti társaságot, és mikor megtudták, hogy a "B" baráti társasággal szimpatizálok, szóvá is tették, mondván, hogy "a B-sek annyira gázak mind, egytől egyig, ne süllyedj le a szintjükre, te ennél sokkal többet érsz".

Viszont a "B"-sek megjívtak egy buliba a hétvégén, amire én szívesen elmennék, mert ellenben az "A"-sokkal, a "B"-sek mellett sosem érzem magam kívülállónak, vagy kiközösítettnek. Viszont, ha elmegyek erre a bulira, elég nehezen magyarázom ki úgy, hogy az "A"-sokat se sértsem meg. Minden barátom egyenlően fontos számomra, még akkor is, ha "gázul viselkednek".

Mit tegyek, ha szeretem az "A" baráti társaságot, de néha annyira unom őket, hogy szükségem van arra, hogy kiengedjem a gőzt a "B" baráti társasággal? Mit tegyek, hogy senkit se sértsek meg? Hogy magyarázzam el az "A" baráti társaságnak, hogy attól, hogy a "B"-sek is a barátaim, attól még én nem fogok megváltozni, meg ők maradnak az első számú barátaim?


2014. jún. 26. 01:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen ugyanebben a helyzetben voltam én is pár hónapja. Én végül arra jutottam h ha ennyi az értelmi szintje a "baráti társaságoknak",akkor egyikbe sem tartozom. Ha azok az "A" társaságbeli barátok valóban barátok,akkor megértik h vannak más barátaid is. De ha nem képesek ezt elfogadni (és ezért úgymond "kiragadnak" maguk közül),akkor ez számomra csupán annyit jelentene h egyszerűen (bocs a kifejezésért) idióták. Pl. ha megkérdeznéd tőlük h mi a konkrét bajuk a "B-csekkel",akkor vajon konkrétan még tudnak ezt fogalmazni? Vagy talán csak annyi a gond h a "B" társaságbeliek mások? Mert amennyiben ennyi a baj,akkor tulajdonképpen értelmetlen elvekről beszélünk. Mert az OK,h neked ettől függetlenül az "A" társaságbeliek a te első számú barátaid,de ha nem képesek elfogadni.h más barátaid is vannak rajtuk kívül,akkor talán mégsem vagy olyan fontos nekik.

Esetleg en még azt is el tudom képzelni (csak egy ötlet) h talán irigyek. Azért mert nekik nem sikerült jóban lenniük a "B" társasággal,ezért nem örülnek annak h neked onnan is vannak barátaid.

Egyébként meg sztem azokkal legyél,akikkel jól érzed magad és ne azokkal akikkel már (talán) csak megszokásból vagy...

2014. jún. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!