Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mért utálták/utálják a zsidóka...

Mért utálták/utálják a zsidókat? Hogy alakult ki az antiszemitizmus? Mi az alapja, vagy van alapja egyáltalán?

Figyelt kérdés

2014. nov. 25. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Még mielőtt nagyon elvadulna a topik, had ajánljam, hogy olvassad el a zsidók vándorúton c. könyvet.
2014. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy jó kérdés.

A zsidó nép mindig nagyon összetartó, és a gójokkal szemben igen kirekesztő, zárt nép volt. Ha jól tudom volt olyan ország, ahol nem birtokolhattak földeket, mert a múltban addig csűrték-csavarták a dolgokat, amíg valahogy ahol az egyikük földet szerzett, ott egy idő után minden föld a zsidók kezébe került. Miután a földművelést megtiltották nekik, a kereskedelemből, pénzügyekből próbáltak megélni nem kevés sikerrel, általában a nem-zsidó emberek nem feltétlenül törvénytelen, de erkölcsileg igencsak aggályos "kihasználása" árán. A vagyon pedig hamar irigyeket szerzett nekik, mert másnak egy picit sem "hagytak", mindent maguknak akartak.


Ma már ez sokkal vegyesebben jellemző általában az emberekre, és Hitlernek is természetesen a pénzük kellett.


Szóval valahogy így. Olyan ez, mint a cigányság. Persze nem minden cigány bűnöző, de ha sokan sokszor megégetik magukat velük szemben, kialakulnak a fenntartások.

2014. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Az idegeneket szinte mindenhol utálják (ha egy tőlünk nem különböző ember csinál valamit ami nem tetszik, akkor nem könyveljük el úgy, hogy ezek a magyarok stb, de ha különbözik, akkor próbáljuk magunknak megmagyarázni hogy azért csinálta mert zsidó/nő/férfi/meleg/fekete/cigány/román/politikus), ráadásul ők is egy olyan nép, hogy sok generáción után sem asszimilálódtak (nem igazán a mostani helyzetre gondolok, hanem mondjuk 100 évvel ezelőttre). Ehhez jön még az hogy belekényszerítették őket a pénzügyi szektorba, ahová aztán később a nem zsidók emiatt nem tudtak bekerülni. Hitler előtt jóval többen voltak mint most, nyilván több volt a konfliktus is.
2014. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

" A vagyon pedig hamar irigyeket szerzett nekik, mert másnak egy picit sem "hagytak", mindent maguknak akartak." [#2]

Tedd ezt jelenidőbe és máris a politikusoknál vagyunk, akik közül nem mindegyik zsidó!

Az antiszemitizmus elterjedése összekapcsolható Jézus keresztre feszítésének tévhiteivel.

Tévedés az, hogy Kajafás és rársai itélték halálra Jézust. Az akkori törvények ezt nem engedték meg, istenkáromlásért maximum korbácsra itélheték volna. A halálos itéletet Pontius Pilatus hozta. A kor róma-barátságának - mint erősebb hatalomtól félelem - szükségessége tette a keresztre feszítés itélete hozójának Kajafást.

Ahogy terjedt a kereszténység, úgy terjedt eze tévhit/félremagyarázás is.

.

Jézus nem volt vallásalapító, Ő hithű zsidó volt. Annak született, aként élt és zsidóként halt meg.

Követői - ha titkolva is elveiket - együtt éltek a zsidókkal.

Amikor aztán Jézus nevét tudta, akarata, beleegyezése nélkül a kerszteténység, mint vallás, megszületett, akkor törvényszerűen terjedt a már leítr tévedés miatti gyűlölet.

.

Az antiszemitizmus alapja tehát a tényeknek tudatlanok politikai megfontolásból eredő félremagyarázása.

2014. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Hogyan alakult ki... Kútmérgezés, vérvádak, kicsit lehetne olvasgatni a témában, mindenki így kezdte a zsidókkal való ismerkedést. Aki nem zsidó, az goj, aki pedig goj, az nem ember. Bírósági ítélethozatalnál egy zsidó és egy goj esetében teljesen mindegy mi a vád a zsidóval szemben, a zsidó javára kell döntenie a bíróságnak. 3 éves kor alatt nem folytathat szexuális viszonyt egy zsidó a gyermekkel, felette engedélyezett. Végtelenségig lehetne sorolni a talmudból a dolgokat... A zsidó fegyver: antiszemitizmus... Hogyan is működik a gyakorlatban. Képzeljük el az amcsi seregeket, amint behatolnak a közel-keletre az olajért. Mi az előzmény? Csak úgy nem mehetnek be, mert abból nemzetközi botrány lenne, tehát kell egy vád, ami megállja a helyét. Legyen ez a terrorizmus. A terrorizmus vádjához kell egy terrorista cselekmény is, tehát kell egy "false flag", azaz hamis zászlós hadművelet. Egy amerikai zsidók által pénzelt terrorista támadás, amerikai célpontokkal szemben. Szeptember 11... Másnap az Invázióról szóló jelentés már a pentagon vezetői előtt hevert. Ez egyelőre "csak egy kis ármánykodás". A zsidók ugyanezt a taktikát alkalmazzák a polgári lakosságon, legyen az bárhol a világon. Először jönnek a multikon, bankokon keresztül és megkárosítanak bennünket, folyamatosan szűkítik az életterünket, mire az őslakosok ösztönből fakadóan elkezdenek zsidózni, hiszen 90% feletti az arányuk a vezetők között. Erre mit mond a zsidó? Na ezek is antiszemiták. Nem elég nekik a 47.000 forint, amiből köztudottan MEG LEHET ÉLNI! Lázár megmondta nem?... (B+)

