Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Te kire mondod azt, hogy...

Te kire mondod azt, hogy drogos? A szüleim azt mondták, ne barátkozzak drogosokkal! Ki számít annak?

Figyelt kérdés
fontos lenne tudni, mert a nikotin is drog, de szerintem a dohányosokkal barátkozhatok...

2014. júl. 14. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Általában "rossz külsejű" fiatalokra mondják, akikből kinéznék, hogy drogoznak. Dohányos fiatalokra is gyakran mondják, hogy biztos szívnak mást is.
2014. júl. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Én is gyakran szívok mást is cigin kívül pl: a fogamat, vagy friss levegőt, bár városban élek ritkán van rá alkalmam, de függőnek mondanám magam, akkor én most drogos vagyok?
2014. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Senkire, nevetséges meghatározás. Ha nagyon rá kellene erőltetni valakire, akkor azokra, akik drogfüggők, akiknek az életük csak ekörül forog, velük tényleg nem érdemes barátkozni, de szerintem a szüleid szerint mindenki "drogos, aki slukkolt már valaha csak egyet is egy füves cigiből. Vicces, hogy ugyanakkor nyugodtan elengednének téged olyanokkal, akik minden hétvégén okádásig leisszák magukat.. na mindegy.
2014. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is vannak dohányzó, ivó, füvező, néha keményebb dolgokat is fogyasztó barátaim. Még egyik sem akarta rámerőszakolni az életmódját és a szokásait, szóval nem értem miért ne lehetne barátkozni velük.
2014. júl. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
#4: Szépek vagytok...nem kell azt erőltetni, azzal, hogy a környezeted használja csak egy lépés, hogy kipróbáld és függő legyél...egyébként meg az ilyen emberek általában "lecsúsznak" és ha közéjük állsz süllyedsz te is.
2014. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok


Még alkoholt sem iszom soha. Meg kávét sem. Évek óta ismerem őket, szóval azt állítani, hogy "átragad" ez az életvitel naiv és erős túlzás.

2014. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ÁtragadHAT. Könnyebben, mint nem; helyesebben az emberek többségére igaz az, hogy ilyen miliőben mozogva felveszik az adott miliő jellegzetességeit (nyilván, nem akarnak kilógni a sorból, "kiközösítetté" válni). Ritka az az ember, aki képes kontroll alatt tartani a józanságát, főleg ha a környezetében lévők nem józanok.


Kérdező, biológiai szempontból valóban drognak minősül a nikotin, de e mellett a koffein (kávé), a teofilin, teobromin (tea), etanol (alkohol) a kapszaicin (bors), kapszin (paprika), és még rengeteg minden más vegyület is. Tehát biológiai szempontból anyud is drogozik, mikor megiszik egy kávét vagy teát, és apud is, mikor harap egy jóízűt az erőspaprikából a szalonna mellé. De drogként funkcionál pl. az adrenalin és az efedrin is, előző főként sérülések, veszélyhelyzetek során szabadul fel a szervezetben, míg utóbbi a szexet követő ejakuláció során termelődik.


Ezen túlmenően ismeretesek pszichológiai eredetű drogok is, ilyen pl. a játékgépezés, a kártyázás, az egyéb szerencsejátékok (lottó, totó, kaszinó, stb.)


Azonban a társadalmi berendezkedés megkülönböztet legális és illegális drogokat. Előbbibe tartoznak a fentebb felsorolt vegyületek (és még milliónyi más vegyület is), míg utóbbiba azok a drogfélék, amelyek használatát a törvénykezés szankciókkal sújtja. Ilyenek a thc, a kokain, az amfetaminok, az ópiátok, az lsd/lsa, satöbbi. Ezek nem véletlenül kerültek tiltólistára: nagyon durván vissza lehet élni ezen szerek hatásaival, jellegükből adódóan.

2014. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Két különböző társasággal is tartom a kapcsolatot, mindkettőben sokkal alacsonyabb a józan emberek aránya, mint a különféle szerekkel élőké. Még egyikből sem közösítettek ki senkit ez miatt. Ők isszák a töményet, én meg iszom a vizemet / szívják a füvet, én meg a levegőt, és senki nem szól be senkinek, nincs kiközösítés.
2014. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze más eset amikor kizárólag a drogfogyasztás tart össze egy társaságot. Az ilyenek biztos nem fogadnak be józan embert.
2014. júl. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ezek nem véletlenül kerültek tiltólistára: nagyon durván vissza lehet élni ezen szerek hatásaival, jellegükből adódóan."

E thc kb a leg ártalmatlanabb tudatmódosító amit ismerek, egyre több felé legalizálják is. A hallucinogének pedig potenciális terápiás eszközök, csak az emberek félnek tőlük. Erről ennyit.

2014. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!