Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha soha nem tudom, miről...

Ha soha nem tudom, miről beszéljek a cserediákommal, mit tudok csinálni? Úgy értem, nincs témám. Mondtok párat?

Figyelt kérdés

#olasz #téma #Vserediák
2014. nov. 11. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég kevés az infó, honnan jött, mit tanul, hány éves, fiu/lány? Valami támpont nem ártana, mert nem lehet ugyanazzal a témával közeliteni egy 19 éves japán orvostanhallgató lányt, mint egy 25 éves török vegyészmérnök srácot.
2014. nov. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi érdekli, mi a hobbija

Mit szeretne megnézni Magyarországon

2014. nov. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérd meg, meséljen a városáról
2014. nov. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, van-e testvére

Ha igen, mivel foglalkoznak

2014. nov. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meséljen a városáról/országáról. Mondja el, mi más, mint itt. Mi jobb, mi rosszabb. Hogyan érzi itt magát? Be tudott illeszkedni? Lettek barátai?

Amit tanul, az tetszik? Így képzelte? Csalódott? (pozitívan vagy negatívan)

Van-e esetleg valami, amiben tudsz neki segíteni? Pl. érdekli-e valami hely, ahova szeretne elmenni, van-e kérdése a kultúránkkal, szokásainkkal kapcsolatosan. Elmesélné-e, mi az, amit pl. furcsának talál nálunk.

Mit szól az ételeinkhez? Lenne-e kedve csinálni nekünk valami tradicionális hazai ételt, hogy mi is megkóstolhassuk.

Ők otthon hogyan élnek a családjával? Ki mit csinál, mik a szokásaik? Tud-e képeket mutatni, esetleg pl. Skype-on bemutatni a családjának. Bemutatkoznék én is, elvégre mégis csak nálam lakik átmenetileg a gyerekük.


Én hónapokig el tudnék beszélgetni egy külföldi cserediákkal ilyen, és hasonló témákról! Vinném magammal, mutatnék neki dolgokat. Mindent megtennék, hogy minél több, pozitív élménnyel gazdagodjon. Ez tök jó dolog szerintem, amit ki kell(ene) használni.

2014. nov. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, szinte végtelen ideig el lehet dumálni ilyenekről. Unokatesóim általánosban két észt lányt fogadtak, sok érdekes dolgot lehetett tőlük hallani az országukról :)
2014. nov. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
NAgyon redesek vagytok <3 De az első válaszadónak igazatadva elmondom, hogy én vok nála (17/l) Olaszországban ezért az otthoni élet nem annyira jön szóba. Mondjatok még légyszi!
2014. nov. 11. 19:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor te vagy a cserediák, nem ő...
2014. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!