Nézd meg a zsidók arányát a színészek, tv szereplők között. Heti hetes full zsidókból? Főműsoridőben? Ahogy olvasgattam a zsidókat és családfáikat, szó szerint elborzadtam, pedig eleinte SEMMIT nem tudtam a zsidókérdésről. Ha bekapcsoltuk a tv-t, szinte csak zsidót láttunk. Ha vezetőkről volt szó, szinte csak zsidóról olvastam. Zsidó itt, zsidó ott...na de kérdem én, hol vannak a kétkezi munkás zsidók? B+ hát nem találtam olyat... Egyik kedves régi ismerősömmel beszélgetek, egyből mondja nekem, hogy jajj, na te is zsidózol... Mondom neki nem zsidózok, csak tényekről beszélünk. Kérdezi mi a bajod a zsidókkal? Mondom neki a tények... Erre ő: Az én főnököm is zsidó és szeretem őket, mert olyan jól el lehet velük beszélgetni. Ok kiemelem újra: " AZ ÉN FŐNÖKÖM IS ZSIDÓ".. (!!!!!) Kitört belőlem a nevetés, hiszen miközben pont azt ecseteltem, hogy szinte mindenhol fellelhetőek, de általában VEZETŐ beosztásban, de neki ez éppen nem szúrt szemet. A beszélgetésünk után 2 héttel mondja nekem, hogy kevesebbet fizettek neki valami extrém kifogással, amit ő nem nagyon ért... Én már csak mosolyogtam az egészen :)

Lehet olvasni még a Titanic-ról is, csak hogy ugrojunk egyet az időben. A társaság vezetői szabadkőműves zsidók. A másik hajó neve nem ugrik be, de az egyik út során súlyosan megsérült. A javítást nem fedezte volna a biztosítás, ezért hát a Titanic feliratot ráfestették a megsérült hajóra. Aztán a többi már történelem, mint tudjuk. Hány embernek kellett meghalnia csupán ebben az egy esetben, hogy a pénzükhöz jussanak? Millió és egy történet van. A magyar történelemben is érdemes az aranybulláról olvasni, már ott is bőven felmerült a nevük. Ott vannak még a templomosok is, akik a szabadkőműves zsidők "felmenői", de egészen az egyiptomi kultúráig vissza lehet keresgélni.

Szóval antiszemitizmus akkor van, amikor támadásba lendül a zsidó és a nép felemeli a szavát ellene.

Másrészt valaki felettem írta, hogy Hitlernek a zsidók pénze kellett, ugyan... Hitlernek nem kellett pénz, neki katonák kellettek volna. A pénzüket is csak azért szedette be, mert bojkottot hirdettek a németekkel szemben, ezért is robbant ki a 2.vháború. Joggal mondhatnánk, hogy jogosan tartott igényt a zsidók okozta veszteség enyhítésére.

Az koncentrációs táborokról közölt képekről kiderült hogy mind hamis, ahogy az is kiderült, hogy az eredetileg 6 millió halottból csupán nagyjából 1 millió létezik. (de konkrét bizonyíték természetesen erre sincs) Na de nem szaporítom a szót, biztos lesz még aki hosszú sorokat szeretne írni.

2014. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, a koncentrációs táborokat senki, semmiért nem érdemelte meg. Az is sok, ha egy embert olyan körülmények között tartottak és öltek meg, mint amik a koncentrációs táborokban voltak.

Ezzel együtt engem is idegesít, hogy mindig mindenhol a világ orra alá dörgölik ezeket az eseményeket. Baromi gonosz dolog volt, ebben egyetértek, de a mostani generációnak már köze nem volt a zsidó holokauszthoz, ne lovagolja meg ezt folyton. Ami pedig tényleg dühít, hogy ezen események tagadása sok országban bűncselekmény. Én nem tagadom, hogy mindezek megtörténtek, de különösebben az sem érdekel, ha valaki nem hiszi el. Node ezért büntetni valakit? Ne vicceljünk már :)

2014. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%
Koncentrációs táborok nem voltak. Hadifogoly táborok viszont igen, ahol elenyésző számú zsidó volt. (ahol meg volt, ott is zsidók voltak a hóhérok stb). Arról nem is beszélve, hogy a nagy hős britek meg amcsik az összes élelmet és gyógszert szállító vonatot kilőtték szépen. :)
2014. nov. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

Az antiszemitizmusról meg két dolog: 1) a zsidók nem azok. A szemiták barna bőrűek, arabok.

