Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Új kommunikációs problémákkal...

Új kommunikációs problémákkal küzdök. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

A kérdés megfogalmazásának túlszofisztikáltsága miatt utólagosan is bocsánatot kérek.

Na, de röviden úgy néz ki a helyzet, hogy évekig az az ember voltam, aki bárkivel kezdeményez, megtalálja a közös hangot mindenkivel... Az első most is igaz, ám a közös hangot mostanában nem találom meg senkivel, néha a közeli barátokkal sem, mert feszült vagyok, és csomószor azon gondolkozom a beszélgetés közben, hogy jajj, csak beszéljünk valamiről, legyen valami téma, jóarc legyek, és megfeleljek a beszélgető partnernek...

Ez nagyon rossz.

Ezen hogy lehet túllépni?


2014. aug. 18. 13:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valami más miatt vagy alapból feszültebb? Mivel nem antiszoc vagy, csak ahogy értem, újabban befeszülsz olyan helyzetekben, amikben régebb nem, ezért gondolom ezt. Szóval szerintem nem a kommunikáció, meg a társaság a baj, ha régen nem volt ezzel baj. Meg kéne keresned, hogy mi az, ami azóta változott, vagy milyen új problémáid jöttek az életedbe.

Amúgy nekem az ilyesmi feszültséget a sok kint járkálás oldja. Nem feltétlen kell hozzá társaság, csak hogy jöjjek-menjek, benézzek néhány boltba, vagy kimenjek valami messzebbi parkba olvasni, zenét hallgatni, a lényeg hogy a lakásból ki. Ha van kutyád, indulj neki vele, az állatok mindig jó feszültségoldók. Viszont ez csak felold, nem váltja ki hogy megtaláld mi az ami nyomaszt, stresszel.

2014. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!