Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért történik mindig ez, ha...

Miért történik mindig ez, ha élőben találkozok egy internetes ismerőssel?

Figyelt kérdés

Kevesebb valamiért a téma, szóval alig jut eszembe valami amiről lehetne beszélni, interneten jóval több mindenről tudok valamiért.

Meg mindig amikor ez van csak találkozunk, és csak mászkálunk, beszélünk, de nincs mit csinálni, nincs semmi amit tudnék vele csinálni, bemenni valahova.

Az interneten kialakult kapcsolatok ennyire nem működnek élőbeli találkozáskor, vagy bennem van a hiba?


2014. júl. 1. 11:17
 1/6 anonim válasza:
68%
Ez velem is így van fb-n a legjobb bnőmmel órákig elbeszélgetünk de élőbe..mindig mondja h mondjak márvalamit de nem tudok semmit vagyis tudnék csak nem jutnak eszembe olyankor...és rájöttem nem jó hosszú távon a facebook mert elveszi a normális életet..ráadásul ritkántudok a bnőmel találkozni ...:(
2014. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Ha élőben ismerünk meg valakit és kedvelünk meg, egyéb érzékszerveink is szerepet játszanak a döntésben ,hogy szimpatikus az illető vagy sem. Gondolok itt a beszédstílusra, illatra, megjelenésre. Ezen kívül fontos tényező a spontanitás. Sok hibánkat eltudjuk fedni internetet, valamint az ember a fent felsorolt érzékelések hiányában kialakít az illetőről egy ideális képet, ami sok esetben nem olyan a valóságban. Persze ettől még nem rossz ember, csak nem olyan, mint ahogy elképzelte és ezzel nem tud mit kezdeni, amikor először látja. Olyan, mintha idegen lenne. Csetelés közben is van, hogy percekig nem szól egyik a másikhoz, csak ez akkor nem tűnik fel, mert legtöbbször az ember mást is csinál közben.
2014. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Interneten, személytelenül, annyira beszűkül a koncentrálás, hogy egy témáról valóban lehet mélyen beszélgetni és nem terelik el a figyelmet egyéb ingerek.
2014. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdés persze mi a találkozó "célja".


Lehet hogy nem jössz be nekik stílusra, viselkedésre, beszédre.


Meg mondjuk az nem árt ha valami programot leszervezel előre, beülni ide-oda, vagy célirányosan megnéztek valamit. 1-2 sör is segít, megered az ember nyelve.


Meg persze az időtartam sem mindegy, neten elírkálok valakivel egész nap, és ugyanazt meg lehet beszélni 1-2 óra alatt is.

2014. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálam általában a fordítottja jellemző. Egy szűkebb, régi ismerősökből, haverokból, barátokból álló, azonos érdeklődési körű réteg van, akikkel neten korlátlanul tudok beszélni, de a legtöbbekkel nagyon nehezen, míg élőben sokkal könnyebben, gördülékenyebben megy.

Lehet, hogy csak hülyén vagyok huzalozva.

2014. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen ismerősöm. Barátok vagyunk, és élőben ismerkedtünk meg. Aztán neten barátkoztunk össze. Sokat beszélünk. Nem régiben volt egy videó hívásban beszélgetés. Kínos volt, s nekem is ezek voltak a problémáim. Mikor elmondtam amit úgy szerettem volna mindenképpen, gyorsan lementem. Aztán chatbe folytattuk. S rá is kérdezett, hogy miért tűntem el. Én meg őszinte emberként elmondtam, hogy zavarban voltam. >< S kiderült ő is.

Szóval ez azért van mert zavarban vagytok élőben. Mert hiába beszéltek sokat neten, mégse olyan közvetlen, mint élőben. Így csak fel kell oldani a feszültséget. :) Utána jobb lesz. ^^


14/L

2014. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!