Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy kell egyetemen ismerkedni...

Hogy kell egyetemen ismerkedni a többi elsőssel?

Figyelt kérdés

Szeptemberben leszek elsős egyetemista és elég félénk vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem az embereket, vagy nem szeretek bulizni, csak azt, hogy jóval több idő, amíg valakiben megbízok és jobban megismer az illető. Emiatt általában nehezebben barátkozom, de idén szeretnék ezen változtatni.

A kérdésem az, hogy hogy kell "elkezdeni barátkozni"? Tudom, hogy ez így elvileg spontán jönnie kéne, de nekem nem jön...

szóval például adott az első óra előtti szünet, a nagyelőadóban ülünk 300-an és én éppen megérkezem- mit tegyek?


2014. aug. 16. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Odamész, dumáltok, bumm.


Az mindig jó kezdésnek, ha az egyetemről, ki honnan jött, milyen volt ez és az a buli, és egyéb témák vannak. De elsősöknél gyakorlatilag bármiről lehet beszélni, gondolom ők is ismerkedni akarnak, szóval nyitottak lesznek rád.

2014. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én megyek gólyatáborba és ott szeretnék :)

sokat fogok inni, hogy ne legyek félős,és akkor menni fog xd


te hova mész egyetemre? :)

2014. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"de ez az odamész dumáltok" dolog nem megy pont...nem érted. Nekem ez nem megy. Hogy kezdjem el, kihez menjek oda:aki egyedül van, vagy akik többen. Fiúhoz vagy lányhoz, hogy köszönjek, mit mondjak?
2014. aug. 16. 11:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell túldrámázni, azt meg pláne ne várd el, hogy eldöntsük milyen emberekhez menj oda és kit találj szimpatikusnak.

Hidd el, tényleg az van, hogy odamész, leülsz egy üres helyre, megkérdezed a mellette ülő illetőt, hogy üres-e az a hely, aztán elkezdtek beszélgetni bármiről. Hallott-e valamit a tanárról, az óráról, volt-e gólyatáborban. Megy magától csak ne görcsölj rá bé meg.

2014. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Senkiben nem kell kapásból megbíznod. Ez mással is így van. Attól h elkezdesz beszélgetni valakivel az nem azt jelenti, hogy egyből meg is kell bíznod benne. Ha beszéltek, akkor úgyis kiderül, hogy van e közös témátok vagy szimpatikusak vagytok e. Rengeteg téma van, amiről tudsz beszélgetni, főleg ha elsős vagy. (pl. kinek hány pontja lett, hova valósi, milyen suliba járt, mit jelölt még be, miért azt a szakot választotta...stb.) Ezek mind olyan kérdések, amikre általában mindenki kíváncsi szóval innentől automatikusan kialakul a beszélgetés.

Ha tényleg ilyen félős típus vagy, akkor azon nem tudsz változtatni úgy, hogy elhatározod hogy most már nem leszel az. Én azt tanácsolnám, hogy olyan emberhez menj oda elsőként, aki láthatóan egyedül van, nem beszélget senkivel. Ő is szívesen fogja fogadni, hogy odamentél és beszélgetsz vele.

2014. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2014. aug. 16. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
melyik egyetemre mész?
2014. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!