Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kollégiumban mennyire van...

Kollégiumban mennyire van közösségi élet? Mindenki csak a szobájában ül?

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
ez a kolesztól is függ.. ahol emeletenként van 1 konyha pl, ott muszáj erintkezned emberekkel, úgyhogy olyan helyeken azért csak alakul valami :)) de ahol én voltam, ott 2 szlbára jutott 1-1 zuhanyzó-wc-konyha, és így kb csak azzal a 4-5 emberrel voltam összezárva :/ elég kellemetlen hely volt
2014. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Kolesza válogatja. Ahova én jártam anno, ott mindig állt valamilyen formában a bál és még néha hajnalban is buli volt :) Meg vannak olyan koleszok, ahol szigorú a rendtartás és be is tartják és mittudomén este 9 után már nem lehet hangoskodni. Olyanban is laktam és az jobb volt mint a folyamatos bulihelynek használt másik kolesz :) Igaz másik országban volt a kettő, de a koleszosok a világon mindenütt nagyjából egyformák. Persze én az egyetemről beszéltem. Gimis koleszokról nem tudnék nyilatkozni :)
2014. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
72%
Ahova en jartam egyetemi koleszba, az egy nagyon kozossegi hely volt (biztos szamit a kozos konyha ahogy elottem szolo irja, de a lakok foleg). 8 eve vegeztem, de a mai napig osszejarunk azzal a 30-40 fos tarsasaggal akikkel ott egyutt laktunk. A tobbi kolesz is ahova be-bejartam anno hasonlo volt, kiveve a nagyon kis letszamu elit koleszt.
2014. dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
82%
Ahol én laktam, ott emeletenként két zuhanyzó volt (eleinte férfi meg női, de koedukáltuk), meg egy konyha. Gyorsan kialakítottuk a közösségi életet, a nevelőtanár csak egyszer jött át, utána ha megérkeztünk, elő sem mert jönni. :)
2014. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem, van, aki a Wc-n ül.
2014. dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Két koliról tudok nyilatkozni. Az első egy kis főiskola kollégiuma, ahol egy szinten nagyjából 20 szoba volt. Közös wc, közös zuhany, közös konyha a folyosó végein. Itt azért többször összefutottunk mindenkivel, megismertük egymást, szabálybetartatás kb semmi, mindig volt valami buli, közvetlenek voltak az emberek, nem volt abból gáz, ha átállítottak a szomszédok félig részegen, jókat nevettünk együtt. Szerettem ott lakni, de tanulás szempontjából nem a legjobb.


Most egy nagy egyetem nagy kolijában lakok. Azokat sem ismerem javarészt, akik a szintenem laknak, pedig csak 10 szoba jut minden emeletre. Egy-két állandó arc van, akikkel összefutunk néha a konyhában, de aki sosem főz, azzal sosem futunk kint össze. Saját zuhanyzónk van a szobában, wc-re menet is ritkán találkozok bárkivel is.

Jobbat mondok, a múltkor egy péntek este csajos estét tartottunk és egy istennek sem tudtuk kinyitni a borunkat. Fogalmam nem volt kik laknak a szomszédba, csak hallottuk olykor, hogy srácok. Átkopogtam, hogy segítsenek már, erre mindenki úgy nézett rám, mintha valami másik bolygóról jöttem volna... Ez így elég hűvös, távolságtartó helyzet szerintem, de ez van. Itt be vannak tartatva a szabályok, jobban is lehet tanulni.


Nyilván más, ha valaki a saját szaktársaival kerül egy szintre, olyankor jobban összerázódik a társaság.

2014. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!