Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi alkoholista,...

Miért van ennyi alkoholista, dohányos, drogos?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem ittam egy korty alkoholt sem, nem dohányzom, nem fogyasztottam semmilyen drogot. Társaságban is sosem fogadtam el az alkohollal való kínálást, mivel annyira utálom a szagát is. Viszont azt olvastam egy kutatásban, hogy az antialkoholisták kevesebb ideig élnek, mivel nem tudják levezetni a feszültséget, periferikus elemmé válnak, ami egyenes út a depresszióhoz. Furcsa, hogy ezen tulajdonságok miatt nem tud valaki másokhoz közelebb kerülni. Nem tudom, miért olyan érthetetlen, ha másnak ezek a dolgok nem esnek jól. A bármilyen könnyű drogot szerintem meg idiótaság kipróbálni, mivel ki tudja, milyen problémákat okozhat a későbbiekben. Vélemények?
2014. jan. 23. 00:07
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Hidd el,rám is úgy néznek,mintha leprás lennék,hogy nem iszom alkoholt,nem dohányzom s még csak nem is kávézom.

1 kezemen meg tudom számolni,hogy hány alkalommal ittam 1 év alatt. És akkor sem liter számra.

2014. jan. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Eléggé összevissza írsz.

Szerintem teljesen egyértelmű, hogy aki nem iszik, az egy ivós társaságban nehezebben tud másokhoz közelebb kerülni. A kultúránknak pedig része az alkohol, gondoljunk csak arra, amikor iszunk valaki egészségére, vagy ha pertuval kínálnak (amit ráadásul illetlenség visszautasítani).


Ettől még teljesen érthető, ha valakinek nem esik jól az alkohol vagy bármi. Bár esetedben, annak fényében, hogy saját bevallásod szerint soha nem próbáltad, némi ellentmondást eredményez. Hiszen honnan tudhatod, hogy nem esik jól, ha nem próbáltad?


Utolsó mondatodhoz még egy vélemény: a legtöbb drog rövid- és hosszútávú hatásairól is elég pontos ismereteink vannak. Kivéve az új, mostanában feltalált drogokról, ahol ez fizikai képtelenség.

Ettől függetlenül szerintem is idiótaság drogozni :)

2014. jan. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a fő kérdésre a válasz: mivel ezek a szerek oldják a stresszt, könnyebbé teszik az élet elviselését. Nem véletlenül minél lecsúszottabb rétegét nézed a társadalomnak, annál nagyobb arányban isznak, cigiznek. A hajléktalanok közül szinte mindegyik. Ezekkel a pillanatnyi örömökkel könnyebb elviselni a kilátástalanságot.
2014. jan. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
57%
Ezek közül egyik se rosz, mértékkel kell bánni velük, és ha nem próbálod honnan tudod hogy rossz?
2014. jan. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
Az alkohol és a fű mértékkel fogyasztva egészséges. :)
2014. jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Alapvetően ott kezdődik, hogy nem vagyok egy simulékony alkat. Honnan tudom, hogy rossz? Egyszerűen utálom a szagát is. Unokatestvérem esküvőjén ittam egy pohár valamit, majd belehaltam, utána leöblítettem valami finom gyümölcslével.

Itt kezdődnek a bajok, hogy aki megpróbál másként viselkedni már rögtön ítélkeznek is felette. Holott pontosan az lenne a legfontosabb, hogy önmagunk tudjunk maradni. Ha mások ránk erőltetik az akaratunkat onnantól kezdve az már nem a mi életünk.

2014. jan. 23. 00:23
 7/22 A kérdező kommentje:
Kilátástalanság? Sajnos ez tényleg jellemző korunkra. Hogy szebben látják a világot ezen szerek hatásának köszönhetően? Elviselhetőbb az élet? De ha ez így lenne akkor már mindenki totál alkoholista lenne.
2014. jan. 23. 00:35
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindenki, hiszen vannak, akik máshogy gondolkoznak. :)
2014. jan. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Frigg ***** válasza:
65%

Én csak az alkoholra és a cigire tudok válaszolni, mivel nem drogozok.

Az alkohol: ugyan nem vagyok alkoholista, de néhanapján jó összeülni sörözni egy kicsit a barátaimmal, csak úgy spontán. Vagy szülinap, karácsony, szilveszter, buli, akármilyen ünnep. Nyáron például egyszerűen isteni a rettentő melegben meginni egy vagy két üveg sört. Persze nem lehúzni, hanem elkortyolgatni. Oldja a hangulatot, a gátlásokat, megered tőle az ember nyelve. Egészen addig nincs problémám az alkohollal, amíg valaki nem lesz totálkáros vagy agresszív tőle.

Dohányzás: évek óta dohányzom. Szeretem a mozdulatot, az ízét. Kikapcsol, megnyugtat, nálam valóban stresszoldó is.

Ha várakozok, segít elütni az időt. Viszont tiszteletben tartom azt, aki nem dohányzik. (Tehát nem fújom a képébe a füstöt).

Se alkoholt, se cigit nem erőszakolok rá senkire. Engem nem is zavar(na), ha a társaságomban valaki nem iszik vagy nem dohányzik, attól még értékes tagja a csapatnak :)

Annyiban igaz lehet a "kirekesztődés", hogy általában aki nem dohányzik, az nem jár ki dumcsizni a dohányosokkal, nem megy sörözni azokkal, akik viszont szeretnek, így kicsit talán valóban kimaradhat dolgokból. :/


23/N

2014. jan. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes kérdés. Mondjuk szerintem a fogalmazásodból jó fiatal lehetsz.

Én speciel csak az alkoholhoz tudnék szólni, a többit alkalomszerűen sem művelem. Szóval korábbi kérdésre azt válaszoltad, hogy egy esküvőn ittál "valamit". Na ez a gond. te az alkoholt általánosítod és a "valami" alapján ítélsz el mindent. Személy szerint utálom a pálinkát például, de a Magnás Mácum-ot nagyon szeretem, ha megszagolnád ezt a piát speciel egyáltalán nem lehet érezni rajta az alkoholszagot. De például a Jägermeißter-nek is kimondott finom illata van, nem szaga.

Tehát summa summarum, elég nagy felelőtlenség olyan dolgokról ilyen messzemenő következtetéseket levonni, amit nem ismer az ember. Ez egy fontos fokmérő, és mutat egyfajta gondolkodásmódot, ami nem feltétlenül pozitív...

2014. jan. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!