Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak egy kisregénnyi kérdés...

Csak egy kisregénnyi kérdés egy fiú gondolatairól. Lányok, csak én képzelek rémeket?

Figyelt kérdés

Annyit hallok ilyenekről... Kíváncsi vagyok, nektek mi a véleményetek ezekről?

Ha jobb téma is lett volna ennek... 'urambocsá, hajnali fél egy van, de képtelen vagyok aludni.

16 éves vagyok, elképesztő memóriával és egyéb kimagasló készségekkel (Matek, fizika, zene, etc.), ennek ellenére szociális képességeim elég gyengék. EZÉRT kérdezek itt.


Ti hogy látjátok, mikor érdemes az első igazi "barátnőt" várni, mármint, mennyit számít esetlegesen, ha az egyetemi éveimig nem találok senkit, akiben megbíznék? Hiányolom, próbálkozok persze, de volt pár sikeres kétlábbalpofáraesésem is. siker = 0. Objektív véleményekre vagyok kíváncsi, használtam már az internet adományát (értsd Google). Semmit sem találtam.


Másodsorban hogy vélekedtek a házasságokról és a hosszútávú kapcsolatokról? Képtelen vagyok kiverni a fejemből, hogy mi történne, ha a szeretett leendő feleségemmel (reménykedem, hogy lesz egyáltalán) netalán elválnánk egy hosszabb együtt töltött idő (5-6 év+) múlva? Mekkora ennek az esélye, és mi az, amivel csökkenthetném ezt? Létezik szinte biztos módszer (egyfajta felfogásra, kulcsszóra gondolok itt) ennek megelőzésére?


Egyértelmű, hogy egyetemre szándékozom menni, diplomázni, nagy valószínűséggel külföldön. Ez mennyit változtathat egy esetleges kapcsolaton?


Továbbá (már ha nem fáradtál még el az olvasásban, különben csak zárd be a lapot vagy ugord át a bekezdést) a "friendzone", amiről ismét annyit hallok a "szociális médiában", mégis micsoda, mármint, mi a rossz egy lány (fiú vagyok) barátjának lenni? Ennyire csak a szex érdekelne mindenkit, minél hamarabb ledőlni és egy jót kefélni, majd három nap múlva kirúgni a másikat? Több lány ismerősöm van, akik két hétnél tovább nem képesek járni egy fiúval... Ez mennyiben fog a későbbiekben változni?


Kérdőjel kérdőjel hátán: nos, ez történik, amikor valaki már egyenesen szorong a fent említett aggályai miatt.


16/F.



2014. júl. 24. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Ne várd, ne keresd, mert akkor sose találod meg, az majd jön magától akkor, amikor jönnie kell! :)

2. Erről nem tudok még nyilatkozni, mert még én is fiatal vagyok (18/l), de szerintem amíg a szenvedély és a szeretet megvan addig nincs gond, és biztosan együtt maradtok, de ha ezek elhalványulnak, akkor mindenképpen meg kell erősíteni ezeket, különben válás lesz a vége :/

3. Attól függ.. ha még itt találsz barátnőt, akkor ez azon is múlik, hogy mennyire vagytok rugalmasak, féltékenyek stb.. A távkapcsolatok sikere nagyon emberfüggő :/ De lehet, hogy pont az egyetemen találod meg az igazit..:)

4. Ezt én se értem! Én is már többektől hallottam azt, hogy fiú és lány NEM lehet barát... De szerintem ez hülyeség, nekem is több fiú barátom van (bármilyen szerelmi érzelmek nélkül), és nagyon jól elvagyunk.. szerintem ezt csak az olyan r*bancok találták ki, akiket minden fiú megakar kapni (vagy épp fordítva), és túlzottan nagy az önbizalmuk.


remélem tudtam segíteni, és sok sikert!! :)

2014. júl. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában én is gondolkodok ezen az egész házasság dologon.

Talán azért, mert a szüleimnek most volt a 14. házassági évfordulójuk, és láttam rajtuk, hogy most is ugyanúgy szeretik egymást. Bár veszekednek (ki nem), nemcsak évfordulókon mennek el valahova, stb.

...És én meg folyton arra gondoltam, hogy "úristen, ha el is venne valaki, egy idő után tuti felkötné magát, annyira megunna".

Csak ahhoz kéne egy kellően részeg pasi.Mert unalmas vagyok és csúnya (egészséges önutálat, ne szóljatok bele :P).Ráadásul egyáltalán nem a mostani, elfogadott lánymodell vagyok, ami rátesz egy lapáttal.

De gondolom ha megtalálom ŐT (ha látta valaki, szóljon), akkor biztos változik a véleményem, addig meg inkább nem is gondolok rá ;)

2014. júl. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha szerelemről, és párkapcsolatokról van szó, nincs objektív válasz. Ember és szituációfüggő, mikor találsz rá a partneredre, meddig leszel boldog vele, mikor szakítasz.


"Ti hogy látjátok, mikor érdemes az első igazi "barátnőt" várni...?"

Ahogy úgy érzed, igényelsz egy barátnőt. Nem kell túlagyalni. Ne várj. Ha készen állsz egy párkapcsolatra, és szeretnél már egy barátnőd, akkor menj, és ismerkedj. Ez nem életkorhoz kötött dolog.



"...mennyit számít esetlegesen, ha az egyetemi éveimig nem találok senkit, akiben megbíznék?"

