Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi az oka, hogy interneten...

Mi az oka, hogy interneten nem tudnak az emberek úgy elbeszélgetni írásban, mint élőben szóban?

Figyelt kérdés

Nekem simán menne, de hiába akarok, senki nem hajlandó úgy ellevelezgetni vagy chatelni velem, ahogyan én szeretném, szóval hogy olyan folyékony, és jó hangulatú legyen, mint egy élőbeli beszélgetés, ne egyoldalú és unalmas. De mindig azt veszem észre, az egész írogatáshoz csak nekem van kedvem, a másiknak kevésbé.

Mi az emberek baja az internetes írogatással?


2014. okt. 10. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

"nekem simán menne", "de hiába akarok", "ahogy én szeretném" Nem vagy te egy icipicit egoista?


Keress olyan levelezőpartnereket a neten, akik inkább leveleznek, mint beszélnek.


Az élőszóbeszéd gyorsabb, személyesebb. Amíg neten leírsz egy levelet, ugyanannyi idő alatt szóban jóval több mindent tudsz elmondani a másiknak. Talán ez lehet az oka, hogy jobban szeretnek beszélni, mint írni.


Keress olyan témát, amiről mind a ketten tudtok írni/beszélni szívesen, mivel ez csak úgy működhet, ha mind a két fél szeretné.

2014. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy kevésbé tartják természetesnek a billentyűzeten való kopácsolást. Könnyebb szavakkal kommunikálni. Gépíráskor a tevékenység is leköti és elvonja az ember figyelmét. Míg beszédkor jól beidegződött rutineljárás. A gépírás (vagyis a billentyűzet használata) kimerítő munkának tűnik, akár gyakorlottan is.
2014. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szeretek interneten levelezni, jobban is mint élőben, szerintem nekem sokkal jobban megy interneten, mert elég félénk vagyok, ezért személyesen nem annyira merek / tudok beszélgetni.


Ha szeretnél, szívesen beszélgetek veled, írj privát üzenetet :)

2014. okt. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Interneten szintén jobban megy a beszélgetés, élőben hajlamos vagyok minden második mondatomba beleröhögni, írásban meg alapból mindig jobban ki tudtam magam fejezni, és ha olyan a téma, akkor még túl sokat is beszélek róla.:) Élőben szűkszavúbb vagyok, mivel többnyire olyan emberekkel beszélgetek napi szinten, akivel kevésbé vagyunk összehangolódva, ez is lehet az oka.
2014. okt. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert részegen tudok pofázni, de gépelni már nem annyira.
2014. okt. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!