Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tetováló üzlet + töménytelen...

Tetováló üzlet + töménytelen füstölök+ tv - rádió napi 8 órában = költözzek?

Figyelt kérdés
Tetováló szalon nyílt lakásunk alatt. Előtte ez a helyiség üzleti raktár volt. Nem voltam nyáron itthon így nem tűnt fel, de most már napi 8-10 órában hallom a gép működését a hangoskodást. Tv-rádió egész nyitva tartás alatt szól. Csöppnyi udvaromra nyílik az üzlet egyik szellőző ablaka 60X40, kb. nekem váll magasságban. Az van nyitva. Ráadásul naponta füstölők tucatjait égetik a hölgyek, ami számomra már zavaró. Nem a tetoválás ellen van gondom - nekem is van- de azért ez már sok! Szóltam, hogy picit halkabban vagy néha csukják be az ablakot, de csak olaj volt a tűzre. Nem tudom az udvarom használni, ha jön hozzám valaki annak is feltűnik mi ez a különös illat, ami a már a lakásba is beáramlik. Hidegebb időben megy a gázkonvektor, de akkor is nyitva van az ablak. Nem kellett volna az én beleegyezésem is, mint másik lakó ennek az üzletnek a nyitására vagy mit tehetnék? (Egyszer kitettem egy rádió hátha reagálnak rá, reagáltak: azóta minden nap megy a tv-rádió együtt.)
2014. okt. 15. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Te egész nap otthon vagy?

Meddig van nyitva a tetováló szalon?

Délután, este, éjjel tudsz pihenni?

A füstölőt én sem szeretem, talán megunják. Vagy ahogy jön a rossz idő nem lesz annyit nyitva az ablakul.

2014. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos itthon vagyok. (Nyár végén ért egy közlekedési balesetem, így ez az állapot nem nagyon fog változni.) Becsukott ablaknál is igen zavaró naponta hallani tv-rádió-gép hangját. Szimpla üveg amin átjön a hang, bár eddig akármilyen hideg volt csak esőben volt csukva az ablak. Szerintem a szellőzés így van megoldva, a fűtés meg nem számít alapon lehet. Szóval "illat" az szerintem mindig lesz. Nyitva tartás letakarva, de bármi is van rajta vasárnap is zárt ajtók mögött üzemelnek.
2014. okt. 15. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(

Jegyzőnél tudsz érdeklődni a működési engedélyükről és a nyitva tartásról. Elvileg máskor szabályosan nem tarthatnak nyitva, csak amire engedélyt kaptak és ami be van jelentve.

Ha estefelé már nincs zaj, akkor azért azt talán el lehet viselni.

A füstölőt meg megbeszélném velük normálisan, hátha.

Ha ez nem működik, akkor megkeresném a jegyzőt és utána néznék a dolgoknak. Másokat nem zavar? Vagy csak ez a két lakás van? Mert ha többen összefogtok, azért az hatásosabb.

2014. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyenekkel nehéz zöld ágra vergődni, mert azt gondolja, hogy direkt ki akarsz vele cseszni. Pedig nyilván nem, mert nem bezáratni akarod őket, hanem kicsi belátást kérnél. Nem a rádió kikapcsolását, csak lehalkítását szeretnéd. Normálisan kérted egyébként tőlük a dolgokat?
2014. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!