Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Végig lehet járni egy egyeteme...

Végig lehet járni egy egyetemet, hogy senkivel nem alakítok ki barátságot?

Figyelt kérdés

Nem vagyok barátkozós típus, ha oda jönnek, nem hajtom el őket, de én nem szeretek senkihez oda menni dumálni, hogy bemutatkozzak, meg kérdezgessem!

HGimiben is 1-2 emberrel beszéltem az osztályból, és nem több!


Úgy tűnik felvesznek idén szeptembertől egyetemre!

Végig lehet járni úgy, hogy nem barátkozok senkivel?

Vagy muszáj lesz? Hallom, hogy az anyagot szokták egymás körében küldözgetni!

Bajban leszek, ha nekem nem lesz kitől elkérnem?

18L



2014. júl. 7. 17:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
Egy minimális csoporttársi körnek nagyon hasznát fogod venni. Egymásnak segítetek, elszórakoztok néha néha. Lehet hogy egyből nem fogod észre venni, de biztos lesz olyan akikkel egy hangon lesztek.
2014. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

"Végig lehet járni úgy, hogy nem barátkozok senkivel? "


Persze. Csak minek?

2014. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemnél nem tudom, a főiskolát tapasztalataim alapján igen (bár csaknem egy évtizede elvégeztem, szóval nem mai téma). Nem én vagyok emberkerülő, csak vagy förtelmes vagy dögunalmas volt a diákfelhozatal (= nulla közös téma), nem illettem oda. Annyi kapcsolattartás megvolt, hogy a tanulmányokban ne legyek gátolva és képben legyek amivel kell, ennél többet nem is akartam. Nem fogok ellenszenves emberekkel barátkozni. Ők se akartak velem.
2014. júl. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is olyan voltam, mint Te amikor kezdtem. Nekem például Facebook profilom sincs, úgyhogy képzelheted a helyzetem... :D Mindent ott osztanak meg, hiába van közös e-mail, mégis csak a csoportba töltik fel az anyagot. :S

Szóval igen, tényleg szükséged lesz a segítségre, úgyhogy legalább 2-3 emberrel próbálj beszélőviszonyban lenni. Ha óraütközésed van, vagy kimaradsz egy-két óráról, jól fog jönni, hogy tudsz valakitől segítséget kérni. Nem kell velük puszi pajtáskodni, ha nem akarsz, csak beszéljetek néha. Könnyebb is úgy, ha nincs annyira egyedül az ember. :)


Hajrá!

2014. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne határozz el előre semmit! Nekem életem legszebb évei között voltak a főiskolai évek, mivel egy irtó jó társaságba csöppentem. Én nagyon-nagyon zárkózott voltam és vagyok, de ők kirángattak még engem is a saját kis kagylóhéjamból, sodortak magukkal a tanulmányokban is és a bulizásokban is. Ha nem közéjük kerültem volna, akkor most valószínűleg nem lennék diplomás, mert jóban-rosszban mindannyian mindig számíthattunk egymásra. (19-en)
2014. júl. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
végig lehet, csak sok mindenről lemaradsz...
2014. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

végig, ha 6 évet végig tudtam tolni barátok nélkül, akkor ezt is lehetséges.


"Mi értelme van?"


ööö, talán a diploma?

2014. júl. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk van egy lány, aki nem igazán egy társasági lény, úgymond. Ezzel nincs semmi baj alapvetően, nem kötelező barátkozni, csak lehet, hogy saját magát hozza ezzel hátrányba. Ennek a lánynak nincs facebook profilja (vagy csak feltűnően nem használja) és már volt olyanra példa, hogy egy óra pótlásánál majdnem nem jutott el hozzá az információ emiatt. Az évfolyamfelelősök is bármit tárgyalnak a tanszékekkel (zh-időpontok, új vizsgaidőpontok), annak az eredményét is fb-on teszik közzé, mert ez a legegyszerűbb. Nem ahhoz az 1-2 emberhez fog igazodni senki, aki esetleg nincs fent fb-on, hanem ahhoz a 250-hez, aki igen.

De a fb-tól elvonatkoztatva, jól jöhet, ha van kitől megkérdezni pl. hogy ezt meg ezt a tantárgyat kinél érdemes felvenni, vagy ez meg az hogy vizsgáztat, egyáltalán milyen a vizsga, esetleg hogy valamelyik szabvált tényleg érdemes-e felvenni vagy csak szenvedés 1 kreditért.

Szóval a lényeg, hogy a saját dolgodat könnyíted meg, ha nem úgy állsz az egészhez eleve, hogy te nem barátkozni mentél oda.

Másrészt, több évig fogod a napod nagy részét (hacsak nem olyan szakra mész, ahol bejárni sem muszáj) ezekkel az emberekkel tölteni és a személyes véleményem az, hogy nagyon szomorú lehet ezt úgy eltölteni, hogy mindenkitől elzárkózol.

2014. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva szerintem végig lehet barátok nélkül csinálni, csak nehéz. Mindig jó, ha van valaki, aki ismer valakiket és átküldi neked az anyagokat.


Építészmérnöknek tanultam és sokszor kaptam terveket innen-onnan, ami másnak nem volt meg. Úgyhogy nagyon jól jött, hogy nagyon sok emberrel jóban voltam és nem csak akkor, ha kellett valami.

2014. júl. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, ha tanulni mész oda, akkor a többiek társasága nélkül is tanulni fogsz. Általában szokott lenni levelezőlista (szomorúbb, modern esetben már mindent a facebookon intéznek, lassan talán az órákat is ott fogják tartani), így a körbeküldött anyagokról nem fogsz lemaradni, ehhez senkinek nem kell a barátjává válnod.
2014. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!