Az szerintem nyílvánvaló, hogy hátránnyal indulsz a nálad korábban kezdő srácokkal ellentétben. Ők már tapasztaltabbak lesznek addigra, tudják "hogyan kell" beszélni, és bánni egy nővel, több önbizalommal rendelkeznek -e téren. Azt is fontos megjegyezni,hogy vannak olyan lányok, akik nem szeretnek szűz, tapasztalatlan fiúkkal kavarni.



"Egyértelmű, hogy egyetemre szándékozom menni, diplomázni, nagy valószínűséggel külföldön. Ez mennyit változtathat egy esetleges kapcsolaton?"

Ez csak rajtad múlik. Ne az élettől várd, hogy lehetőségeket dobjon eléd. Mindenért harcolnod kell, mindent neked kell elvenni, nem szabad az életre, a "sorsra" várni.



"...mi a rossz egy lány (fiú vagyok) barátjának lenni?"

Alapvetően nem rossz dolog, de ha érzel valamit a lány barátod iránt, ő pedig nem viszonozza, az igen kellemetlen élmény. Ha csak megakarsz dugni valakit, az nem friendzone, max. cockblock. Akkor van friendzone, ha párkapcsolatot szeretnél, a kiszemelt pedig csak barátként tekint rád.

Csak akkor érted meg igazán ezt a friendzone dolgot, ha átéled.

2014. júl. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

16 evesen a hazassagon agyalsz?


Szerinted ez normalis? :)


csapj bele a kozepebe, probalj ismerkedni, aztan majd lesz valahogy. hazasodni meg raersz majd az egyetem utan, addigra meg remelhetoleg tul leszel nehany komoly es sok komolytalan kapcsolaton :)

2014. júl. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hú, de komoly vagy...Különben ez nem baj, csak meglepő.

1. Ha úgy érzed, hogy szeretnél már egy kapcsolatot, mert kész vagy rá, hogy jól érezd magad meg minden, aztán majd lesz, ami lesz, akkor szerintem nincs értelme várni. Ha találsz valakit, akivel úgy érzed, jól kijössz, akkor lehet próbálkozni. Ha viszont komoly kapcsolatot akarsz(és ez már kicsit belefolyik a következő kérdésbe), akkor viszont(ez csak az én véleményem) érdemes várni rá. Olyanra, akinél tényleg érzed, hogy ez nem 1-2 hónap lesz, hanem van benne valami több. Nem hiszem, hogy olyan nagy gáz, hogyha az egyetemig nem találsz ilyet. A bizalmat nem lehet erőltetni, vagy kialakul, vagy nem. Nagyon sokan az egyetemi évek alatt találják meg a párjukat, és sokan mennek úgy oda, hogy még nem volt kapcsolatuk, és igen, lehet, hogy bizonyos lányoknál ez hátrány, ha a pasi tapasztalatlan, más lányoknál meg előny is lehet akár...És ezt nem megalapozatlanul mondom.

2. Házassággal kapcsolatban annyira nem tudok mit mondani. Sokan csak azért maradnak együtt 5-6 évig, mert az emlékek kötik össze őket, meg az élmények, és azt nem akarják eldobni, holott már a 2-3. év után érzik, hogy valami nincs rendben. Na az az a pont, mikor le kell ülni beszélgetni, és ha úgy van sajnos szakítani kell, mert annak nincs semmi értelme, hogy még +2 évig egy olyan kapcsolatban maradjanak a felek, ami már gyakorlatilag nem létezik. Főleg ilyen fiatalon... Ha úgy van küzdeni is kell, vannak nehezebb időszakok... Ez az amire nincs szabály, mert mindenkinél máshogy működik.:) Meg fölösleges gondolkodni ezeken, mert sajnos, egy betegség, haláleset is véget vethet a dolgoknak, SAJNOS! de van ilyen... Nem biztosíték, hogy örökre kitart...

3. Ehhez a a külföldön tanulásos témához megint csak nem nagyon tudok hozzászólni. Ha úgy mész ki, hogy itt hagyod a párod, tehát távkapcsolat... azokkal szemben szkeptikus vagyok. Ha kint találsz valakit az megint más. Ez szubjektív.

4. Fiú-lány barátsággal meg úgy vagyok, hogy nyilván létezik, meg minden, mert sokan bizonyítják, nekem sajnos nem ilyen tapasztalataim vannak. Mindig volt 1-2 nagyon jó fiúbarátom, aminek az lett a vége, hogy többet éreztek, én meg nem, és az bizony nagyon kínos tud lenni mindkét fél számára. De biztos létezik csak én még nem találkoztam vele.


Remélem valamit segítettem...:)

2014. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nos, köszönettel tartozok mindenkinek a válaszok iránt - sikerült több kérdésre egy olyan választ, véleményt mondani, ami talán még hasznomra (és azokéra, akik elolvassák őket) hasznára válhatnak.

Még egyszer köszönöm!


Ha újabb válaszoló akadna: írd csak le nyugodtan, ezt a kérdést még fogom követni egy jó darabig (értsd kb. fél évig).

2014. júl. 25. 00:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Picit meg kell változnod. Nagyon erős az értelmi oldalad, és alacsony az érzelmi intelligenciád, ez nagyon nagy csapás az emberi kapcsolatokra nézve. Ha találkozol egy Neked szimpatikus lánnyal majd, fogalmad se lesz, hogy mi jár a fejében, és megpróbálod majd logikai úton megoldani ezt is. Fejlesztened kell az interperszonális, de az intraperszonális intelligenciádat is.


Nem is az a lényeg, hogy mi mit gondolunk a házasságról, a friendzone-ról vagy a könnyed kapcsolatokról, hanem Benned milyen érzések vannak ezek kapcsán, és azok kapcsán, amit átéltél, ezeket fel tudod sorolni?

2014. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!