Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit kezdtek, hogy viselkedt...

Ti mit kezdtek, hogy viselkedtek olyan társaságban, ahonnan kilógtok?

Figyelt kérdés

30-40 év körüliek lesznek egy most szerveződő év végi összejövetelen. Mi is ebbe a korcsoportba tartozunk. Ők a párom kollégái és azok párjai, 10-12 fő. A társaság tagjait vagy nem ismerem, vagy csak futólag, vagy nem kedvelem. Szóval ők nagyon nem az én közegem. A házastársak is szakmabeliek, engem kivéve, tehát én nagyon kiszorulok mindig a társalgásból, ha ilyen összejövetel van. Amúgy sem vagyok az a határozott, kezdeményező típus, meg az a csacsogós. Ha nem tudok egy témához hozzászólni / a szakmabelihez meg nem tudok és nem is érdekel/, akkor inkább hallgatok, mint hogy hülyeségeket kérdezzek. Ilyenkor viszont olyan kukának érzem magam. És egy ilyen buli végén a magabiztosságom a mélypontra süllyed. Szívem szerint nem is mennék, de párom azt mondta, nagyon szeretné, mert mindenki a párjával megy. De ez már a sokadik próbálkozás lesz, és még nem éreztem jól magam, sőt. Ráadásul most nem is lesz ott ezen az összejövetelen az a néhány pár, akiket kedvelek. Csak a sznob réteg.

Ti mit kezdtek magatokkal ilyen helyzetben? Erőltessem? Vagy, kockáztassam meg, hogy nem megyek és a férjem csalódott lesz? Ha megyek, hogy éljem túl :D ? Kérlek, adjatok megerősítést! :) Köszönöm előre is!


2014. dec. 7. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Na én is ebben leszek majd. Nagyobb társaság hasonló korúakkal akik szintén 30-40 évesek. Nekem még annyival kínosabb, hogy kint élünk, és a nyelvet még nem tudom olyan jól, így a társalgás háromnegyedét érteni sem fogom, nem hogy megszólaljak. Én többnyire igyekszem kihúzni magam, hogy ne menjek, de most a karácsonyi vacsoráról én sem hiányozhatok. De valahogy csendben kibírom. Ilyenkor végig mosolygom az egészet, időnként kimegyek levegőzni vagy a mosdóba, hogy lazítsak a vigyoromon. Csendben eszegetek, és időnként megkérem a páromat, hogy szóljon hozzám is..Na meg persze az órámat lesem diszkréten, hogy mikor jön el az az idő amikor felállhat az ember, hogy "későre jár, köszönjük a szép estét"..Néha ki lehet bírni..
2014. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem csak szakmabeli témák vannak a világon. Ha meg a "sznobok" csak azt erőltetik akkor "ne szólj szám, nem fáj fejem" Azért nem fognak lenézni, ha nem tudsz hozzászólni a szakmai témákhoz. Ha meg mégis akkora sznobok akkor is mit számít, te úgy sem komálod őket! Nem kell törődni velük, éld túl a párod miatt!

Nem élnék azzal a közhellyel, hogy ha igazán szeret téged akkor bla-bla-bla. mert akkor ez visszafelé is igaz! Menj el, kajálj be és ne veszítsd el az önbizalmad, képzeld azt, hogy a szülészeti osztályon vagy rengeteg csecsemő között! :XD

2014. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De aranyosak vagytok, köszönöm szépen! :) A válaszaitokat fejben majd viszem magammal :D Első, sok szerencsét Neked majd az összejövetelhez!
2014. dec. 7. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!