Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed Stephen...

Mi a véleményed Stephen Hawking-ról és gondolatairól?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ő egy fizikus, a gondolatait érvekkel támasztja alá, matematikával és fizikával, ez alapján jelen korunk Einsteinje, figyelemreméltó, a többi (gondolata) nem érdekel. nem szeretem a szubjektív dolgokat.
2010. nov. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem korunk egyik legnagyobb elméje.

Képes elrugaszkodni a valóságtól,és a következtetéseit érvekkel tudja alátámasztani.

Más ember egészségesen még tizedennyire sem lenne képes,mint amire Stephen Hawking.

2010. nov. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Képes elrugaszkodni a valóságtól,és a következtetéseit érvekkel tudja alátámasztani."


Ez így elég vicces, egy mondatban.


Egyébként semmi gondom a science fictionnel, csak a kategória rossz :P

2010. nov. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Zseniális fizikus és matematikus. Már több Einstein-i és Schrödinger-i elméletet is sikerült továbbfejlesztenie vagy megcáfolnia, valóban ő korunk Einstein-je.
2010. dec. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fizikus szakma nem sorolja a jelenleg élő 10 legnagyobb fizikus közé. Ez azért sokat elárul.
2010. dec. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább azért kedvelem őt, mert sokat tett az elméleti fizika népszerűsítéséért. Amellett, hogy korunk egyik legnagyobb elméje még gyerekkönyveket is írt. Mindezt a betegsége ellenére. Szerintem le a kalappal előtte.


Utolsó: hol található az a 10-es lista?

2010. dec. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Azért fizikusnak elég jó, lévén summa cum laude minősítéssel kevesen végeznek az oxfordon. A Royal Society is tagjának választotta, ami szintén nem egy gittegylet és Albert Einstein díjat is kapott, amit 1951 óta összesen 10 alkalommal osztottak ki, tehát gyakorlatban értékesebb, mint egy Nóbel-díj. Csak a példa kedvéért Teller Ede is Albert Einstein díjat kapott 58-ban...


Amúgy szerencsétlent a szakmáján kívül azért ismerik ilyen sokat, mert beteg + mert a sci-fi rajongója (pl. Star Trekben saját magát játszotta) + Discoveryn és hasonló "gagyi" tudományos csatornákon is szerepelteti magát.

2010. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 schumacher77 ***** válasza:

Olvastam már pár könyvét, szerintem korunk egyik legnagyobb zsenije, 10-es lista ide vagy oda...

Ki tudja mit elérhetett volna, ha nincs a betegsége.

Jó lenne, ha ténylegesen tudnák bizonyítani a Hawking sugárzást, vagy az ősi fekete lyukak létezését, mert akkor minden bizonnyal megkapná végre a Nobel-t...

2010. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 4k05 ***** válasza:
Egyébként engem is érdekelne az a TOP 10-es lista! Hol lehet megtalálni? Mert gondolom nem csak kitaláltad ezt az egészet...
2010. dec. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lett volna a betegsége nem ért volna el ennyit... : ) Így van ideje ülni és morofondírozni, nade komolyra fordítva a szót, tényleg nem :

"Oxfordban ez idő tájt a fizikus szak tanrendje igen alkalmas volt a "munkakerüléshez". Én magam letettem a felvételi vizsgát, majd három évet Oxfordban töltöttem, de csak a harmadik év végén kellett záróvizsgát tennem. Egyszer kiszámítottam, hogy ezalatt a három év alatt kb. ezer órát töltöttem tanulással, ami átlagosan napi egy órát jelent.

Nem vagyok büszke erre a lazsálásra, csak elmondom, milyen volt abban az időben a munkához való hozzáállásom, és ez nem különbözött a legtöbb diáktársam álláspontjától: a teljes unalom és az a meggyőződés jellemezte, hogy nincs olyan dolog a világon, amelyért érdemes lenne erőfeszítést tenni. A betegségem mozdított ki ebből az állapotból: ha a korai halál lehetőségével áll szemben valaki, ez a tény rádöbbenti arra, hogy érdemes élni, és hogy mennyi mindent szeretne még megvalósítani életében."


Az önéletrajzából...

2010. dec. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!