Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Valakinek tényleg nincsen...

Valakinek tényleg nincsen 3-400 forintja beülni valahová?

Figyelt kérdés

amikor felvetődik a kérdés, hogy üljünk be valahová meginni egy kávét/üdítőt/teát/sört, sokszor hallom azt a választ, hogy 'nem, nincs pénzem most'.

- először is, nem luxus kategóriájú helyekre szeretnék menni, ahol 1500 forint egy hülye papírpoharas kávé vagy 500 kétdeci víz. tényleg 3-400 forintot kéne rászánni.

-másodszor is, nem nézem le azt, aki szegény és akinek tényleg minden forint számít és úgy kuporgatja össze a kenyérrevalót.


DE ezek az emberek legtöbbször nem ilyenek, nem gazdagok, inkább csak úgy mondanám, a magyar átlag. szóval csak szerintem irreális elvárás, hogy a mai világban ahol kb mindenki dohányzik, plázákban vásárol, okostelefonja van meg festeti a haját meg ilyen plusz költségek, legyen 500 forintja arra, hogy a barátaival/ismerőseivel megigyon valamit alkalomadtán? szerintem olyan nincs, hogy valakinek szó szerint nincs 500 forintja, csak rosszul osztja be a pénzét.

ha ennyire ki van centizve minden fillérem, akkor nem veszek a plázában 20ezerért kabátot vagy kétnaponta cigit. nem igaz? szerintem átlagos magyar emberek között ilyen nem fordulhat elő, ez csak kifogás. vagy nem ismerik a fontossági sorrendet.



2014. nov. 16. 11:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a beülés az olyan minusz kétezerrel jár, szóval mikor ezt mondod tisztázhatnád hogy milyen összegre gondolsz.

Valamint a meki, pont nem a 300 ftbol megúszós. Aki meg nincs képben az árakkal, gondolhatja hogy egy puccos étterem még többe van.

2014. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van, csak ő nem arra akarja költeni, hanem más fontosabb neki, mint említetted a cigit Pl.
2014. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%

Az én barátnőm is ilyen. Elhívom bulizni de neki nincs pénze hó elején!!

Holott, a szüleinél lakik semmire sem kell költenie, és van havi 22ezre... de neki nincs pénze. Holott csak a belépőt kellet volna fizetni (500ft) :D


A másik barátnőm meg azért veszett össze velem, mertmeg mertem mondani neki, hogy nem vagyok jótékonysági szolgálat. Én elég jól élek bevallom, de az, hogy ő elhív engem egy helyre bulizni, ahol 1500 ft a belépő, aztán benyögi, hogy nincs pénze az nonszensz.. és nem egyszer fordult elő, hogy kétszer annyit költöttem, mint amennyit terveztem, mert van pofája pénz nélkül elmenni velem valahova.


De cigire neki is mindig van pénze, meg energiaitalra stb.


Jó én is dohányzom, de azért IS mert megtehetem. Ha nem tehetném nem tenném :)

2014. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
Havi 20 ezer azért elég hamar elröppen. Megérthetnéd őt.
2014. nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy "nem az ISZOGATÁS a lényeg, hanem hogy együtt legyünk". Akkor menjetek el sétálni... Ha így sem akar veled az illető találkozni, akkor van bibi.
2014. dec. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
hát a franc se fog ilyen hidegben kint sétálgatni..:D
2014. dec. 9. 11:32
 17/17 anonim ***** válasza:
Most nekem egy olyan időszak van, amikor tényleg nincs 500 Ft-om arra, hogy beüljek valahova és rendeljek. De ettől függetlenül, ha a barátaim elhívnának elmennék (max nem iszok semmit. Volt már ilyen a társaságban, nem probléma).
2014. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!