Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehet tenni a beszélgetős...

Mit lehet tenni a beszélgetős idős nénikkel? Ti mit szoktatok csinálni, ha a tömegközlekedési eszközön mellettetek ülő ember úgy gondolja, hogy szóval kell titeket tartani lehetőleg az út teljes ideje alatt?

Figyelt kérdés

Hát nekem marhára nincs kedvem beszélgetni velük, főleg hajnali ötkor, mikor kb. félálomban szeretném végigülni a félórás buszutat, a saját gondolataimba mélyedve, nem pedig idegen nénik magyarázását hallgatni.

Nem akarok velük bunkó lenne persze, de valamit mégis ki kellene találni.



2014. okt. 4. 15:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a headset mindig beválik. Ha nem is hallgatsz zenét, csak rakd be akkor is.
2014. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak a fülest tudom ajánlani.

Bár van, hogy az sem tántorítja el őket, ugyanúgy mondják tovább a magukét.

2014. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez lehet megoldás, csak elég illetlenség. De sajnos úgy vettem észre, hogy más nem nagyon használ.
2014. okt. 4. 16:05
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Tanulj meg egy-két jelbeszédet és játszd el hogy süket vagy :DD
2014. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Hehe, ez eredeti, jópofa ötlet. :D
2014. okt. 4. 16:19
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, Svájcban ülök a buszon, mellémülnek ketten és mondják hogy mióta vannak együtt meg a világháború meg minden. Mindez olyan dialektusban hogy nem tudod eldönteni nem azt hogy melyik kanton, hanem hogy melyik galaxisból származnak vajon. Mondom hogy ennek még a felét sem értem, igazából csak sejtem miröl beszélnek, ennek ellenére olyan boldogan mesélik a sztorikat, hogy hihetetlen. Összenevetnek, kacarásznak közben, újra megfiatalodnak.

Azt hiszem túl vagyok rajta de nem, másnap megállónál ott állnak és kémlelnek engem hogy fenn vagyok e a buszon és hol ülök. Meglátnak, nagy az öröm, már ülnek mellém és jönnek az újabb sztorik. Legalábbis, gondolom hogy újabbak, mert érteni nem értem.

2014. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Huh, ez szép.

Nekem is hasonló történet ihlette a kérdésem: hajnali 4:55, mikor kiérek a buszmegállóba. Egy nő (annyira nem is idős amúgy) már ott áll, várja, mikor érek. Onnantól csak mesél, beszél... A buszon - minden menekülési igyekezetem ellenére - amikor csak teheti, mellém ül. (Néha sikerül olyan helyet találnom, ahol már a kettes széken ül valaki...) Ha sikerül mellém ülnie, a buszon is beszél, kérdezget. Én ekkor még nagyon fáradt vagyok, még a legjobb barátommal sem szívesen beszélgetnék ilyenkor.

Mikor leszállunk a buszról, együtt kell várnunk az átszállási lehetőséget is. Ott is mellém/a közelembe ül. Majd a végén kérdezi, hogy ugye másnap is megyek!?

2014. okt. 4. 16:27
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a fülest tudom ajánlani. Ha könyvet olvasok, az nem hatja meg őket. Vagy azt tudom még mondani, hogy ha megszólít egy néni (az élete elmesélése céljából) akkor mondd neki valamilyen idegen nyelven hogy sajnálod de te ezt nem érted. De lehetőleg ne angolul/németül mert ki lehet fogni olyan öreget aki érti :D
2014. okt. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Ó, ez sem rossz ötlet. Majd mondom spanyolul. Bár ez ahhoz kicsi város, itt azért a legtöbbjükről kiderül, hogy ismernek. Csak én nem ismerem őket. :D


A könyv azért nem jó megoldás, mert hajnali ötkor még tök sötét van, és a buszon csak pislákol valami halványkék fénynek nevezett izé... Szóval alkalmatlan olvasásra, pedig amúgy az nem lenne rossz.

2014. okt. 4. 17:09
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Én múltkor utaztam a buszon és eltérítették vagy mi :D. És megkérdeztem a mellettem ülő nénit hogy akkor most merre fog menni..elmondta de utána elkezdett beszélgetni is...mivel én eleve zenét hallgattam ezért csak a fél fülest vettem ki és alig hallottam,hogy mit mond,de csak mosolyogtam meg bólogattam.xd
2014. okt. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!