Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valaki letudná ezt angolul írni?

Valaki letudná ezt angolul írni?

Figyelt kérdés
Nem írsz ? Megértem. Nem hivsz? Megértem. Nem keresel? Megértem.De ha mással látsz remélem megérted.

2014. júl. 1. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Bang, bang, skitz, skitz nigga.
2014. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
42%
Do not you write? I get it. Do not call me? I get it. Do not looking for me? I get it. But if you see me with someone else I hope you understand it.
2014. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

You don't write me? I understand. You don't call me? I understand. You don't look for me? I understand. But if you see me with somebody else, I hope you'll understand it.


Nekem így néz ez ki, de lehet, hogy a # 2-nek van igaza. Bár az eleje nekem kicsit furcsa...

2014. júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a 3as jó.
2014. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

You don't write to me? I understand. You don't call me? I understand. You don't look for me? I understand. But if/when you see me with someone else, I hope you'll understand.


Szerintem így lenne a legjobb. A kettes válaszoló csúnyán elbaltázta, a hármas válaszoló csak egy "to"-t hagyott ki, és valahogy helytelennek érzem a "You don't look for me"-t, bár az ettől függetlenül több mint valószínű, hogy helyes.


A hármas válaszolónak: A "You don't write me" így, ebben a formában "szlenges". Ha nem teszed hozzá, hogy mit nem ír neked a személy, akkor kell oda az a "to".

Pl.: You don't write me a letter? (Nem írsz nekem levelet?)

You don't write to me? (Nem írsz nekem?)

2014. júl. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Igen, éreztem a disszonanciát én is a saját fordításomban. De valahogy jobbnak tűnt to nélkül használni.


Nem igazán ismerem a nyelvtani szabályokat, én máshogy tanultam meg angolul.

2014. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. júl. 2. 15:15
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

#6

Én is "máshogy" tanultam meg angolul, még az igeidők neveit se tudnám felsorolni, a nyelvtani szabályokat hagyjuk is... :) Csak akkor jegyzem meg őket, ha kijavítanak, és a "write/write to" dolgot én is megszívtam már.

2014. júl. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!