Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A mai tizen-, huszonévesek...

A mai tizen-, huszonévesek között divat lett a modortalanság?

Figyelt kérdés

Ez általános jelenség, vagy csak a fiatalok művelik ezt?

"Köszönöm, kérem, elnézést, bocsánat, legyen szíves" ...stb. ezek mind hiányoznak a szótárukból?


Jópár embert ismerek azonban, akiknek nem volt gyerekszobája és bunkók, modortalanok a szülei. Mégis képesek voltak pótolni ezek az emberek az alap-neveltetést, könyvekből, filmekből, nagynéniktől, idősebb emebrektől, jó tanároktól.


Ám a többség nem ilyen. Még az sem, aki magasan kvalifikált lesz. Miért? Pl. ha valaki kap valamit, nem érzi, hogy köszönöm járna érte? Szerintem ez elemi iskolás-szint.


Ti hogy látjátok?



2014. júl. 25. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Mert talán ez a "vállalkozói" világ sok ügyeskedő, ám kulturálatlan embert emelt anyagilag vagy egyéb tekintetben magasabb társadalmi pozicióba, ám ők a gyerekeiket éppen a saját hiányosságaik miatt nem nevelték megfelelően. Sajnos erre az iskola sem alkalmas.
2014. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ha megnézed az időseket tüzetesebben rájössz, hogy ők is ilyenek a maguk módján teljesen önző bunkók. ez nem kortól függ hanem neveléstől meg intelligenciától.
2014. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

én úgy látom, hogy ez nem csak ezekre a korosztályokra vontkozik hanem rengeteg másikra is.

én hálistennek nem követek semmilyen divatot :)

2014. júl. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt minden emberre el lehet mondani korosztálytól függetlenül.

Én speciel ismerem mindegyik szót és használom is ahogy az ismerőseim nagyrésze. Viszont már néhány boltban is úgy szolgálnak ki, mintha én lennék az elsőszámú közellenség.

Legutóbb egy bankból akart kidobni a nő, mert 40 perc felesleges pofázás után megkérdeztem,hogy nem kaphatnék-e róla egy papírt mert mennem kéne. (mire hisztérikus rohamban hozzámvágta a papírt,hogy tessék el lehet menni)


Valamint a nyugdíjasok is előszeretettel vágnak lábon a botjukkal a villamoson, mintsem azt mondanák,hogy legyen szíves :)

2014. júl. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
"Köszönöm, kérem, elnézést, bocsánat, legyen szíves" - szerintem ezek a szavak undorítóak és álszentek.
2014. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4# Pesten laksz? Én ott tapasztaltam ilyeneket,ami annyire feltűnő volt a kisvőros után,ahol élünk,én is leszarnék mindenkit,ha ők is ezt teszik velem,itt azért köszöngetnek még az idegenek is,sokkal lassabban halad az élet.Pesten agyfasz mindej,idegbeteg,rohanó világ.
2014. júl. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5# Egyetértek,szerintem is háttárben anyázós dolog kedves arcot vágni mindenhez.Amikor látszik,hogy erőltetett,nem akarja,de azért mégis,mert mit szólnak ha nem.
2014. júl. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


A "köszönöm", "kérem", stb. nem álszentek, hanem az alapvető jómodor részét képezik. Egy kis odafigyeléssel és udavariassággal mindig könnyebb az élet.


Ha kapsz valamit, akkor megköszönöd, még a FB-on is. Ez a minimum, ez a jólneveltség. Lehet, hogy divat ma bunkónak lenni, de ez a valódi értékeket nem szabad, hogy beszennyezze és elmossa.


És tényleg nem mindneki ilyen, csak sokan. Túl sokan.


Németországban élek, ahol még a temetőben is előre köszönnek a sírokat látogató hozzátartozók, pedig nem is ismerem őket. Előre köszön a postás; ha a szomszédom kap valamit tőlem, megköszöni, ha a férjem kap a munkahelyén egy jó szót, megköszöni - mert ez az evidens. A jómodor része.


És igen, itt is vannak bunkó fiatalok, akik nem tudják, hogy merre van a hazafelé. Legfőbb vígaszom, hogy talán majd az élet pofonjai pótolják a szülői pofonokat.

2014. júl. 26. 01:59
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Én akkor lettem ilyen "modortalan" mióta tapasztalom, hogy nyuggerek húzós kocsival hiperűr sebességgel zúznak fel a buszra, aztán meghalnak egy helyért vagy ami jobb a "saját" helyükért, meg egyeseknek még az is van a tömegközlekedésen.


Csókollak

2014. júl. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Speciel kérdező én vagy 5-ször több bunkó idős embert látok, mint fiatalt.

Nemrég szemtanúja voltam ennek pl:

Buszon a néni le akart ülni, egy huszonéves srác állt fel, mondta, hogy kérem üljön le nyugodtan a helyemre. A vén szatyor meg nem hogy megköszönte volna, de még a fejéhez is vágta, hogy "na végre ennyi időbe tellett rájönni? de előmelegített helyre nem ülök le".

Hányszor találkozni olyannal, hogy valaki előre köszön egy ismert idős embernek, ő tojik visszaköszönni (pedig meghallotta és észrevett), és még te kapod meg utána, hogy bunkó vagy, mert nem köszönsz....


Szóval amilyen a mosdó, olyan a törölköző. Tiszteletlenségért, bunkóságért nem lehet tiszteletet és udvariasságot elvárni.

2014. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!