Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Én voltam az idióta? Nem...

Én voltam az idióta? Nem nyújtjuk csak úgy senkinek a kezünket, hogy keet fogjunk?

Figyelt kérdés

Engem úgy neveltek, ha valaki oda jön kezet fogni akkor még ha utálom az illetőt is megfogjuk és kezet rázunk!

De sokszor beégtem!


Haverokkal voltunk lent a téren megláttak pár srácot ültek a padon ods mentünk kezet fogtak sorba, úgy gondoltam, harmadikként ha már a 2 haverom kezet fogott én is nyújtom, erre néztek rám, és zsebre dugták a kezüket és mondták bunkón, hogy "csőő..."

Most én voltam a hülye, mert nem ismertek engem és idegennel nem fognak kezet, vagy ők a parasztok, hogy nem fogtak velem kezet?


Tudom nem nagy ügy, de szeretném tudni, hogy mi az illendő, ne nyújtsam a kezem senkinek mert megint beégetem magam, vagy igenis illendő nyújtani a kezem?

Azt látom, ha harmadikként vagyok ott, velem nem fognak kezet, csak ha bemutatnak, hogy "ő itt a haverom, osztálytárssam, unokatestvérem!" pedig egyértelmű, hogy velük vagyok ha mellettük állok, nem egy idegen!

Ifegenekkel persze, hogy nem fog kezet mindneki, szép lenne a metrón egymással kezet rázna két utas.

De ha itt vagyok x edik emberként, miért nek fognak velem kezet?

17f



2014. júl. 1. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem te voltál az idióta, de az ilyen esetek elkerülése végett én például sosem nyújtom a kezem egyből, mindig figyelem a másik reakcióját, ha ő is nézi a kezét vagy valami akkor szoktam kezdeményezni, de ha zsebredugott kézzel csak annyit mondd hogy "cső" akkor tuti nem kezdem el a kezem nyújtani, csak visszaköszönök.
2014. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy ők a haverjaim ismerték ezeket a srácokat engem viszont akkor láttak elsőre, szerintem ezért nem örültek, hogy nyújtom a kezem!
2014. júl. 1. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem kellet volna. Ilyenkor csak biccents, és félhangosan bökj oda egy enyhén szlenges köszönési formát, és ha kell, közöld a neved.
2014. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég tré dolog ez szerintem. Én is voltam már így, de az ismeretlen srác természetesnek vette hogy én is kezet fogok vele.
2014. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ők voltak bunkók. Fiúk/Férfiak között a kézfogás az "alap köszönési forma".


Nyugodtan nyújts kezet máskor, de csak akkor, ha úgy érzed kezet fognának veled. Könnyen kilehet szűrni a gettósöpredéket, ők azok, akik úgy viselkednek, mint a barátaid ismerősei.

2014. júl. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Én 20 éves pasi vagyok és a korombelieknek az esetek nagy többségében kezet nyújtok mert a férfiak így köszönnek egymásnak. Amire figyelni szoktam, hogy idősebbekkel, magasabb rangúakkal(főnök, tanár, igazgató, stb..) nem kezdeményezek mert azt nekik kell(mint a tegezést is).

Viszont azt tudni kell, hogy ha már valakinek kezet nyújtottál és ő nem fog veled kezet az ótvar nagy bunkóság(és nagyon finoman fogalmaztam), függetlenül attól, hogy részedről illetlenség volt-e kezet nyújtani avagy nem.

Tehát te egyáltalán nem voltál idióta, ők voltak a parasztok.

Ha már az etikettnél tartunk.. Ha ők nem ismertek téged, akkor a közös ismerősnek(haverodnak) be kellett volna mutasson titeket egymásnak, ezután meg már nem kérdéses a kézfogás.

2014. júl. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A kézfogás egy teljesen alap dolog, nem te voltál az idióta.
2014. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!