Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire lekicsinyítő akkor,...

Mennyire lekicsinyítő akkor, ha általában az ember Vezetéknevén szólítja a másikat?

Figyelt kérdés

Ez kicsit számomra aggasztó, lehet h semmi ilyen dolog nincs benne, de azért érezni a különbséget, mikor a rendes keresztneveden, vagy épp a Vezetékneveden szólítanak.

Pl: (nem az én nevem persze)

- Hé, Laczay!

- Jó tanulást, Laczay!

stb...


Ti mit gondoltok erről?


2014. nov. 12. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, én fura leszek a válaszommal, de nekem tetszik. :)

Szerintem nem ez határozza meg a tiszteletet, hanem ahogy mondják.

De ezt senki más nem fogja válaszolni itt.

2014. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem vannak barátaim is, akiket a vezetéknevén szólítok, mert olyan jól hangzik. A másik pozitívum, hogy így könnyebb megkülönböztetni a sok azonos keresztnevű embert.
2014. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem se lekicsinyítő :D Csak akkor az, amikor valaki úgy szól oda hozzád

PL: Na mivan Kováács? Az ilyeneket rühellem, de amúgy szerintem jó :D Engem a töritanár hív úgy, hogy XY úr

2014. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben akkor... akkor csak nekem tűnt ilyen furának.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. nov. 12. 19:13
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Szimplán neveletlen az adott ember aki ezt teszi. Az ilyenre mondják, hogy szegénynek nem volt gyerekszobája a tanyán ahol felnőtt.
2014. nov. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Rátapintottál az érzékeny pontomra, engem is pincében tartottak a szüleim... Nem gondoltam, hogy pont a GYIK-en fogok lebukni felnőtt koromban. :)
2014. nov. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk suliban ösztönösen alakult ki a dolog, mert van valaki a baráti körömben akinek ua a vezetékneve. Így egyszerűbb. Egyáltalán nem lekicsinyítő, vagy bármi.
2014. nov. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk annál alakult ki a vezetéknéven szólítás, akinek vagy nagyon érdekes vezetékneve volt és az mindenkitől megkülönböztette vagy mikor 2-3 vagy akár több embernek ugyanaz volt a keresztneve így vezetéknéven hívtuk őket, hogy meg legyenek különböztetve.
2014. nov. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én szeretem ha a vezetéknevemen hívnak, jól hangzik, és utálom a keresztnevem.
2014. nov. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!