2) https://www.youtube.com/watch?v=D0kWAqZxJVE

2014. nov. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

Jaj Istenem, hanyszor elmondtam mar:

Az antiszemitizmus eredendo oka, hogy a zsidok mogott az utobbi masfel ezer evben sosem allt katonai ero. A zsido, targyai, elete, becsulete konnyu, kockazat-mentes preda volt. Pld vajon megfordult-e az utobbi idoben valamelyik magyar fejeben, hogy jo lenne katonailag rendre utasitani a szlovakokat. Valoszinuleg igen, de rogton tudta azt is, hogy ennek nincs realitasa, hisz a szlovakoknak szinten van katonai erejuk. Lehet, hogy a magyarok gyoznenek, de akkor is rengeteg veraldozatba kerulne. Zsidok elleni pogrom azonban nem kovetelt semmi veraldozatot, mert a zsidoknak (mint zsido kozossegnek) sosem volt Europaban fegyverviselesi joguk, errol a torvenyhozok mindenutt gondoskodtak.


A gyengeseggel es a hazatlansaggal egyutt jartak a gazdasagi valtozasok. A mult szazad masodik feleben pld Europaban nagy gazdasagi fejlodes indult, szukseg volt munkaerore. Behivtak az arabokat, negereket, a torokoket, szerbeket, horvatokat. Aztan jott a gazdasagi pangas, a munkanelkuliseg. Es akkor a vendegmunkasok ertekbol teherre valtak. Masfel ezer evig Europa "vendegmunkasai" a zsidok voltak. Raadasul kepzettek voltak, ami eleve magasabb tarsadalmi poziciot jelentett a szamukra, mint egy atlagos torok vendegmunkase ma. Amikor pedig mar nem volt szukseg a zsidoka, akkor nyugodtan ki lehetett oket toloncolni, vagy legyilkolni, nem allt mogottuk ero.


Ezt persze fene nehez bevallani. Ezert szukseg volt mindenfele urugyekre, pld a vallas. A kereszteny vallas a zsidobol nott ki, igy a zsidok puszta lete esetleg valaki szemeben megkerdojelezhette az uj vallas egyeduli igazat. Ma mar azonban, amikor mindenki tudja, hogy rengeteg vallas letezik a foldon, ez az ok nem all, bizonyitek ra, hogy pld Roma jo kapcsolatokat igyekszik kialakitani Izrael allammal.

A vallasi ok urugyei szeles skalan huzodnak: az istengyilkossagtol a vervadakon es a Talmud meghamisitasan at a valasztott nep bibliai idezeteig. Ez utobbival kapcsolatban nem hiszem, hogy a szomszed panelben elo zsido csalad olyan fene nagy tudataban lenne az o kivalasztottsaganak. Egeszseges nemzeti ontudat azonban ketsegtelenul van az izraeliekben. Epp ugy, mint a magyarokban.

A masik urugy-csoport a gazdasagi: hogy a zsidok kizsakmanyoljak a nem-zsidokat : A vilag leggazdagabb emberei kozott (Bill Gaetztol az angol kiralynoig) nincs egy zsido sem. Az izraeli bankok azonban tenyleg zsido kezekben vannak, negy csalad kezeben. A tobbi ot es fel millio zsido ados nekik. Szoval mindket oldalon vannak gazdagok es szegenyek egyarant.


Az antiszemitizmus fo jellemzoje egyebkent, hogy MINDEN zsidora vonatkozik, fuggetlenul attol, hogy az adott EGYEN negativ vagy pozitiv jellemvonasokkal rendelkezik-e.


Meg fog-e szunni valaha az antiszemitizmus? Izrael allam lete a garancia arra, hogy igen. De beletelik meg par szaz evbe amig az emberek megtapasztaljak es megtanuljak, hogy a zsido EPPEN UGY nem szabad preda, mint ahogy egy amerikai, francia vagy magyar sem az.

2014. nov. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy dolog nem tetszik az egészben.

Amikor azt hallom, hogy holokauszt, akkor csak a zsidókat említik. Miközben nagyon sok magyar halt meg emiatt, akikről külön meg kéne emlékezni. De ha ezt mondom, akkor zsidó ellenes, és holokauszt tagadóvá válok.

Ezek után mindkét szóról az jut eszembe, ez nem kóser.


Vannak zsidó ismerőseim, akiket mindig csodáltam a példás viselkedésük, szeretetük, közvetlenségük és tudományuk miatt. És vannak olyan emberek, akik akkor is támadna, amikor jót akarunk nekik. Nos ez utóbbiban elég sok arra hivatkozik, hogy egy kisebbséghez tartozik, ezért őket utálni kell, holott ez eszem ágába sem volt addig, amíg ezzel fel nem jöttek.

2014. nov. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!