Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lehet az oka, ha két ember...

Mi lehet az oka, ha két ember találkozik egymással élőben, és nem jön a téma, erőltetett a dolog?

Figyelt kérdés

Szóval összetalálkoztak, hogy pl. beszélgessenek meg menjenek csinálni akármit, de nem nagyon jön a téma, nincs miről beszélgetni. Mindkét fél felhoz időnként 1-1 kérdést, de tartósabb téma nem jön. Mindketten feszültek kicsit, nem felszabadult a hangulat.

Egy ilyen kapcsolattal mi lehet a probléma, meg a találkozással?


2014. nov. 29. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát.. ne maga a beszélgetés legyen a cél :D Csináljatok valami olyat, ami szórakoztat, vagy olyat, amiről lehet beszélgetni legalább addig, amíg felszabadultok. Ha csak lépkedtek egymás mellett egy parkban és azon kell feszengeni, hogy "Jaj most mit mondjak?", már régen rossz :/
2014. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Talán élőben nem tud megnyílni annyira, mint a saját közegében a számítógép mögül.

2. Talán cseten sem volt annyira intenzív a beszélgetés, csak ez ott nem tűnik fel annyira, mert közben az ember egyéb mást is csinál.

Érdemes ilyenkor visszaolvasgatni a korábbi beszélgetéseket, hogy vajon mikről is beszélgettetek, azok a témák élőben is megállják a helyüket?

Én is voltam már ebben a cipőben nem egyszer, vagy egy évig beszélgettem valakivel mire végül találkoztunk, és élőben alig tudtam eleinte beszédre bírni. Később visszagondoltam a cseteléseinkre, és rájöttem, hogy tulajdonképpen semmi értelmes dologról nem beszélgettünk huzamosabban, csak hülyültünk, és inkább magunkat szórakoztattuk, mint egymást.

De van olyan barátom is, akivel tényleg értelmes dolgokról cseteltünk, sokszor össze is vitatkoztunk. Ezért féltem a találkozótól, és nagyon kellemeset csalódtam élőben, mert csak úgy dőlt belőlünk a szöveg az első perctől. Szóval nem baj, ha különböznek nézeteink, csak legyen legalább egy pont ami összeköt.

2014. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. voltam. Igaza van az elsőnek, én pl. azzal akivel nem tudtam elsőre beszélgetni, elvittem várost nézni, meg várat nézni, így aztán adta magát a téma, de ha el is akadt a beszélgetés, addig is volt mit látni.

Szokták mondani, hogy amit nem megy, azt nem kell erőltetni, de azért érdemes megpróbálni, mert szerintem nagyon jó dolgok ezek, amikor megismersz valakit személyesen, aki mondjuk már hosszú ideje beszélgetőpartnered. Az én példáimban nem párkapcsolat keresésről írok, mert van párom, haverokra tettem szert az idők során. Arról van szó, hogy valakit valahogy elképzelsz, és nem mindig olyan élőben, mint ahogy elképzelted, és lehet, hogy ez is kicsit leblokkol. Nem rossz értelemben más, csak másmilyen, és ettől hirtelen olyan idegennek tűnik.

2014. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"haverokra tettem szert"

azt hogy csináltad?

2014. nov. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!